Polži NOVO?

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a jozekuch » 03 dec 2012, 19:15

Električni pastir se je dobro obnesel.
jozekuch
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 jun 2011, 09:44

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a geocalyx » 03 dec 2012, 22:08

Miško je napisal/-a:jaz kar s strupom posujem pa je :D


Upam, da jih pol prideš tudi pobrat, da ne pomoriš zraven še mravelj in ptičev.
geocalyx
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 38
Pridružen: 03 apr 2008, 15:32

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Miško » 04 dec 2012, 08:21

jaja veš kolk jih je učasih jih tudi po 100 naberem
Uporabniški avatar
Miško
Guru
Guru
 
Prispevkov: 173
Slike: 6
Pridružen: 03 sep 2011, 14:38
Kraj: Trbovlje

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a saškica » 29 dec 2012, 15:00

Pa saj niste niste normalni, kaj počnete z ubogimi živalicami. Ubijate jih s strupom, kruto se izživljte nad njimi, jih pobijate z električnim tokom, ......Nataša je pa sploh fenomen, ker je, sem prepričana, v nasladi in želji po mučenju napisala "so bili deležni solne torture", kako ogabno. Le kako lahko uživaš med tem ko drugi šibkejši trpi in se bori za življenje in potem na koncu v hudih mukah umre.

Saša
saškica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 apr 2010, 19:39

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 31 dec 2012, 16:23

Joj Saša, res si obupna s to tvojo humanostjo in pa s sočustvovanjem s to golaznijo.
Pa kaj ti misliš, da bom jaz tega polža mirno gledala kako je mojo solatko in ko bo na eni končal bi mu velikodušno ponudila še eno?

Tako zelo sovražim to oranžno golazen, da se mi seveda dobro zdi ko jih vidim lepo nasoljene kako se na soncu sušijo.
Pa še nekaj, samo zate Saškica, vsakega polža, ki ga vidim, pohodim najraje lepo počasi s petko, če pa ravno kadim pa mu po hrbtku privoščim malo pepela in pa na koncu na njemu ugasnem še čik, njami, njami.

Nataša
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a fredicizej » 27 feb 2013, 19:41

productimage-picture-612700-5_png_143x154_q85.png
Evo nekaj za tiste,ki jim polži delajo preglavice!
ELEKTRONSKA PREGRADA PROTI POLŽEM je najboljša alternativna rešitev za vaše rože in pridelke na vrtu.Če polž poskuša prečkati to oviro bo prijel manši statični tok,ki ga odvrne od vaših rož ali gredic.Je 100% učinkovit,ne zastruplja vašega vrta,je popolnoma neškodljiv za ljudi in hišne ljubljenčke.

Je preprost za namestitev.



V kompletu:

Aparat 1x

Plastični količki 5x

Trak 7m 1x
WWW.pro-lov.si tel:041 370 990
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
fredicizej
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 24 feb 2013, 18:03

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Lorelay » 06 mar 2013, 18:47

Ok Saša in Nataša obe sta šli v totalno skrajnost....Normalno, da si vrtičkarji pač raznih škodljivcev na vrtu ne želimo, ker si želimo lep in zdrav pridelek ampak tako okrutno pa tudi s škodljivci ne ravnamo...Vsaj jaz ne...Proti polžem obstaja gel, ki je "baje" biološki...Več o tem pa tukaj : http://www.unichem.si/blagovne_znamke/bio_plantella/bio_varstvo_pred_skodljivci/izdelek?prid=49
Lorelay
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 sep 2007, 16:38
Kraj: Gorenjska

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 24 mar 2013, 11:25

Nisem šla v nikakršno skrajnost, vse to o užitkih ob odstranjevanju te oranžne golazni je napisano zgolj zaradi pisanja saše.
Je pa res, da si ob vsakem unčenem polžu zmagoslavno rečem, ti pa že ne boš več moje solatke papcov.
Drugače bi pa najraje videla , da se nikdar več noben polž ne pojavi na mojem vrtu.

lp Nataša
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a saškica » 14 apr 2013, 06:59

Joj ,kolk se zdaj nekaj fino delaš, ko so ti tudi drugi povedali kar ti gre.
Zame še vedno ostajaš nehumana, kruta ženska in željna naslade. Še ne dolgo nazaj si pisala kako neskončno uživaš ko mučiš te uboge polžke.
Pa tudi drugi niste prav nič boljši, ker prav tako uničujete eno izmed živalskih vrst.

Saša
saškica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 apr 2010, 19:39

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Violeta » 18 jul 2013, 08:55

To z naslado mora biti neka nova zadeva,. Jaz ob uničevanju škodljivcev na svojem vrtu še nikoli nisem pomislila na kakršnikoli naslado. Mi je pa pred kratkim kolegica s katero sva gobarile, razlagala kako vsakič ko je v gozdu in vidi te polžke s hišico, jih nabira in preden odide jih uniči..

Njena razlaga je, da so ji beli polžki bili tako pravljična bitja ko je bila majhna, da zdaj čuti adrenalin in naslado ko kakšnega uniči.. Ko me vpraša če kaj čutim jaz odkrito ne čutim nič razen neizmerno usmiljenje. Ponavadi najdem kak izgovor da ne grem gobarit z njo, kar pa je meni tako prijetna izkušnja, res ne vem zakaj morave še te polže nabirat..
Violeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jul 2013, 07:49

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 22 avg 2013, 22:05

Ma kakšna naslada ali užitek ob zatiranju/pobijanju te golazni. Letos sem jih malo manj solilia, da preveč ne zasolim zemlje, sem pa polža prebodla z zobotrebcem in ga še malo pritisnila v zemljo da se ni mogel premikati in se je pač tam posušil ko je vzšlo sonce. Sem se pa z enim poigrala ker mi je bil ravno na roko, ko je bil na vrhu kompostnika jaz pa sem si ravno prižgala cigareto in sem ga parkrat s čikom opekla po glavi.
Kar se pa tiče polžev s hišico pa ti niso toliko škodljivi kot ta oranžna golazen, vendar včasih predvsem zaradi jeze na polže kakšnega iz užitka namenoma pohodim.

lp
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Violeta » 24 avg 2013, 09:50

Sem pričakovala takšen odgovor tukaj.. Rdečih polžev smo seveda veliko pobili to sezono, kakor letos prvič tudi malo morje os, čebel in sršenov. Otroci na obisku večkrat okličejo našo podstrešno sobo za osje pokopališče.. Letos smo jo s polži še dobro odnesli zaradi povišanih gred.. Tole z belimi polži pa me fascinira.. Zdijo se mi pravi nedolžneži ki nikomur nočejo nič žalega, vseeno se prijateljica prav namerno izživlja nad njimi.. Ko mlado družbo napelje da govori o svojih izkušnjah v gozdu jaz le pokam od smeha ker jo poznam.. Ona zna tako nonšalantno izzivat sebe in druge s to svojo navado, se mi zdi skoraj škoda da nimam česa podobnega.. Včasih pa pomislim, sem le jaz edina zdrava.. Ne želim pa nikogar žaliti s tem, vsakomur svoje.. Se mi zdi, da je doživetja v teh modernih 'nasladah' težko šteti med doživetja, ali naslado.. Tečemo skozi gozd, prijateljica vidi polžka, reče ne upaš, katera upa, ga ena pohodi, tečemo naprej.. kako naj kategoriziram ali kako sodim takšno obnašanje pri sebi.. Zakaj so vam rdeči in beli polži ista 'golazen', Natasa?
Violeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jul 2013, 07:49

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 27 avg 2013, 07:42

Ma polži, ko polži, pa naj bodo oranžni ali beli, oboji so nebodigatreba. Pa saj ne da vsakega pohodim, ki mi prečka pot, tu pa tam kakšnega, samo iz čiste jeze na te škodljivce.

Lp
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a saškica » 30 avg 2013, 08:34

Pa saj niste normalni. Pustite polžem da živijo svoje življenje.
Nataša se je zpet izkazala s svojo krutostjo, ker je napisala da letos polže prebada z zobotrbcem in jih potem pusti na soncu da se posušijo. Revčki cel dan trpijo na žgočem soncu preden poginejo. Tista s cigareto, ko ga opečeš mi je pa sploh nagnusna. Potem si pa upaš napisat da v tem ne uživaš in da ti to ni naslada. Umiranje na obroke.

Tudi violeta in pa njena kolegica nista dosti boljše ker pač polže (njena kolegica) pohodi kar tako za zabavo. Zakaj?????

Saša
saškica
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 01 apr 2010, 19:39

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 14 sep 2013, 14:31

Danes sem pobrala vsaj 50 kom te nagravžne oranžne golazni. Pobrala sem jih v vrečko kjer sem jim privoščila solno kopel, pustila sem jih na soncu, da so se lepo spenili in posušili nato pa sem vrečko vrgla v kanto za smeti.

Lp
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Violeta » 01 okt 2013, 04:21

No no Saškica. Moraš vedet, da se nekatera bitja pojavijo le zato da škodijo, naj bo to rdeči polž ali letošnje največje sovražnice, ose. Nad bitji ki izražajo neko nedolžnost, kot recimo nad polži s hišico ali metulji, se pa nekateri znašajo zaradi travm... Ko Nataša sprašuje zakaj je moja prijateljica sadistična.. Ona ima za sabo težak odnos. Sklepam, da prepozna neko svojo preteklo nedolžnost in naivnost v teh živalih. Po drugi strani pa mislim, da je takšna le njena narava.. Kdo bi vedel, seveda ne sprašujem direktno.
Violeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jul 2013, 07:49

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Violeta » 21 maj 2014, 07:45

V preteklih dneh sem pa kar nate pomislila, Nataša... Veliko polžkov vsepovsod bi rekla.. :wink:
Violeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jul 2013, 07:49

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a NatašaL » 30 maj 2014, 07:37

Pri nas na gorenjskem jih še ni, hvala bogu.
Sem pa tja kakšen primerek.

Lp
NatašaL
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: 21 mar 2010, 06:34

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a Violeta » 03 jun 2014, 22:42

Tudi sama opažam, da je oranžnih še malo število.. Kdaj pa kdaj je kakšen v solati in jih zalučam v potok v bližini. Je pa prava mala vojska teh mini polžkov.. Ki ne škodijo, lahko pa naselijo vso steblo. Neškodljivih belih je tudi malo morje in mi jih je malo žal.. Težko je hoditi skozi visoko travo brez da bi se kaj ne zdrobilo.
Violeta
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 18 jul 2013, 07:49

Re: Polži NOVO?

OdgovorNapisal/-a jozekuch » 08 jul 2014, 13:55

Kaj bi bilo primerno za fizično pobiranje polžev.
Prijemalka na ročaju (prvotno namenjena za pobiranje odpadkov)?
Ima kdo kakšne izkušnje ... da ne bom narobe kupil.
Prodajalec/proizvajalec?
jozekuch
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 56
Pridružen: 14 jun 2011, 09:44

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Polži
    Napisal/-a Akasha » 23 apr 2005, 18:32
    4 Odgovori
    5396 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a bučarka Poglej zadnji prispevek
    02 jun 2005, 15:51
  • Polži na vrtu
    1 ... 6, 7, 8Pripete datoteke Napisal/-a peter » 09 maj 2007, 09:38
    141 Odgovori
    93898 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a stara postaja Poglej zadnji prispevek
    07 sep 2010, 08:40

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron