limonska trava

Začimbne rastline, ki jih uporabljamo pri kuhanju.
poper, curry, timijan, peteršilj, lovor, majaron, bazilika, rožmarin, čemaž, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a ajsa » 06 jun 2007, 09:40

Hvala obema. Limonino travo sem si zaželela, ker sem jo v Vietnamu dostikrat opazila v raznih jedeh, na primer pri piščancu. Zdaj pa sem dobila v lončku ... citronko. Morda pa tudi to lahko uporabim za odišavljenje kakšnih rib ali piščanca.
ajsa
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 30 mar 2005, 16:37

cau

OdgovorNapisal/-a katinka » 06 jun 2007, 10:35

sem bila ravno za 1.maj na Sejšelih in sem si prinesla sadiko. Ta trava nima semen. jaz jih nisem videla, pa so imeli tam velike košate šope. Ima dolge tanke liste in če potegneš po robu se porežeš. Zunaj sigurno ne prezimi pri nas, raste na ekvatorju. Verjetno vse kar je pod 20+ ni dovolj.
Ne vem pa niti ali se mi je prijel. Pa tam so me opozarjali, da naj pazim. da ne bo zgnil, če je preveč mokro.
Kati
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jun 2007, 11:33

Jaz sem lani kupil seme limonine trave preko interneta in do jeseni vzgojil dva velika šopa, približno 50 cm višine. Kaljivost je odlična. Za rast potrebuje precej toplote, pod 20° sploh ne raste, nad 30° pa raste skoraj vidno. Uspešno sem jo prezimil pri 10° na svetlem mestu, zunaj pa jo pobere prva slana.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a katinka » 06 jun 2007, 13:09

super kaj pa to z gnitjem k so me opozarjali, a jo veliko zalivaš ali jo imaš pod streho?pa zdaj je zunaj ponoči pod 15+ ali si jo sam že postavil ven?
hvala za odgovor
katinka
Guru
Guru
 
Prispevkov: 146
Pridružen: 26 nov 2006, 13:58
Kraj: Ig

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jun 2007, 13:20

Zunaj jo imam od srede aprila, ampak na zavetnem in sončnem mestu. Rasti je počasi začela sredi maja in še čaka pravo vročino. Zemlja mora biti stalno vlažna, ker pri suhi zemlji na soncu takoj uvene, vendar se po zalivanju popravi. Ne zdi se mi ravno dovzetna za gnitje, vsaj po mojih izkušnjah ne, ker jo obilno zalivam, stoji pa na prostem.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

Prejšnja

Vrni se na Začimbne rastline

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov