pomoč za fikus deltoidea

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

pomoč za fikus deltoidea

OdgovorNapisal/-a platinum » 11 jul 2005, 10:06

Doma imam fikus deltoidea in v zadnjem času so mu listi začeli rumeneti in odpadati, na zadnji strani listov se pojavljajo tudi nekakšni rdečkasti madeži in v cvetličarni so mi povedali, da ga je napadel rdeči pajek. dobil sem škropilo, ki pa očitno ne pomaga (rastlinu tudi redno škropim in zalivam), zanima me, kaj je pravzaprav narobe in kako lahko rastlini pomagam. že v naprej hvala za pomoč in odgovore.
platinum
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 11 jul 2005, 09:52

OdgovorNapisal/-a burbonka » 11 jul 2005, 12:30

Če rumenijo in odpadajo spodnji listi, je možno od preveč vlage.

Znaki za rdečega pajka so rumenksate pege na zgornji strani in pajčevinaste niti na spodnji.

Za rdečkaste madeže pa bi potrebovala bolj podroben opis.
burbonka
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 06 jun 2005, 19:21

OdgovorNapisal/-a Moja » 07 avg 2008, 22:14

Tudi mojemu Ficusu deltoidea so začeli rumeneti listi. Sklepam, da zaradi preveč vlage. Ali lahko fikus kako rešim?

Tukaj na forumu ste sami poznavalci, sigurno imete kakšen dober nasvet. Hvala.
Moja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 avg 2008, 21:48

OdgovorNapisal/-a Pepe » 08 avg 2008, 08:01

Možno je tudi pomanjkanje svetlobe, še posebej poleti, ko je vroče potrebuje benjamin veliko svetlobe. Če imaš balkon bo zunaj užival, lahko stoji na soncu, samo kakšen teden ga je treba privajati nanj, da ga ne ožge. Zunaj je lahko od začetka maja pa dokler nočne temperature redno ne padajo pod 10°C.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Moja » 08 avg 2008, 17:24

Možno, da je krivo pomanjkanje svetlobe. Pa bi prenesel, da ga zdaj prestavim iz sobe na prosto?
Verjetno pa je kriva za rumene liste tudi vlaga, ker ima res zelo mokro zemljo. Nekdo mi je rekel, da ne bo preživel, če ga ne presadim. Mislite, da je to res?
Moja
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 07 avg 2008, 21:48

OdgovorNapisal/-a LHASA » 08 avg 2008, 18:33

Fikusu najbolj škoduje prestavljanje in preveč vlage. Svoj benjamin sem vsako leto nosila ven, v senco, kjer mi je napravil mnogo listov in prav ozelenel je. No, potem, ko sem ga prenesla nazaj v sobo, so mu odpadli vsi listi in tako sem ponavljala vsako leto, dokler nisem ugotovila, da potrebuje samo mir in vodo. Če gre za rumene liste predlagam, da ga ne zalivaš obilno. Kaj to pomeni: od zalivanja do zalivanja naj bi se zemlja osušila. Vztrajaj na istem mestu; upam, da je na svetlem in manj zalivaj.
Naj povem še to, da ko sem ga prestavljala na prosto, da ga je močil dež in moje obilno zalivanja....ampak kot sem povedala....ko sem ga jeseni prestavila je izgubil vse liste.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov