Orehovec - liker

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Orehovec - liker

OdgovorNapisal/-a Kajser » 23 nov 2007, 21:54

Sem dobil na mail in delim z vami..... :P
1) Orehovec

15 zelenih orehov
40 dag sladkorja
1 zavitek vanilijevega sladkorja
1 limona
1 pomaranča
10 zrn kave
5-10 klinčkov(nageljnove žbice)
1-1,5 l žganja


Orehe razrežemo na četrtine,limono in pomarančo pa na koščke ali kolobarčke.To in vse ostale sestavine damo v večji kozarec,dobro zapremo ter postavimo na sonce za najmanj 4 tedne. Vmes večkrat premešamo, da se sestavine prepojijo in se sladkor stopi.Po 4-ih tednih precedimo in nalijemo v steklenico.

2)Orehov liker

30 zelenih orehov
1 pomaranča
1l žganja (priporočamo domačo slivovko)
50 dag sladkorja

Dišave:
cel cimet
5 klinčkov
strok vanilije

Orehe naberemo konec junija, ko lupina oreha še ni olesenela. Orehe zrežemo na koščke in damo v večji kozarec za vlaganje. Dodamo žganje in sladkor. Iztisnemo sok ene pomaranče,lupino pa narežemo na tanko in skupaj z ostalimi celimi dišavami damo v kozarec. Kozarec dobro zamašimo in postavimo na sonce za 2-3 mesece, da se sladkor razstopi. Liker precedimo in nalijemo v steklenice

3)Orehov liker

15 orehov
1 l žganja
lupine 2 pomaranč
1 vanilijev sladkor
20 dag sladkorja
1/4 l prekuhane vode

Še zelene orehe narežemo in zalijemo z žganjem. Pustimo jih 10 dni na soncu, nato precedimo.
Dodamo lupini 2 pomaranč in vanilijev sladkor ter sladkor. To naj stoji 4 dni. Vmes večkrat pretresemo.
Po štirih dneh dodamo še prekuhano vodo. Precedimo skozi gost prtič, prelijemo v steklenice in dobro zamašimo.
Uporabniški avatar
Kajser
Guru
Guru
 
Prispevkov: 464
Pridružen: 20 jun 2007, 08:33
Kraj: Mesto žlikrofov in čipk

OdgovorNapisal/-a LHASA » 10 jun 2008, 16:28

Ti recepti izgledajo krasni. Prav mi bodo prišli, saj sem ravno te dni iskala recept. Povem torej jeseni. Sama obožujem orehovec z mlekom, čeprav ga sama še nikoli nisem delala.
Brez domišljije bi živela samo eno življenje
----------------------------------------------------
LHASA
artline@mail386.com
LHASA
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 83
Pridružen: 19 apr 2007, 21:48
Kraj: Posavje


Vrni se na Recepti

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost