Presajanje rož po nakupu

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Presajanje rož po nakupu

OdgovorNapisal/-a žanet » 20 jul 2004, 14:21

Pozdravljeni,

zelene sobne rastline ponavadi kupujem ob raznih akcijah v trgovskih centrih. A je potrebno te rastline takoj presaditi, ali lahko počakam do pomladi? Moram povedat , da korenine na spodnji strani lončka še niso vidne, je pa vprašljiva kvaliteta zemlje.

Hvala za odgovor in lep pozdrav,Ž.
žanet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 jul 2004, 13:53

OdgovorNapisal/-a Karmen K. » 20 jul 2004, 16:30

Živjo Žanet!

Toplo ti priporočam presaditev kupljenih rastlin. Te so velikokrat posajene samo v šoto (poceni varianta) in rastlinam ne nudijo hranil. Poleg tega pa, če pustiš, da se zemlja (šota) popolnoma izsuši ti bo naslednjič, ko boš zalila voda kar stekla skozi. V podstavku se bo nabrala voda, rastline pa bodo ostale "žejne". V tem primeu pomaga, da se šota zopet napoji z vodo, ča jih daš za nekaj časa v vedro z vodo.

LP Karmen
Karmen K.
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 feb 2004, 12:26
Kraj: Ljubljana

Presajanje rož po nakupu

OdgovorNapisal/-a žanet » 21 jul 2004, 06:40

Za v pisarno sem si kupila fikus in draceno in sedaj imam mali problem kako to tu presadit.
Katera zemlja je pa primerna za ti dve lončnici?

Lp, Žanet
žanet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 jul 2004, 13:53

Presajanje rož po nakupu

OdgovorNapisal/-a žanet » 21 jul 2004, 06:54

Aja, še eno vprašanje. Glede na to, da korenine še niso pogledale iz lončka, mi verjetno ni potrebno presajat v večjega, ali pa se motim?

Lp, Ž.
žanet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 jul 2004, 13:53

OdgovorNapisal/-a Karmen K. » 21 jul 2004, 14:39

Živjo Žanet!

Priporočam ti zemljo nemškega proizvajalca Klasman-a. Sama jo uporabljam že dve sezoni in je ne morem prehvaliti. Pazi le, da vzameš tisto za sobne rastline. Je pa kar precej draga (80 l stane okoli 1.800 Sit). Vendar se jo splača kupiti, zanjo sem navdušila že dve sosedi in prijatelja. Od istega proizvajalca imajo tudi gnojila Compo (ti priporočam).
Glede tvoje dracene in fikusa ti priporočam, če boš presajala v pisarni, da definitivni prineseš večji kos polivinila in ga položiš na mesto, kjer boš presajala te rastline. Pa malo se zmeni s snažilkami, da ne bodo potem preveč grdo gledale.
Glede večjih lončkov pa...odvisno od rastlin. Nekatere rastejo lahko nekaj let v istem lončku in ne potrebujejo presajanja, le menjavanje zgornje plasti zemlje. Nekatere pa imajajo rade malo večje lončke. Ponavadi se priporoča le za 2 številki večji lonček ali za 2 prsta prostora od roba korenin rastline do lončka.
Pa upam da sem ti kaj pomagala.

Lep dan ti želim
Karmen
Karmen K.
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 13 feb 2004, 12:26
Kraj: Ljubljana

Presajanje rož po nakupu

OdgovorNapisal/-a žanet » 23 jul 2004, 12:03

Pozdravljeni,

malo sem povprašala in vsaj na našem koncu Klasman zemlje za presajanje nimajo in je niso imeli.

To velja tudi za gnojila Compo.

Bom poskušala najti kaj sorodnega. Hvala za odgovore in lep dan želim.

Žanet
žanet
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 20 jul 2004, 13:53


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost