Bezgovo vino

Sem spadajo recepti za izdelavo različnih zdravilnih pripravkov iz zdravilnih rastlin.

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

Bezgovo vino

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 11 sep 2003, 20:39

Potrebujemo: 3 kg zrelih jagod črnega bezga, 3 litre vode, 1 kg sladkorja, 3 litre lahkega rdečega vina.
Priprava: bezgove jagode in vodo kuhamo pol ure. Zmes pretlačimo skozi sito ali platneno krpo. Soku dodamo sladkor in vino. Dobro zmešamo, odstavimo na prostor, ki ima sobno temperaturo, da zavreje. Ko se vretje umiri prelijemo v čiste steklenice in steklenice zapremo. Vino hranimo v temnem in hladnem prostoru. Vino pijemo po šilčkih, pomaga za izboljšanje krvi.
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor

vino

OdgovorNapisal/-a misa » 12 sep 2003, 09:32

Pozdravljeni,

priznam, da recept ni slab, toda spomnim se, da sta moja starsa delala veliko najrazlicnejsih vin, kakor so visnjevo, ribezovo, rabarbarino in med drugim tudi bezgovo.

Njun recept pa je bil takle: Jagode, ki sta jih nabrala sta stisnila, dodala nekaj sladkorja in pustila, da je precejena tekocina fermentirala. Potem sta prelila v razkuzene steklenice in zaprla.

Se vedno se najde kasna zaprasena steklenic kdaj in kdaj v kleti in povem vam, da je zelo prijetno za pitje, toda kolicine naj bodo v mejah normale.
misa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 11 sep 2003, 20:29

Bezgovo vino

OdgovorNapisal/-a borutcerkvenic » 24 okt 2003, 01:01

Hojla!
Moram ti povedati, da sem za tvoj recept že vedel. S prijateljem sva delala vino po tvojem receptu in po tistem, ki sem ga objavil. Ugotovili smo, da je vino iz stisnjenih plodov bolj močen in trpek, po receptu, kjer se dodaja navadno vino pa je bolj prijetnega okusa in manj močno.
Lep pozdrav!
CRGA
borutcerkvenic
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 227
Pridružen: 08 maj 2003, 17:46
Kraj: Maribor


Vrni se na Recepti

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov