benjamin in bonsaj

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

benjamin in bonsaj

OdgovorNapisal/-a prem » 18 nov 2006, 17:11

Živjo, jaz imam tudi mlad benjamin. Vsak drugi dan ga poškropim po listih, 1x na teden pa zalijem še zemljo (malo). Zanima me če je to v redu. Prav tako pa imam tudi bonsaj fikus in delam z njim prav tako ( vsak drugi dan ga poškropim pol listih, 1x na teden ga zalijem _zelo malo).
Tako , da me zanima za obe rastlini - če jiju prav zalivam.

lp icon_smile.gif
prem
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 12 nov 2006, 12:47

OdgovorNapisal/-a lunca » 24 nov 2006, 18:26

mene pa zanima glede benjamina. na eni veji je naredil le zelene listke(niso pisani kot ostali-zeleno-beli. pa me zanima ali je to kaj narobe, kajti zadnjič sem prebrala za eno rastlino, ki je zimzelena in raste zunaj (zelenorumena) da če naredi samo zelene oz. samo rumene liste ji moraš potrgati strani kajti drugače bo čez par let samo še zelena oz. rumena. pa me zanima če je tako tudi pri benjaminu.
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a šokobananka » 04 dec 2006, 09:08

Benjaminu po mojih izkušnjah fuuul paše, če ga rosiš po listkih (sama to naredim kar vsako jutro) - vsaj zdaj v času centralne kurjave, ki zelo izsuši zrak. odkar to počnem, raste kot nor :D pa tudi listki se mu ne sušijo več... zalivam pa tako na 5-6 dni (malo).

lp :wink:
šokobananka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 28 nov 2006, 14:04
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov