menstrualni krči-recepti

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

menstrualni krči-recepti

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 07 jul 2003, 14:08

Pozna kdo kak recept?
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a Ipkiss » 07 jul 2003, 19:50

Živjo,
daleč najbolj učinkovita stvar so tablete Feminax, ki se jih pa pri nas žal ne dobi (če greš kaj v UK, preskusi, toplo priporočam, ker sploh ne veš, da imaš menstruacijo). Ker pa najbrž ne sprašuješ po tabletah, priporočam pa še navadne bebe čaje (otroške, s kumino, janežem in komarčkom), ki tudi presentljivo dobro zaležejo, imajo (1001 cvet) tudi enega z okusom banane (ker je meni okus po kumini sicer precej odvraten).
Lp,
Katarina
Ipkiss
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 08 maj 2003, 16:14
Kraj: Ljubljana

menstrualni krči-recept

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 08 jul 2003, 10:39

Pri menstrualnih krčih pomaga mešanica listov bele vrbe, navadne plahtice in navadnega rmana. Mešanica je sledeča 4 jedilne žlice zeli navadnega rmana, 4 jedilne žlice zeli navadne plahtice, 2 jedilni žlici listov bele vrbe zmešamo. Čajno žličko mešanice prelijemo z 2 dcl vrele vode, pustimo stati 10 minut in precedimo. Čaj pijemo 3 krat na dan pred jedjo.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a pinkpanter » 25 maj 2005, 08:18

Meni pomaga čaj iz Plešca
http://orbitalis.com/art/Rastlinstvo/Pl ... lesec.html

Vendar ga ne boš najdel v lekarnah niti na tržnici. Kot so mi pojasnili je rastlina uvrščena na seznam zdravil in rabiš zato posebno dovoljenje, da ga lahko prodajaš (tako pojsnilo sem dobila na tržnici).
Ponavadi uporabljam celo rastlino (če se le da, korenine pustim v zemlji, da jo ne uničim), torej stebla in liste iz katerih skuham čaj. Praviloma uporabljam svežo, jeseni si pa naberem nekaj zaloge za zimo.

Čaj iz plešca naj bi lajšal krče gladkih mišic. Mislim pa, da ni vedno primeren za pitje - vsekakor ga ne bi priporočala med nosečnostjo, saj mislim, da povzroča splav(!? - dobro bi bilo kakšno knjigo prebrati - ne spomnim se točno!!!) :!:

V glavnem - ko imam krče mi ponavadi pomaga v roku 1h. Pri meni deluje, imam pa prijateljice, ki so poskusile, pa jim ne pomaga. :wink:

Človeško telo je pač neka unikatna stvar... :)
Aja - okus ni kaj preveč prijeten - še najbolj spominja na kuhano špinačo (na srečo mi je špinača všeč) :wink:
pinkpanter
Guru
Guru
 
Prispevkov: 259
Pridružen: 17 apr 2004, 13:00
Kraj: Kranj

Menstrualni krči

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 25 maj 2005, 23:57

Plešec, najdeš na vsaki njivi ali vrtu, ker je plevel. Včasih so ga uporabljali za zaustavljanje notranjih krvavitev. Liste lahko daš v pomladanske mešane solate.
LP Borut
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor


Vrni se na Recepti

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov