Ureditev mešane žive meje

Kako z rastlinami opremiti vaš zunanji prostor ali vrt, katere rastline so najprimernejše, ...

Moderatorji: dusanh, Green Oasis, Moderatorji

Ureditev mešane žive meje

OdgovorNapisal/-a Tinex1 » 15 mar 2013, 03:49

Lepo pozdravljeni,
Živim v hiši na vasi, pred hišo imamo travnik (z vodnjakom, stezico) in zid z ograjo ki meji na cesto. Zid je dvignjen prb. 50 cm, zato da je teren večinoma raven, in železna ograja. Promet je občasen in umazanija ne seže do rastlinja.
Kot je na slikah pokazano, trenutno nimamo skoraj nič zasajeno, ker smo stare grme ki so se razrazsli odstranili in dodali majhen robnik mi meji travo in "gredico".
Moja želja je, da da bi ta del ob ograji posadil z raznimi grmi (nekateri nočejo enotne žive meje ker je preveč dolgočasna) ampak se mi ne sanja kaj bi lahko dal, ker se skoraj nič ne spoznam na to grmovlje. Rad bi, da je neko mešano grmovle (ali samostoječi grmi ali vzpenjalke), ki bi bile v nekem redu po celotni dolžini. Ravno tako bi želel da s časom zrase vse skupaj do neke višine ograje in zakrije pogled s ceste.
Slika
(večja slika http://shrani.najdi.si/?1x/ka/1r1Parz6/panorama-1.png)
Lega je sončna, razen pozimi sonca ne manjka, edino zemljo bo najbrž potrebno zamenjati ker trenutna je precej slaba.

Torej v glavnem, želel bi imeti mešano živo mejo a urejeno in dokaj raznoliko če se da. Posadil bi po celi dolžini meje na cesto in še naprej v kota. Za proračun pa nevem kaj reči ker nevem koliko stane to, a bi rad dobil največ za denar seveda.

Prosim za čimveč predlogov in bi rad čimprej vsaj nekaj zasedil ker čene spet ne bo nič :) Hvala vsem.
Tinex1
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 mar 2013, 03:19

Vrni se na Zunanji prostori

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost