Moji prvi kaktusi

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Moji prvi kaktusi

OdgovorNapisal/-a renyka » 15 sep 2008, 16:46

Lep pozdrav vsem zbirateljem kaktusov :)

Sem čisto nova na forumu, ter tudi frišna z vzgojo kaktusov, zato me zanima par stvari, če mi seveda lahko kdo od vas pomaga :)

No vse fotke mojih kaktusov so na tem naslovu http://renyka.moj-album.com/album/13557936/

Na prvi fotki je moj prvi kaktus, ki ga imam ze priblizno kakšno leto in pol....na prvi fotki je nekoliko bolj okrogel slikan pred dvema mescoma, na drugi fotki je slikan danes. Zanima me zakaj se je tako skrčil? Prvo sem misla da mogoče raste navzgor saj sem spomladi menjala zemljo ampak mi je malo čudno izgleda tako izsušen da ne vem kaj bi storila? Ne vem niti kako se imenuje, zato niti ne vem kako pogosto ga zalivati.

No in ravno včeraj mi mama kupi preostale tri kaktuse, ki so na fotkah (3,4,5) za tolažbo, da na novo probam z vzgojo kaktusov, saj ve da se na vsak način hočem naučiti pravilno ravnati z njimi, saj so mi najlepše rastline, kar sem jih kdaj videla. Začela sem pri majhnih sobnih kaktusih v naslednjih letih pa upam da preidem na malo vecje če se le naučim pravilne vzgoje.

Zanimajo me pa predvsem imena teh treh kaktusov (na fotki 3,4,5)
Ta imena sem najdla za njih
3. Echinocactus candicans

4. Lemaereocereus stellatus

5. Notocactus schumanniana

Ampak nimam pojma če so prava.

Upam da mi bo kdo znal pomagati ter hvala vnaprej za pomoč.

LP

Renata
renyka
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 15 sep 2008, 16:25
Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Kalypsa » 23 sep 2008, 18:15

Pozdravljena, dobrodošla na forumu. :)
Začela si kar z lepim izborom.

Prvi kaktus imam tudi sama, to je Bohotni ehinopsis oz. Echinopsis multiplex. Sicer obstaja več barvnih različic, tvoj je verjetno bel oz. svetlo roza. Zalivaš ga normalno kot vse kaktuse: torej v rastni dobi kar pogosto (jaz jih 1x na teden ali še pogosteje, odvisno kako vroče je), pozimi pa ne. Gnojiš običajno, na 14 dni ponavadi.
Meni se zdi čisto normalen, se je pa mogoče malo potegnil, ker je dobil več vode oz. boljšo zemljo kot jo je imel prej. To je za katuse normalno, zmeraj malo spreminjajo obliko. je pa še bolj majhen, ti kaktusi z časoma zrastejo kar veliki. Cvetijo pa zelo lepo, veliki trobentasti cvetovi, ki tudi zelo lepo dišijo. Komaj čakam da tudi moj največji kdaj zacveti 8)

Za druge kaktuse pa ne vem imena, mogoče bi zadnji lahko bil Notocactus leninghausii
Je treba kar raziskovati da najdeš prava imena, še najlažje je, če poznaš cvetove, kar je pa pri majhih kaktusih težko, če cvetijo šele ko so ogromni.
Kalypsa
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 29 nov 2003, 23:15


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost