Ali je Crassula bolna?

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Ali je Crassula bolna?

OdgovorNapisal/-a M0JCA » 14 sep 2006, 11:43

Živjo,

kot novopečeno lastnico Crassule (natančnješega imena še ne poznam), vas najlepše naprošam za nekaj odgovorov.
Osnove nege rastlinice poznam, zanima me pa, zakaj nekateri listki zgledajo zelo bolno- namreč sredina obolelih listkov zgleda "krastava" ali pa, kot, da bi rjaveli. Prilagam tudi fotke.
Ker sem jo kupila v nespecializirani trgovini za rastline (hipermarket), me zanima, ali je mogoče skladiščenje (pomanjkanje sonca...) vplivalo nanjo in ali bo rastlinica okrevala, v primeru, da listki niso normalni- (ljubeča nega in okolje..)
Če se je konkretno o tej temi že pisalo in sem jo spregledala se iskreno opravičujem.
Vsakega morebitnega odgovorora, pa bom seveda zelo vesela. :D
Hvala, lp,
Mojca

Slika
Slika
Slika
M0JCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 sep 2006, 10:35

OdgovorNapisal/-a jan24 » 14 sep 2006, 14:24

Jaz imam več Crassul doma vsako, leto ko jih postavim na sonce dobijo podobne opekline na listih (kot da bi se opekli). Mogoče je to narobe s tvojo crassulo. Lahko pa je tudi kaj drugega.
jan24
Guru
Guru
 
Prispevkov: 386
Pridružen: 31 maj 2006, 17:32
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a M0JCA » 14 sep 2006, 14:43

Hmmm, dejstvo je, da sem rastlinico ( v bistvu 3 ) še isti dan postavila na sončno polico. Dobronamerno- misleč, da ljubijo sonce, pa da jim to seveda ful ugaja... :?
Narobe bo verjetno tudi to, da jih premeščam po okenskih policah in zvečer "dajem spat" drugam? :oops:
Drugače, pa je ena od njih tele "opekline" mela že prej, pa sem mislila, da ji je ravno pristne sončne svetlobe manjkalo... (v trgovini, pod umetno svetlobo..) Sem jo pa namerno kupila-ravno zaradi tega, ker je ni noben hotel, pa sem jo posvojila..
Mam jih pa komaj 3. dan, pa se še učim. :)

HVALA za odgovor!
M0JCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 sep 2006, 10:35

OdgovorNapisal/-a starina » 14 sep 2006, 23:59

ti jo lepo pusti na miru na neki lokaciji. prislo je do ozganine, kar se pri meni dogaja kljub temu, da rastlino osencim. ce bos rastlino pezimovala na kasnem manj soncnem kraju, kot bo poleti, pazi spomladi, ko rastlino prestavljas, da jo malo osencih da je ne bo ozgalo.

osencis pa npr z kaksnim folcom po domace receno. to je una bel platen, ki ga uporabljajo pri kaksnih vrtickih.


lp
____

tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a M0JCA » 15 sep 2006, 08:31

Zakaj pa ravno spodnje liste samo požge, zgornje-mlade pa ne??
Aja, pa še to: kdaj se prvič presajajo, oz. kdaj prerasejo lonček? Ko začnejo spodaj koreninice iz lončka preraščat?

Thanx!
greenpeas ;0)
M0JCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 sep 2006, 10:35

OdgovorNapisal/-a starina » 15 sep 2006, 10:24

spodnji so starejsi... zakaj tocno samo spodnji ti ne znam povedat... v lokalih, ki jih aranziram z crasulam sem opazil, da spodnji listi ratajo cudni in odpadajo... pomoje je to tudi posledica premalo svetlobe.

ko koreninice pogledajo ven, je cs da ga resadis... presadi pa ga raje spomladi ko se rastlina prebudi.


lp
____
tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana

OdgovorNapisal/-a Flower Killer » 15 sep 2006, 12:48

Res ga je bolje presaditi spomladi.
ampak je rastlinica nujna presaditve.
Lp
Lp
Flower Killer
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 79
Pridružen: 01 feb 2004, 14:00
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a M0JCA » 15 sep 2006, 13:06

Razmišljam, da bi rastlinice zaenkrat malo pustila pri miru, da se aklimatizirajo :)
Koreninice trenutno še samo kukajo iz lončka..
Ker si pa želim crassul čim večjih, verjetno rabijo za rast seveda večji prostor- lonček.
Lahko ščipljem tudi vršičke oz. mlade listne nastavke, da bodo rastle tudi v širino, ali raje ne? Seveda kasneje. Naj zdaj malce počivajo... :)
Hvala za mnenja..
LP!
greenpeas ;0)
M0JCA
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: 14 sep 2006, 10:35

OdgovorNapisal/-a starina » 15 sep 2006, 18:39

kar pusti ga se malo pa je... pocakaj na sppomladi, edino ce so ze tako korenine uzunaj, da tudi loncekne stoji naravnost. nc trgat, se bo sam razrastel ko bo odganjal tudi na spodnjih delih. manj ko ima placa v loncku, bolj bo rastu... no samo ne cisto dobesedno uzet, malo more imeti zemlje :o


lp
____

tom
SUX TO MUCH

_____ www.skerca.si_____
starina
Guru
Guru
 
Prispevkov: 175
Pridružen: 13 nov 2003, 23:42
Kraj: vič-ljubljana


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov