Rastline za ribnik!

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

Rastline za ribnik!

OdgovorNapisal/-a urban_pustovrh » 03 avg 2005, 16:36

Najprej lep pozdrav vsem...

Mene pa zanima kakšne rastline bi si lahko omislil za ribnik...razen lokvanjev, kalužnic, Rad bi imel rastline katere lahko pustim v ribniku tudi pozimi, ribnik je dovolj globok....Kje bi lahko kupil te rastline?

Za odgovor se Vam hahvaljujem

LP Urban
urban_pustovrh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 avg 2005, 16:28

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 04 avg 2005, 11:42

Pozdravljen Urban,

z malce zamude, pa vendar: razni šaši Carex sp, še posebnoCarex nigra odlično čisti vodo, ločje Juncus efusus, Juncus ensifolius...., trpotčasti porečnik Alisima plantago-aquatica, streluša Sagittaria sagittifolia, kolmež Acorus, perunike Iris, navadna smrečica hippurus vulgaris, rogoz priporočam sorto minima Typha minima.... Vse naštete so za v plitvino od 5 - 20 cm.
Oksigeneratorji, potopljeni - nujno potrebni- navadni rogolist Ceratophyllum demensum, dristavci potamogeton, blatnik Nuphar - sicer plavajoča rastlina podobna lokvanju vendar prav tako kisikotvorna, rmanec Myriophllum.....
Za v malce globjo vodo do 40 cm je zelo lepa Pontederia, kakšna kobulasta vodoljuba [i]butomus umbellatus, pa tudi streluše nič ne moti malce globja voda.
zaenkrat imaš dovolj dela, da boš tole skupaj spravil. Veliko od naštetih rastlin raste v naravi skoraj kot plevel le oči je treba imeti odprte :wink: pa škornje obute :D

Veliko veselja pri sajenju, pa kaj poročaj.

Lp

Tamara

P.S: Malce si še preglej teme pod Ureditve prostorov Manjši ribnik ....
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

Lepo pozdrav!

OdgovorNapisal/-a urban_pustovrh » 06 avg 2005, 11:41

Ja najprej najlepša hvala za izčrpen odgovor.

To kar si naštela so "trajnice" jih imam lahko več let tudi blatnik Nuphar?

Ali te rastline lahko sadim poleti ali je bolje da počakam do spomladi?

Vodne rastline sem do sedaj saldil kar v cvetlične lončke (plastične) Naredil sem nekaj več lukenj pa vendar se mi zdi da rastline ne rastejo prav dobro. Nočem pa jih dati samo v juto pa kamenje čez ker se te rastline preveč razmnožijo in bom imel čez leto ali dva problem te rastline rečiti. Mi lahko kako svetuješ?

Lahko ti posljem slikice ribnika na tvoj mail če hočeš pa boš vidla kaka je situacija...

Še enkrat hvala za odgovor!

Urban
urban_pustovrh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 avg 2005, 16:28

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 06 avg 2005, 20:46

Vse naštete so trajnice tudi blatnik.
Res je priporočjivo saditi v košare, čeprav imamo mi večino posajeno kar med kamenje, pač imamo zato morda malce več dela. Tudi to je res, da so vodne rastline malce nadležne vendar obstajajo tudi izjeme npr. črni šaš Carex nigra se ne razrašča hudo, se samo širi tako kot določene vrate okrasnih trav npr. miskant, zato ga lahko mirne duše posadiš direktno v vodo med kamenje na ta način tudi bolje črpa hranila in seveda posledično čisti vodo. Lahko jih sadiš tudi sedaj samo obrasle se ne bodo tako zelo, bodo imele pa vseeno malce prednosti.
Ti kar pošlji slikice, pa lahko kar sem, da bodo še ostali stručkoti imeli kaj za povedat :wink:

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a urban_pustovrh » 08 avg 2005, 16:46

NO zdaj pa naval z predlogi.......
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
urban_pustovrh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 03 avg 2005, 16:28

OdgovorNapisal/-a ygregorn » 09 avg 2005, 14:04

Ne vem kam so se vsi potuhnili - pač čas dopustov :roll:

Meni se zdi, da bi se ti moral znebit ta veliikega rogoza, drugače ti bo cel ribnik prerasel, zamenjaj z manšo sorto. Kakšen blatnik(pa lokvanj) bi ti tudi prav prišel, sicer je pa pri zasaditvi dobro upoštevati sledeče: poskušaj saditi izmenično rastline s pokončno rastjo npr. ločje, šaš ali perunike, in rastline ki se bolj grmasto razraščajo oz. imajo biolj široke liste npr. kalužnice, trpotčasti porečnik, pontederija, streluša... Če sadiš na takšen način je zasaditev nekako bolj pestra in posamezne rastline pridejo bolj do izraza.

LP

Tamara
ygregorn
Guru
Guru
 
Prispevkov: 378
Pridružen: 13 jun 2004, 10:56
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a ajsha » 24 maj 2006, 11:48

ups.
ajsha
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: 25 mar 2004, 23:06


Vrni se na Vodne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost