predlog

Predlogi za nove forume, prestrukturiranje forumov, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

predlog

OdgovorNapisal/-a sindikalist » 08 maj 2003, 15:15

resnično fantastičen forum za moj okus manjka tema tropske ali eksotične rasline ,lahko pa bi imeli tudi kakšno borzo rastlin kjer bi si lahko uporabniki izmenjali kakšnega podtaknjenca ali cepič rastline ali pa prodali rabljeno rastlino :lol: hehe
edino kar pogrešam v sloveniji je da še nimamo internetne prodaje semen raznih raslin sploh eksotičnih po pošti
upam da bo možna kakšna izmenjava ali objava slik rastlin uporabnikov
sicer pa le tako naprej
sindikalist
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 08 maj 2003, 14:51
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a tomih » 08 maj 2003, 16:28

Mislim, da smo tropske rastline že kar dodobra razdelali na skupine. Tropske rastline se mi zdi preveč posplošeno. Kakšne rastline točno imaš v mislih?
Če kakšna skupina manjka, jo z veseljem dodam. 8)

Borza pa sploh ni slaba ideja. Bom razmislil, kako se da to pametno implementirati.

Problem s semeni je pa po mojem sledeč: Nihče jih nima. :) In po drugi strani je tudi ljudi, ki bi takšna semena kupovali, premalo, da bi se to izplačalo. Uvoz iz tujine je tudi kompliciran, ker mora semena (uradno seveda) pregledati fitopatolog.
Nazadnje pa se zadeva zakomplicira še pri vzgoji iz semen. To še posebej velja za semena tropskih ali recimo temu eksotičnih rastlin, za katere potrebuješ posebne pogoje.
Ljudje bi kupovali semena iz katerih ne bi bilo nič, potem bi se pa hudovali na prodajalce češ, saj ste rekli, da bo to takšna lepa, dvometerska palma kot jo imate vi.

no, mogoče se pa motim... :D

Slike je pa že sedaj možno dodajati k vsakemu postu ali pa tudi poslati z zasebnim sporočilom drugim uporabnikom.

V izdelavi je pa že en dodatek, ki je zelo povezan s tvojo željo. Kaj to je, pa, ko bo gotovo, stestirano in objavljeno. :twisted: Kmalu.

T.

ps. hvala za predlog. in še tako naprej.
Uporabniški avatar
tomih
Rastline.com Admin
Rastline.com Admin
 
Prispevkov: 163
Slike: 16
Pridružen: 07 apr 2003, 00:17
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mesojedec » 09 maj 2003, 22:59

Živjo!

Ja semena je v Sloveniji težko dobiti.
Ko sem pred kratkim uvažal semena mesojedih rastlin s Češke, sem imel veliko težav z možakarjem na centralni pošti v Lj. Hotel je videti dovoljenje za uvoz. Vendar mi je fitologinja zagotovila, da lahko uvozim 100 - 200 semen, če jih specifiram kot vzorec :D Je pa to zelo majhna količina :cry:

Lep pozdrav!
IvoJ
Uporabniški avatar
Mesojedec
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 163
Pridružen: 29 apr 2003, 10:39
Kraj: Kresnice

OdgovorNapisal/-a Žiga.S » 22 jan 2005, 00:11

Jaz pa mislim takole:

Tropske rastline lahko uvrstimo med forum ZUNANJE RASTLINE. V tem forumu kjer piše iglavci, enoletnice, grmovnice,... Lahko dodamo še tropske rastline, in notri pač napišemo katero tropsko rastlino bi opisovali oz. kaj hočemo vedeti o njej.

Tudi ne vem, če bi bila ta tema precej zanimiva :roll: . Ampak saj veste kako pravijo:
Poskusiti ni greh.
...
Žiga.S
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 18 dec 2004, 21:06
Kraj: ...


Vrni se na Predlogi za forume

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost