Male zvijače pri vzgoji sadik zelenjave ali pridelkov

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Male zvijače pri vzgoji sadik zelenjave ali pridelkov

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 01 apr 2010, 22:26

Danes mi je prišlo na misel, da bi tule objavili kake naše "pogruntacije", ki nam pomagajo pri vzgoji, negi, ohranjanju zdravja rastlin in podobno. Da danes začnem z eno svojo pogruntacijo, kako zaliti prepikirane sadike v lončkih, brez da zmočim ali poderem rastlino. Imam sicer zalivalno kanglico z dolgim in tankim rorčkom, pa mi je še vedno uspelo kar nekaj rastlin podreti. REŠITEV: Vzela sem večji lijak, ga nastavila na zemljo v lončku in zalila v lijak....malo smešno, a uspešno...
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a m4ry » 27 maj 2010, 09:00

Lahko tudi vzemeš L al pol L veliko plastenko z zamaškom in zamašek preluknjaš. Odlično za vzgojo vseh sadik, predno jih posadiš na vrt.
m4ry
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 26 maj 2010, 17:21

OdgovorNapisal/-a MARIJAV » 27 maj 2010, 22:07

Ja okoli teh plastenk mi je prišlo na misel, kako je ena znanka pred odhodom na morje zalivala paradižnike in papriko. Plastenke je natočila polne vode in jih navzdol obrnjene zasadila ob rastline, da se je "kapljično" samo zalivalo. Zgledalo je malo kavbojsko, ampak rastline so teden dni vročine uspešno preživele....
Imejte se lepo!
MARIJAV
Expert
Expert
 
Prispevkov: 107
Pridružen: 23 nov 2008, 22:36
Kraj: ŠTAJERSKA

OdgovorNapisal/-a barbika » 28 maj 2010, 13:53

m4ry je napisal/-a:Lahko tudi vzemeš L al pol L veliko plastenko z zamaškom in zamašek preluknjaš. Odlično za vzgojo vseh sadik, predno jih posadiš na vrt.


Še boljše pa je, če plastenko na polovici prerežeš in pustiš samo en majčken del, da se še skup drži. Poljudno lahko pokrivaš s polovičko plastenke oz. upogibaš na stran. Poseješ semena in odstraniš pokrov, da je malo zraka v njej. Ko dežuje, lahko deževnica pronica skozi odprtino, drugače zalivaš. Semena prej vzklijejo.

Več o takšnem načinu si prečitaj tu:

http://rastline.mojforum.si/rastline-ab ... asc-0.html
barbika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 136
Pridružen: 12 avg 2008, 20:04


Vrni se na Zelenjava

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov