Benjamin

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Benjamin

OdgovorNapisal/-a natasaj » 27 jun 2006, 20:17

A mi lahko kdo pove, kako pogosto naj bi se zalivalo benjamina in ali je res, da je priporočljivo, da se ga enkrat tedensko namoči pod tušem?

Moj ima polno mladih poganjkov, po drugi strani pa listi rumenijo in odpadajo. Nikakor se ne uspe zgostiti.
Hvala za odgovore!
nata
natasaj
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 09 apr 2006, 18:46

OdgovorNapisal/-a muha » 28 jun 2006, 08:40

Včasih je težko ugotoviti, ali rastlina res že potrebuje dodatno vlago. V ta namen ob strani,tik ob steni lončka, zapiči v zemljo leseno paličico - skoraj do dna lončka. Vsake toliko časa jo izvleci in boš videla do kje in koliko je še vlažna. Temu ustrezno zalivaj. Preveč moče prija le redkim rastlinam. Pa še to: pusti, da se zemlja skoraj čisto osuši, potem zalij temeljito, da steče voda v podstavek, počakaj kake pol ure in odvečno vodo odlij.

Glede tuširanja bi rekla, da mu rosenje gotovo bolj ustreza, kot tuširanje. Večini zelenih rastlina pa v toplem vremenu zelo prija nežen enakomeren dežek.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

cron