Nujno rabim pomoč za salvio

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Nujno rabim pomoč za salvio

OdgovorNapisal/-a Tron » 08 maj 2005, 18:13

Imam podtaknjenca salvie divinorum.
Ko sem jo dobil kak teden nazaj je bila vredu,zdaj pa so se začeli listi nekako vihat,zvijat,povesli so se uglavnem nekako oveli so.
Tudi stebelce je pri zemlji potemnelo kot da bi začelo gnit v notranjosti.
Bral sem da se naj bi nekaj takega zgodilo,če jo preveč zalivaš,čeprau je vodenka in rabi dosti vlage samo moraš previdno z vodo,naj bi jo zalil ko se listi malo povesijo(ko zaprosi za vodo).
V temu tednu sem jo jaz zalil samo enkrat in pomoje ni zaradi tega,kar se tiče sonca jo imam zelo malo kake 3 ure na dan.
Tudi škropim jo kake 3x na dan in res ne vem kaj ji fali zato bi lepo prosil če gdo kaj ve da mi svetuje.
Res jo nebi rad izgubil,ker sem jo toliko časa iskal in jo komaj dobil.

lp.
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a davidoff » 08 maj 2005, 19:53

kje si jo pa dobil? iz tujine? jaz jo iščem že 2 tedna pa nevem kje jo dobiti... :cry:
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Tron » 08 maj 2005, 22:48

Ja jst sm jo iskal zelo dolgo,potem sem jo kupil podtaknjenca od nekoga.
Jst upam da mi bo preživela sej sem se dosti namučil da sem jo sploh dobil in še stala me je kar dosti,ko bo večja bi ti mogoče lahko prodal podtaknjenca.Pa res ni nobenega tukaj da mi pomaga z zgoraj opisanim problemom???
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 08 maj 2005, 23:48

Ojla,

zakaj pa jo ne koreninis v vodi :roll: ? Saj je sorodnica vodenk, te pa najraje koreninijo ravno v vodi :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tron » 09 maj 2005, 00:16

A da bi jo kar odrezal in koreninil?Samo je še mičkana in sem hotel da malo zraste preden naredim kako kopijo.
Mene zanima kaj rastlini manjka?
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 09 maj 2005, 01:46

Ojla,

sem mislila da imas neukoreninjen potaknjenec direktno v zemlji :oops:

Ce si jo dobil ze posajeno oz. s koreninami, potem je mozno da si jo prevec zalival, prevec gnojil ali pa je okuzena.
A si ze pogledal kaj je z koreninami? Izlonci jo in preveri, mogoce imas pa na koreninah kake "podnajemnike". Preveri.
Ce tako ne odpravis vzroka, bi jest na tvojem mestu vseeno probala se enkrat koreninit, se previ bi ji odrezala vrh (vsaj 8 cm) in ga dala v temen kozarec z vodo, v katero bi dala koscek oglja.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Kitty » 09 maj 2005, 10:42

Klavdija je napisal/-a:bi jest na tvojem mestu vseeno probala se enkrat koreninit, se previ bi ji odrezala vrh (vsaj 8 cm) in ga dala v temen kozarec z vodo, v katero bi dala koscek oglja.


Samo podvprašanje: zakaj košček oglja?

Bye, Kitty
Kitty
Expert
Expert
 
Prispevkov: 121
Pridružen: 09 nov 2004, 11:20
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 09 maj 2005, 12:00

Ojla,

oglje prepreci morebitno gnitje steblca in vzdrzuje cisto vodo.
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dejko1 » 09 maj 2005, 20:01

No... jst mam tud ene par klonov salvije, pa mam zelo podoben problem... listi rjavijo in se sušijo... moja je pomojem dovolj zalita (enkrat na par dni pa pazm da se zemlja nikol čisto ne posuši)... A bi jo mogu met v enmu kozarcu, da bi povečal vlažnost?

Ko je na soncu na njej ne sme biti nič vode... Ne je met preveč na soncu...
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
dejko1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 30 apr 2005, 12:40

OdgovorNapisal/-a Tron » 10 maj 2005, 00:17

Dejko meni se isto sušijo listi plus se še vihajo.Kr zahtevna rastlina,mormo najt enga strokovnjaka za to ke me res zanima kaj ji manjka.Aja priporočajo zalivat,ko je prvi znak da rastlina rabi vodo(listi se malo povesijo),samo da opaziš more bit rastlina čisto zdrava.
Kolikokrat na dan pa jo škropiš?Mislim pa da velja za vsako rastlino,da ko je na direktnem soncu,jo ne smeš škropit.
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a Tron » 10 maj 2005, 00:39

Evo še mojo
Slika
Zadnjič spremenil Tron, dne 15 maj 2005, 19:21, skupaj popravljeno 4 krat.
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a davidoff » 10 maj 2005, 19:14

kaj ma kdo kako odveč? za prodat, recimo....? al pa vsaj kaki potaknjenec?
LP
David
davidoff
Expert
Expert
 
Prispevkov: 109
Pridružen: 09 mar 2005, 12:58
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a dejko1 » 10 maj 2005, 19:37

če bo vse posreč jih bom ene par dobil iz turčije pa ti lahko eno dam... če bodo prispele v dobrem stanju... :roll:

Tron, a tvoja je iz greenstranger-ja? Mogoče veš kateri strain?

PS: Če jo kdo namerava kupovat prek neta nej ne kupi za več kot 20$... lol... se dobi tudi zastonj... morš kkšne vesele hipije kontaktirat...

Jst svojih salvij ne škropim... jih mam pa ful zalite... mogoče celo preveč... sm razmišlu, da bi jih dal na hidroponiko...
dejko1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 30 apr 2005, 12:40

OdgovorNapisal/-a Tron » 10 maj 2005, 22:07

ajoj nesmeš jih ful zalivat,more bit zemlja vlažna nikakor se nesme voda zadržavat,ker ti jih bo ubilo.
moja prihaja malo k sebi.greenstranger-ja?Iz kje to?Mislim da so več ali manj vse iz evrope istega rodu,mislim da hofmana nisem pa siguren.
Sam to prek neta mi ne diši ravno,ker po toliko dneh sigurno ne pridejo več v dobrem stanju,jst sm pa jo kr dragu plaču.
Tron
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: 23 apr 2005, 15:02

OdgovorNapisal/-a dejko1 » 11 maj 2005, 21:35

strainov je precej... vsak k je mal drugačno vzel je svoj strain, tud iz semen so novi straini...
greenstranger je ena trgovina na netu...
Če naročas prek neta je pomojem najbolj za 4 jurje nabavt klon v tubi pa še z agarjem...
Jst sm dal pa 2 jurja za dve... pa sm jih v navadnem pismu dobil :roll:
Sicer so vsi tastari listi odpadl, ampak so zdej že novi kr zadost zrastl... tista slikca je od enga starga lista, ki se še nekako drži...
dejko1
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 45
Pridružen: 30 apr 2005, 12:40

OdgovorNapisal/-a freerider » 04 jul 2005, 15:34

You You usem!
Kko je kej z vašimi salvijami je so že kaki klončki ker jzt sm dobesedno obseden :oops: z njo in če bi mi upali prodat alpa dat kak klonček prosim javite lahko mi tud na mail pošlete.

Lp
freerider
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 04 jul 2005, 15:24

OdgovorNapisal/-a Delphis » 09 feb 2007, 00:55

Ojla!

tud jaz bi mela eno salvijo. Je mogoče kdo, ki ma kakšno rastlinico za oddat ali prodat?

cau.
flower power
Delphis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 feb 2007, 23:09


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov