Crassula-Money tree

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Crassula-Money tree

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 20 maj 2003, 13:19

Lep pozdrav vsem prisotnim
Zanima me vse o tej rastlini...kako se vzgaja, razmnožje, bolezni...
hvala za odgovor :wink:
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

tolstica

OdgovorNapisal/-a majci » 21 maj 2003, 15:19

ojla, crassulo ali tolstico ali gluecksbaum, geldbaum in karkoli se obstaja od imen...imam doma in cudovito uspeva. skoraj nic je ne zalivam oz. enkrat na 10 dni, ko je zemlja ze popolnoma izsusena, pa se to zelo malo. ker je kakteja, ne potrebuje veliko vode. morda samo soncno lego. jaz jo imam v kuhinji na polici in me prav res razveseljuje, ker prav pridno poganja. pozdravcek.
majci
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 05 maj 2003, 15:22

Crassula ni kakteja

OdgovorNapisal/-a izi » 23 maj 2003, 22:08

Majči živjo,
krasula ni kakteja ampak je krasula in spada v družino Crassulaceae (tolstičevke), kaktusi pa v Cactaceae (kaktusovke) in nista med seboj niti slučajno v sorodstvu. Je pa res da so krasule in kaktusi sočnice in kserofiti (suholjubne rastline) in oboji rastejo na suhih področjih.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 24 maj 2003, 01:45

hvala Majci :)
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

OdgovorNapisal/-a crash_recovery » 25 jul 2003, 07:35

:lol: Naj še jaz kaj čveknem. C. Ovata je hvaležna rožica. Prenese leta in leta zanemarjanja (beri: star lonec in malo vode!). Pri 15 - 20 letih prvič cveti, ima kot pajčevina nežne bele cvetke ... Vsaka vejica se ukorenini, ni blema ... Dovzetna pa je za volnate uči in POZOR!!!!! - kaparja. Sama jo imam že več kot 12 let in seveda tudi primerno število back up kopij. Še vedno pa iščem tisto srebrno ... ki se je ne da kupiti. Zanima pa me pravzaprav nekaj drugega. ali obstaja kaj takega kot je C. Ovata variegata - torej taka, ki ima liste pisane (rumeno-zeleno-rdeče). Tako sem letos namreč kupila v eni cevtličarni, kjer so mi zagotovili, da je to posebna vrsta. Če kdo ve odgovor (ali so me nahecali ali ne!) bom hvaležna.
crash_recovery
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 0
Pridružen: 10 sep 2003, 09:48

C. ovata

OdgovorNapisal/-a izi » 25 jul 2003, 09:10

V cvetličarnah običajno nimajo pojma. Znajo lepo rožice zavit, to pa je vse. Variegata ni posebna vrsta je samo oblika, ki se ohranja z vegetativnim reazmnoževanjem. Če bi posejali seme take oblike, bi po vsej verjetnosti dobili ven navadne rastline.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov