Velik benjamin

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Velik benjamin

OdgovorNapisal/-a eetee » 02 apr 2008, 17:56

Naš benjamin je po 7ih letih postal prevelik za naš dom. Kljub temu, da je v galeriji, je z svojo višino cca 4m in premerom okrog 1,5m, ga ne moremo več imeti. Ob nakupu je imel 1,5m v višino. Kam z njim? Škoda se mi ga zdi uničiti. Hvala za ideje.
It's good to tuch the green green grass of home.
eetee
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: 21 maj 2005, 14:58
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Green Oasis » 02 apr 2008, 18:09

Prodati ga na Bolhi mogoče bi ga kdo kupil na kakšni firmi pa slikco dajte gor! :wink:
Na svetu lepše rož´ce ni, kot je moja Slovenka!
http://greenoasis.50webs.com/
Green Oasis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 81
Pridružen: 27 feb 2008, 19:35
Kraj: PTUJ

OdgovorNapisal/-a Ivčk » 02 apr 2008, 18:10

Kaj pa, če bi ga le dobro obrezali? Saj dobro prenaša obrezovanje, na mestu, kjer se ga obreže pa se ponavadi lepo razveja. Pa še potaknjence lahko delate iz odrezanih vej...
Uporabniški avatar
Ivčk
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1111
Pridružen: 22 jan 2006, 18:28
Kraj: Novo mesto

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 03 apr 2008, 08:41

hudo, ta benjamin mora bit pa res lep. me zanima, če bi lahko videli kakšno sliko? sicer pa se strinjam z ivčk. res bi bilo pametno, če se ga obreže. tako bo postal malce bolj košat in kompakten.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a LHASA » 11 apr 2008, 17:50

Sama benjamin vsako par let obrezujem in delam podtaknjence, jih vzgojim in ko so primerno veliki, podarim. Sedaj je pravzaprav krasen čas. Ampak da zraste v šetih letih za dva metra in pol, pa še nisem slišala. No, ja...menim, da bo več ali manj vsakemu prevelik kot tak. Zato ga obreži in uživaj z njim.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje

OdgovorNapisal/-a sana » 16 apr 2008, 15:34

tudi sama sem pred časom kupila enega benjamina vendar mi ni uspel saj sem ga žal kupila bolanega,poskusila marsikaj kar so mi svetovali v lekarni za rastline vendar je bil preveč izčrpan in žal je ta krasna rastlina pošla.

tudi jaz se strinjam,da bi bilo bolj pametno ga obrezati.

zelo rada bi imela enega ,vendar sem bila zelo žalostna ker sem naletela na bolnega in bi prosila tebe ,če jih podarjaš ,če bi lahko dobila kakšnega doma vzgojenega,te bom vsaj vedela da je zdrav.prosim

sana
smo kar smo,ne spreminjajmo se.bodi to kar si in ne to kaj drugi hočejo.to je tvoje življenje,izkoristi ga in živi ga,ne oziraj se nazaj,življenje je samo eno in v življenju je potrebno da greš naprej..... :)
sana
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 23 okt 2007, 14:05
Kraj: maribor


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost