Začimbe danes

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Začimbe danes

OdgovorNapisal/-a Feferon » 19 jan 2009, 18:04

Torej, pomladi še kar ni in ni, vendar mene že zdaj rajca, da bi mel kakšne rastline. Zanima me katere začimbe, če sploh bi danes uspevale na vipini 800 m zunaj ali noter, rastlinjaka nimam.

Hvala!
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a fresia » 19 jan 2009, 18:07

Feferon kako to misliš? Da bi jih spomladi posadil pa mel zunaj al da bi jih zdj sadil pa bi rasle? :D
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a fresia » 19 jan 2009, 18:18

Drugače pa,... Mene zelišča zelo zanimajo, zanimive zelo in še enkrat zelo. Na 800 metrov raste kar veliko zelišč, sploh, če imaš kaj brežin je veliko takšnih zelišč :D Odvisno tudi a hočeš enoletna zelišča al trajnice.
Evo ti jih bom naštela enih par zanimivih.

- luštrek- Levisticum officinale
- melisa- Melissa officinalisa
- rožlin- Alcea rosea
- drobnjak- Allium schoenoprasum var. schoenoprasum
- navadni slez- Althaea officinalis
- koper- Anenthum graveolens var. hortorum
- sivka- Lavandula ... (veliko različnih sort)
.... in še mnogo mnogo drugih. Odvisno kakšne, za kakšen namen, za gredice, za prekritje brežin,.... Veliko pa je tudi zdravilnih rastlin za katere mnogi mislijo, da so pleveli, a so zelo uporabni,... Le poznati je potrebno :D Če pa so njihove potrebe izpolnjene, sta zagotovljena rast in obilen pridelek :D
Pa veliko sreče
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a Feferon » 19 jan 2009, 22:59

Ja jaz mislim, da bi jih kar zdaj že imel... če bi se to dalo.. za noter... kakšne, ki bi uspevale. Imam noter že meto, pa ne uspeva kaj prida.

Drugače pa mislim bolj kake enoletnice. Spomladi sem imel v enem koritu zunaj dobro misel, meto, drobnjah, pehtran in meliso... upam, da se bodo spomladi tam zunaj obnovili.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 20 jan 2009, 00:12

Vse te rastline, ki si jih naštel so trajnice in bi ti morale spomladi ponovno zrasti. Na nadmorski višini 800 metrov, pa mora rasti še veliko drugih rastlin: vrtni timijan, materina dušica tudi v naravi, šetraj, plahtica, ameriški slamnik, zelena, peteršilj, origano, žajbelj, cury ...
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Feferon » 20 jan 2009, 01:46

Hvala za odgovor, vendar nekaj teh tudi že imam, vendar... vse za spomladi. Zanima me kaj bi mi lahko noter ali zunaj v tem trenutku uspevalo.
Feferon
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 20 okt 2007, 16:24
Kraj: Notranjska

OdgovorNapisal/-a fresia » 20 jan 2009, 13:01

Am,... lahko posadiš že zdaj kakšno baziliko npr. Mmmmm :D
fresia
Guru
Guru
 
Prispevkov: 201
Pridružen: 17 jun 2008, 13:34

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 20 jan 2009, 15:16

Hojla!
Notri uspeva, peteršilj, zelena, timijan, materina dušica (obe morata imeti dovolj vlage, včasih jih je potrebno tudi škropiti, če je premalo zračne vlage), žajbelj, počasi se bo posejala bazilika, šetraj...
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor


Vrni se na Začimbne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost