rastline za novi ribnik

Vodne rastline, namenjene bazenom.
Nymphaea (Lokvanj), Ceratophyllum, Elodea, Salvinia, Aruncus, ...

Moderatorji: dusanh, Kapitan Nemo, Moderatorji

rastline za novi ribnik

OdgovorNapisal/-a ninapuh » 08 avg 2007, 15:27

Pozdravljeni ljubitelji ribnikov!

Končno smo uspeli končati naš dolgonastajajoči ribnik :D . Vanj smo nasadili par rastlinic (3 lokvanje, par plavajočih in robnih), ki smo jih uspeli "ujeti" med razgrabljenimi rastlinami v Obiju in Merkurju, saj v vseh vrtnarijah na Obali, tudi v Ljubljani in celo v Arboretumu nismo uspeli dobiti prav nič, tako da je vodna površina še kar žalostno prazna :( .
Filtra namenoma nismo ugrajevali, smo pa naredii pretok skozi dva slapka, da se voda zrači. Za filtriranje smo imeli namen zasaditi veliko rastlin, vendar se je ustavilo pri nabavi.

Hvaležna bi bila nasveta, kje se da kupiti različne vodne rastline in sadilne košare, predvsem podvodne čistilce, kakšno plavajočo in robno rastlino. Še bolj vesela pa bi bila, če ima kdo kakšno odvečno rastlino, ki bi jo bil pripravljen odstopiti, v zameno za kakšen evro, sadiko rožmarina, sivke, žajblja... ali pa flaško domačega refoška....

Nina
ninapuh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 avg 2007, 11:41
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a tinko » 08 avg 2007, 17:16

Ne dolgo tega sem jih prav ponujal, ker so se mi tako razrastle, posebno lokvanji. Škoda, da si jih kupila. Rastlinice so majhne in še nekaj let ne cvetijo, če sploh preživijo. Tukaj mislim predvsem za lokvanje. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a izolan » 08 avg 2007, 18:32

No ttu imaš eno povezavo na italijansko stran za vodne rastline:

http://www.waterplantsitaly.com/ita-new/index.html
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a sasok » 08 avg 2007, 20:00

poglej na spletni strani vrtnarije Golob-Klančič; imajo veliko vodnih rastlin in kar sem jaz naročil mi uspeva odlično!

http://trajnice.webyshop.com/
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a tinko » 08 avg 2007, 20:37

Jaz ti jih bom nekaj prinesel, samo napiši imena, kaj že imaš ali me povabi, da si ribnik ogledam in ugotovim, kaj še manjka. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a izolan » 08 avg 2007, 23:06

Tinko imaš kaj viška šašev ali rogozov....?
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a sasok » 08 avg 2007, 23:41

jaz bi ti lahko priskrbel rogoz vendar to tistega velikega 1.5-2 metra mislim da zraste, ga je pa v bljižni jami kar veliko
:D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a izolan » 08 avg 2007, 23:54

kaj manjšega se ne dobi....
izolan
Guru
Guru
 
Prispevkov: 241
Pridružen: 15 mar 2005, 04:27
Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a sasok » 09 avg 2007, 00:50

hmm lahko ti pošljem in poskusiš če bo pa prevelik pa ga kompostiraš :lol: :lol:
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 09 avg 2007, 08:29

jst sm pred kratkim v svoj ribnik potaknil vrh "Cyperus alternifolius", ki se bo verjetno prijel. od matične rastline sem enostavno odtrgal vrh in ga zarinil direktno v zemljo (lahko pa ga za kak teden ali dva daš v kozarec vode).

glede na to, da je to rastlina iz močvirja bi v plitvini (15cm vode) v ribniku morala biti kar zadovoljna. če želiš se lahko oglasiš pri meni in ti odstopim kakšen vrh. do sedaj sem naredil že nekaj potaknjencev in imam zelo dobre izkušnje.

še dve sliki, da boš vedel o čem govorim:

Slika

Slika
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a ninapuh » 10 avg 2007, 10:42

A ciperus preživi tudi zunaj? Jaz sem ga običajno imela kot sobnega. Sem pa iz Indonezije pravkar prinesla eno drugo sorto, ki ima zelo tanke in nežne zgornje lističe. Trenutno je v vodi in upam, da se bo prijel. Ko se pa razraste, ga z veseljem podelim še s kom.
ninapuh
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 08 avg 2007, 11:41
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 10 avg 2007, 10:47

heh, to pa še ne vem. letos sem ga testno posadil v ribnik. bomo videli, kako bo. na zimo ga bom porezal do zemlje in upal, da bo preživel. bom spomladi poročal. nekje sem zasledil, da naj bi prživel do -4°C. tako da bi podzemeljski del moral preživeti.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

ciperus

OdgovorNapisal/-a trajnice » 29 jan 2009, 18:47

HellHavoc, od Vašega zadnjega poročanja o močvirski rastlini Cyperus alternifolius (ki po moje ne more preživeti naših zim na prostem) je minilo že kar nekaj časa. Sedaj ste gotovo že ugotovili, kako je prezimno trden v Vašem ribniku.

Poročajte. vse nas bo zanimalo.

Jožica
www.trajnice.com
trajnice
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 14 avg 2007, 16:25
Kraj: Vitovlje

OdgovorNapisal/-a lera » 27 feb 2009, 10:04

Kolikor imam jaz izkušnje ta rastlina ne prezimi. Jaz sem jo lansko leto posadila kar v vrt in ker je bilo zelo mokro poletje je bila prav košata in velika. Jeseni sem jo presadila v večji lonec in jo potem pozimi tudi vso porezala, ker je bila res prevelika. Sem pa naredila eno mlado rastlino, ki lepo raste kot sobna rastlina in pa lonec s koreninami sem postavila v garažo, kjer bo počakal, da se bo otoplilo potem pa ven. Potrebuje ogromno vode, če jo zalivamo premalo imajo ˝ palmice˝ na koncu rjave konice kar pa vizuelno ni preveč lepo. Toliko o mojih izkušnjah. Jo pa imam že kar nekaj let vendar jo vseskozi pomljajujem. List odrežem pustim steblo dolgo cca 5 cm porežem tudi resice in dam narobe obrnjeno v vodo, čez nekaj časa naredi iz sredine koreninice in nova stebla, to posadiš ne pregloboko in potem skrbiš, da je zemlja vlažna.

Če pa je še kakšno vprašanje bom z veseljem odgovorila, če bom le vedela. :D
lera
Guru
Guru
 
Prispevkov: 299
Pridružen: 28 maj 2007, 20:30
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a kerala » 27 jul 2009, 15:19

Po HellHavoc-ovem postu sem tudi jaz probala s Ciperusom. Dala sem ga v lončku v ribnik v plitvino, toliko, da je bil lonček pokrit. Proti zimi sem ga postrigla, čez zimo je zgledal čist mrtev. In glej ga, spomladi je pa na novo odgnal. Edino listi so letos zelo zanki in nizki, bom poročala, če so se kaj ojačali.

Smo pa na Obali in letos ni bila nevem kako huda zima. Ne vem, kako bi se pa obnesel bolj v notranjosti.
kerala
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 27 jul 2009, 15:08


Vrni se na Vodne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost