Kaj je to?

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a lunca » 08 avg 2007, 19:57

ne verjamem da se ti bo opomogla. ko se enkrat posuši je konec. Meni sploh ne uspevajo. Zmeraj mi umre. Tako da so kar zahtevne tele rožice.
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 08 avg 2007, 21:32

ko se slika naloži na http://www.shrani.si , se na desni strani prikaže nekaj naslovov. Eden od njih je tudi Koda za forum (s predogledom).
- klikneš na ta naslov, da se obarva modro
- z desno miškino tipko izbereš možnost "kopiraj" (copy)
- v tem forumu (rastline.com) spet na desno miškino tipko in možnost "prilepi" (paste)
Pred pošiljanjem klikni na "Predogled", da vidiš, kako je ali ni uspelo.

Slika
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a muha » 09 avg 2007, 06:07

Na prvi sliki je po moje potaknjenec AVKUBE. Grmovnica, ki v zavetni legi in rahlo zaščitena preživi zimo zunaj tudi v notranjosti Slovenije (pri meni, cca 450 m nadmorske višine brez posledic).
Družinska sreča je silno natančna glede vode - ne preveč, ne premalo, da sem jo iz jeze posadila kar ven pod grm prekrovne vrtnice. Tam se je razbohotila, da je kaj. Iz enega lončka je v 2 letih nastala preproga v premeru kakih 50 cm :!: Lansko zimo je preživela brez posledic :D :D .
Pustila sem jo čisto na miru, zalival jo je le dež. Letos sem poskusila isto še s hčerino na bolj senčni strani vrta, je prav tako obstala. Od začetka je sicer malo kilava, dokler se ne privadi, potem se pa začne širiti in širiti.
Žal pa tvoji ne bo več pomoči, ker ni ostalo čisto nič zelenega. Če boš kupila novo, ti svetujem, da v večji podstavek nasuješ kak cm debelejšega peska, zaliješ z vodo do vrha, na vse to pa postaviš lonček z družinsko srečo tako, da se bo vode le rahlo dotikal. Odrasla rastlinica iz takega podstavka lahko načrpa dovolj vode zase.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a psevdonim » 15 avg 2007, 18:52

kaj je tole zaena reč, ki tako veselo raste v prav vsakem lončku, loncu ali koritu z zemljo za rože brez da bi posejal ? Najprej sem mislil, da so sončnice, pa najbrž niso. Tole je slikano v koritu, kjer so semena asimine.

Slika
Slika
Slika
Slika
psevdonim
Guru
Guru
 
Prispevkov: 342
Pridružen: 23 maj 2007, 21:51
Kraj: Slo

OdgovorNapisal/-a muha » 16 avg 2007, 10:07

Meni se zdi zelo podobno najbolj nadležnemu plevelu na mojem vrtu, ki se najbolj razbohoti spomladi in jeseni, ko je obilo vlage in sence :evil: :twisted: . Če bo začelo razpredati vejice naokrog po zemlji in cveteti z malimi belimi cvetki, gre prav za to.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 16 avg 2007, 10:20

hehe, ko smo že ravno pri plevelu bi vprašal, če kdo ve kaj je na spodnji sliki tisto kar raste po palčki. zdi se mi na nek način zanimiv in sam ga pustil, da raste naprej. od takrat, ko je bila narejena slika pa do danes se je že razvejal.

slika:
Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a muha » 18 avg 2007, 09:46

Nekaj po listih zelo podobnega raste pri nas v travi, kjer je bolj senčno. Plazi se po tleh. Preveri še ti pri vas.
Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 27 avg 2007, 13:13

hvala za odgovor. nisem sicer našel, če to raste pri nas, vendar sem rastlino zaradi vse večje agresivnosti enostavno mogel spuliti. kar naenkrat je ponorela in se začela noro razraščati. v bistvu je bil edini razlog, da sem jo pustil ta, ker nisem vedel kaj je. v to posodo sem nareč metal vse sorte semen in nisem vedel kaj to sploh je. bila je na nek način zanimiva, a je postala preagresivna in bi kmalu začela ogrožati ostale sejančke v posodi česar pa enostavni nisem smel dovoliti.

končno pa imam popolnoma pravo ime za rastlino, ki je bila v bistvu "začetnica" te tema. nekaj časa nazaj sem namreč napisal, da bi to utegnila biti okrasna kopriva, kar pa absolutno ne drži. moja punca ima doma neko knjigo, ki sem jo malo prej pregledoval in v njej sem zasledil rastlino, ki je sorodna iskani rastlini. google je takoj vrnil naslednje ime: KLIK!
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

Prejšnja

Vrni se na Zelene sobne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov