crassula ima uvenele veje in liste

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

crassula ima uvenele veje in liste

OdgovorNapisal/-a blazblog » 06 jan 2008, 09:35

Živ!

Prosil bi za pomoč. Moji crassuli venijo listi in veje, kar povesijo se navzdol, čeprav redno zalivam in je sedaj na temperaturi 10-12 stopinj poleti pa je zunaj. Stanje je tako že skoraj 2 leti.

čav
blazblog
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 jul 2007, 10:03

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jan 2008, 09:41

Katero crassulo pa imaš? Pozimi redno zalivanje ni ravno priporočljivo, še posebej, če je na hladnem. Preveri, če mogoče korenine ne gnijejo.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a blazblog » 06 jan 2008, 10:15

Imam tisto z večjimi zelenimi mesnatimi listi. Zalivam pa sedaj na 3 oz. celo 4 tedne- takrat postavim lonec z rastlino v vodo.
Razmišljal sem že da bi jo postavil na toplejše mesto(20-22 stopinj) bi bilo to v redu?

lp
blazblog
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 jul 2007, 10:03

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jan 2008, 10:29

Verjetno je Crassula ovata. Če jo imaš na temperaturi 10-12°C je decembra in januarja sploh ne zalivaj, v nobenem primeru pa je ne namakaj, niti poleti. Potrebuje toliko vode kot kaktusi in tudi v najhujši vročini zdrži zelo dolgo brez zalivanja. Zdajle je res zelo neprimeren čas za kakršnokoli akcijo, mogoče je najbolje, da jo prestaviš v toplejši prostor zraven okna in nič ne zalivaš, da se zemlja popolnoma posuši, potem pa jo daj nazaj na hladno, spomladi pa ji odstrani vso zemljo in jo posadi v peščeno zemljo in jo po presajanju vsaj en teden ne zalivaj, da se ukorenini.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a blazblog » 06 jan 2008, 10:51

Sedaj sem pa takoj šel preverit zemljo. Zemlja je zelo suha in kolikor vem nisem zalival že vsaj 3 tedne. Posajeno imam pa v mešanico med navadno zemljo za sobne rastline in peskom v razmerju 60:40. Tako da mislim da ni zemlja in zalivanje, moti me edino temperatura kar pa bom sedaj spremenil in rastlino postavil na toplo mesto. Drugače pa roža normalno raste in dela poganjke, le da se tisti del rastilne ki uvene ne postavi nazaj.
blazblog
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 08 jul 2007, 10:03

OdgovorNapisal/-a Pepe » 06 jan 2008, 11:18

Mogoče kakšna slikica uvelega dela? Dvomim, da je temperatura kriva, tvoja je idealna za prezimovanje.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a zoyba » 06 jan 2008, 12:33

Moja je na šestih stopinjah ne zalita tretji mesec.Skoraj sigurno so ti zgnile korenine, tudi meni se je podobno zgodilo.Sem pač preveč zalival.Spomladi sem jo presadil v zemljo za kaktuse (zemljo naredim sam)še prej pa sem odstranil poškodovane korenine(kar jih je ostalo).Sedaj je visoka cca.en meter in vsako leto bujno cveti, zalijem pa jo v rastni sezono na vsake štirinajst dni.
LP
Robert
zoyba
Expert
Expert
 
Prispevkov: 103
Pridružen: 14 sep 2003, 11:12
Kraj: Zgornja Besnica

OdgovorNapisal/-a zelenček112 » 06 jan 2008, 12:58

tudi jaz sem imel doma crassulo vendar zelo mlado...poleti sem jo zalival tam na 2 pa pol tedna pozimi pa sem jo postavil na kakkšen senčen prostor in malo hladnejši pa sem kar pozabil nanjo tako da je do vode prišle pomoje 1x na mesec tako je lahko v miru tudi malo počivala potem pa sem jo zopet prestavil na toplo sončno mesto. nikoli pa se mi ni zgodilo da bi mi zgnile korenine.
zelenček112
Ljubitelj
Ljubitelj
 
Prispevkov: 29
Pridružen: 25 dec 2007, 15:22


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost