pod katero skupino spada lucky bamboo(internet zalivalček)

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

pod katero skupino spada lucky bamboo(internet zalivalček)

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 06 apr 2006, 15:46

a mi lhko kdo prosm pove pod katero skupino spada lucky bamboo al pa ce mi kar sami poveste koko ga je treba oskrbovat


LP DaBuddha
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a lunca » 06 apr 2006, 15:54

ta bambus mora imeti skos vodo v posodici, na 2 tedna jo zamenjaš drugače pa samo dolivaš. drugih potrebnih pogojev ne potrebuje. raste pa zelo počasi
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a DaBuddha » 06 apr 2006, 20:50

ja sam js sm dalz zy ta moj lucky bamboo v zemljo ker je mel ze kr velko korenino pazm da je zemlja zmer vlažna liste pa skropim enkrat na dan :D
DaBuddha
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 28
Pridružen: 04 apr 2006, 20:59

OdgovorNapisal/-a victory » 06 apr 2006, 20:58

Rastlina živi načeloma v 5 cm vode,ki pa je ni potrebno menjavat ampak jo samo dolivamo.Zamenjamo samo takrat če zraven njega postavimo kakšno drugo rezano cvetje (ker potem voda zasmrdi ker se deli drugih rastlin razkrajajo) in pa seveda takrat ,ko se na vazo naberejo alge in jih je potrebno očistiti.
Če ga vsadimo moramo paziti na dovolj vlage,vendar iz izkušenj vam lahko povem da ko je enkrat ukoreninjen v zemlji sploh ni tako občutljiv na vlažnost zemlje in je enkrat tedensko zalivanje čisto dovolj.


Pa obilo uspeha in uživanja ob luckyu :wink: :lol:
victory
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 36
Pridružen: 13 mar 2006, 15:50
Kraj: slov.bistrica


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost