MARIHUANA DRUG POGLED

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

MARIHUANA DRUG POGLED

OdgovorNapisal/-a gregorg » 14 maj 2007, 19:58

v debato o tem kaksni ljudje jo kadijo in kaj potem ti ljudje pocnejo in kako jo zagovarjajo ceprav je zaradi njih dejanj prepovedana in kako jo mesajo s tobakom poetm pa pravijo kk je zdravilna se sploh ne bom spuscal, ker mi zavre ko samo pomislim na to sranje...

zame je marihuana legalna in po pravici dodeljena svoboscina, razumete?
ker ustava RS, oni ze vejo pod katerim clenom je, daje vsakemu cloveku pravico, da izraza svojo veroizpoved, ja?
in sv. pismo pravi, prav na prvi strani, da je Bog USTVARIL vsa zelisca in vse drevje na zemlji in jih dal cloveku za njegovo uporabo, in ce kadim ganjo (=marihuana) zato ker jo je zame USTVARIL Bog, povejte mi, kaj je s tem narobe? ker isti Bog, ki mi je dal ganjo, mi je dal tudi postavo, ki me uci, da ne lazem, da ne kradem, da ne ubijam, ... in da ne onesnazujem svojega telesa z raznimi mamili in drogami ki jih je IZUMIL clovek, ker je moje telo tempelj zivega Boga, razumete? (ker tu je razlika: heroin, kokain, lsd, ... je IZUMIL clovek zato da bi unicil clovestvo zraven pa sluzil denar na nesreci zasvojencev; ganjo pa je USTVARIL Bog da bi motiviral cloveka)

in vem, da jih bo mnogo izkoriscalo moje besede da bi opravicili svoje drogiranje, in povem vam, da sem vas vnaprej opozoril, kako jih boste spoznali: po njih dejanjih jih boste spoznali; kdorkoli rece, da kadi ganjo, ker mu jo je dal Bog, postave pa, ki mu jo je tudi dal Bog, pa ne bo spolnjeval, ta je usojen pogubi, ker izkorisca bozje ime za lasten uzitek.Amen
gregorg
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 maj 2007, 10:50

OdgovorNapisal/-a tejča » 14 maj 2007, 21:11

ja konoplja je ena zelo imenitna rastlina, ki pa je dobila slabo ime zaradi bebcev kot si ti!!! Četudi ti jo je dal Bog.

torej želiš bibličen pogled: v svetem pisnu piše tudi da ne smemo zastrupljati samih sebe... torej da naj bi ostali "čisti".
in travica je isto kot cigaret, kot alkohol, kot droge (nič ne nastane iz nič... kar pomeni da je bilo od nekot vzeto. torej opij je z zraka k nam prišel, prav tako morfij pa miljon drugih spojin ki so v uporabi kot droge) ...
torej vinsko trto nam je dal Bog, tobak nam je dal Bog, mak nam je dal Bog... a hočeš da ti naštevam še naprej...

pa lepo prosim naslednjič pejd pa drugam onesnaževat forume z tako brezveznimi izjavami!!!
tejča
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 28 jan 2007, 15:37
Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a gregorg » 15 maj 2007, 14:02

Strinjam se; nic ne nastane iz nic.
Heroin in morfij se pridobivata iz maka, kokain iz koke, tobak pa iz listov tobaka. Vse te rastline je ustvaril Bog, in Bog ni ustvaril vseh rastlin zato, da bi unicil clovestvo, ampak je dal vsaki rastlini svoj namen.

Bog nam je dal rastline, ampak ne da bi iy njih pridobivali nevarna mamila!

Bog ni naredil maka, zato da bi iz njega pridobivali morfij in heroin, ki povzrocata destrukcijo clovestvu.
Bog ni ustvaril koke, da bi iz nje pridobivali kokain, zaradi katerega so mnogi postali senca samih sebe.
Bog nam je dal vinsko trto, ampak clovek je iz nje naredil pijaco, ki je razdrla mnogo druzin.
Res, Bog je naredil tobak, vendar mu On ni dodal milijon kemicnih snovi, ki mu jih dodaja sodobna tobacna industrija, z namenom spodbujanja odvisnosti in prepogoste uporabe

Vse to je izumil clovek.

Razumite, da clovek ne more ustvarjati, zato pa izumlja, in raziskuje, raziskuje unicenje.
Clovek je izumil avtomatsko pusko enako kot je izumil heroin in vse te droge, le da pri puski je izpridil kovine, ki nam jih je Bog dal zato, da bi si iz njih naredili motike in lopate, pri mamilih pa izprija rastline, ki nam jih je Bog dal, da bi jih uporabljali v dobre namene.

In ne, ganja in kokain ali heroin niso enake stvari, ker ganja (posuseni cvetovi zenskih rastlin) obstaja taksna, kot jo je naredil Bog, medtem ko pa sta heroin in kokain nevarna koncentrata snovi iz rastlin.

Zagovarjam uporabo vseh rastlin v namene, ki jih je zanje dolocil Bog, ne pa zlorabo teh rastlin da se iz njih proizvajajo nevarne kombinacije snovi, ki delujejo unicujoce.

Ne bom pustil da se marihuana zaradi ljudi ki jo kadijo, da jim potem bolj treska med razbijanjem po mestu ali podobno, prepove za ljudi, ki poznajo pravilno uporabo.

Tudi se strinjam, da je konoplja izjemna rastlina, vendar nic vec in nic manj kot vse ostale.
Ali so nekatere cvetlice lepse od ostalih? Ves vrt je cudovit
gregorg
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 maj 2007, 10:50

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 15 maj 2007, 15:16

pametno georg (ne glede na biblično primerjavo, ki je za ateiste pač nekredibilna > zame, ki nisem je kredibilna). tisti ki jo kadijo, ker jim dejansko pomaga in samo toliko časa, da ozdravijo, tistim dam prav. za samo marihuano stoji tisoč in ena zgodba. zgodba korupcije, hedonizma, destruktivne narave človeka, miljonskih vsot in tako dalje. redki so, ki jo kadijo ker vedo čemu služi. pogrejejo pa me hedonisti, ki jo uporabljajo zgolj zaradi "ful dobrga filinga k jo potegneš". drugače pa je konoplja veliko bolj uporabna tudi kot industrijska rastlina. ima pa tudi zdravilne lastnosti katere na žalost malo kazi možnost odvisnosti.

konoplja je super rastlina s katero pa se absolutno ne gre igrati!
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a fruto » 17 maj 2007, 16:34

sem mislil da je vas bog vsemogocen in potemtakem tudi vseveden. to pa pomeni, da je vedel da bo clovek iz maka, koke in drugih rastlin pridobival mamila, ki mu bodo povzročala težave, pa mu je te rastline vseno dal.
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 17 maj 2007, 17:21

ok, pa recimo da si ti bog. kaj bi nam vse odvzel? nafto ki uničuje naš planet in s tem nas (saj imaš avtomobil, ane?)? nevarnih živali (črna vdova je super žival, ko te ugrizne, ane?)? dal nam je vse in zraven svobodno voljo, ki si jo eni tako eni drugač razlagajo. ta svobodna volja nas bo definirala na koncu. če smo se uničevali skozi življenje bomo na koncu uničeni. če se bomo ohranjali bomo na koncu ohranjeni. to je moj pogled. vseen mi je kaj mislijo drugi.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a Jest Osebno » 18 maj 2007, 08:35

Gregorg ti maš probleme. Zaslužo si bon s popustom za pregled pri psihiatru. Nea se bati te bojo vzeli zaston notri. Notri te bodo dali u belo haljo pa boš boš mel zaston papico. Sestra te bo futrala s pirejem in špinačo in nastrgano govedino in vse bo mirno in spokojno in te nebo noben zajebavlav. Nimaš prav ni vse reči naredu bog ene je tud hudič. Moj ate še zdej ne je krompirja in paradajza. Tebi je lepo kaj boš v naslednjem življenji ovca kaj imaš tak rad travico.
Jest Osebno
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 30 jun 2005, 21:21
Kraj: Lovrenc

OdgovorNapisal/-a Pixie » 18 maj 2007, 21:01

S težavo berem komentar napol pismenega b., pod imenom 'Jest Osebno'. Ti najprej končaj šolo, ki te bo opismenila in se potem javi, razen če se že javljaš iz tiste tvoje ustanove, ki jo opisuješ...:wink:
Pixie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 18 maj 2007, 17:55
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a Pepe » 18 maj 2007, 21:17

Prosim moderatorje, da zaklenejo to temo. Nima nobene zveze z rastlinskim svetom.
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Pixie » 18 maj 2007, 21:19

In ker si začutil moralno dolžnost, si se ti javil, ne? Tebe pri tej debati v bistvu sploh ne potrebujem.Raje pojdi okopavat vrt.
Pixie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 18 maj 2007, 17:55
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a Pepe » 18 maj 2007, 21:48

Niti ne toliko moralno dolžnost, bolj ste mi bili nadležni, kot komarji naprimer.
Moderatorji!!!!!!
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a Pixie » 18 maj 2007, 21:52

Ajde pepe, mislim, ...kot da mamico klices.Kar se mene tice je ta tema s tabo zaljucena, pa pojdi na kak drug forum.In lahko noc.
Pixie
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: 18 maj 2007, 17:55
Kraj: ptuj

OdgovorNapisal/-a muha » 19 maj 2007, 05:28

Ojej, ojej Pixie ! Komaj prikukala na naš forum, pa nam že "stare stranke" stran podi :roll: :roll: .
Če že hočemo biti dosledni, tudi začetno pisanje ni imelo nobene veze z vzgojo rastline, ampak samo z uporabo. Temu primerni so bili odzivi. Pravzaprav nas pa nihče ne sili, da vse preberemo. Če nam kaj ni všeč, preprosto preskočimo. Mimogrede, meni je bil pa prispevek od Jest osebno prav všeč, se mi je zdel bolj humoren, kot zafrkljiv. Malo vaje v razumevanju slovenskih narečij pa tudi ne škodi.

Pa lep pozdrav vsem!
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a tinko » 19 maj 2007, 07:51

Bravo, Muha! Prav to sem hotel sinoči napisati, pa se mi ni dalo razpravljati. Sem si rekel: bom še Muho počakal, ona ima podobne poglede kot jaz. Alojz
tinko
Guru
Guru
 
Prispevkov: 509
Pridružen: 06 sep 2005, 21:17
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a gregorg » 21 maj 2007, 10:00

dragi jest osebno
citiram:''Nimaš prav ni vse reči naredu bog ene je tud hudič''
morda ti nimas prav? satan ne ustvarja, ampak samo unicuje

dragi pepe
ali marihuana ni rastlina?

draga muha in tinko
pravilno, prav nobene veze ni z vzgojo rastline, lahko pa na vajino zeljo dodam tudi kaj na to temo? sem si mislil da ne...

dejstvo je da je na internetu ze dovolj o vzgoji premalo pa o pravilni uporabi marihuane, in tukaj je potrebno ljudi osvescati

ljudje, temo sem zacel zato da bi podal mnenje tistim ki jo uporabljate in tistim ki jo ne zato: vsi ki imate mnenje - kakrsnokoli - dobrodosli in nam ga dajte, kajti le s dialogom bomo resili nasa nasprotja
gregorg
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 maj 2007, 10:50

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 21 maj 2007, 10:15

amapk, vedno ko je mariihuana na forumu se razvije neko prerekanje. pa saj je vseeno. kakršen ima kdo pogled takšnega bo obdržal. vsi vemo da je trava veliko bolj uporabna v industrijske in zdravstvene namene in ne samo za zakajanje. ampak dejstvo je, da se je za zakajanje največ porabi. kakorkoli obrneš.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a gregorg » 23 maj 2007, 09:17

kar se tice prerekanja, ko malo prelistam to temo najdem:
''bebcev kot si ti!!! ''
''Zaslužo si bon s popustom za pregled pri psihiatru''
''nadležni, kot komarji ''

ljudje, tako ne bomo nikamor prisli. prepir je molitev hudicu. samo s mehkimi besedami bomo kaj naredili.

samo s mehkimi besedami

nikoli nisem zanikal, da se je najvec porabi za zakajanje; sam sem reden* kadilec marihuane in je ne kadim za zdravstvene namene, ampak zato ker sprosti mojega duha. v tem ne vidim nic slabega ker poleg marihuane jemljem tudi bozji nauk, ki me dela boljsega cloveka, tako da ne bom potem zadet razgrajal po mestu ali kaj podobnega. in vsi vi ki najraje date gor izjavo podobno zgornjim in tisti ki jih ne, odgovorite mi na moje vprasanje, ki je bil povod za to temo:
ce je clovek veren (zivi v skladu s bozjim naukom - ne krade, ne ubija...) in ve, da mu je vse rastline na svetu dal Bog za v uporabo, in kadi marihuano za sprostitev, kaj je s tem narobe?

*imam se za rednega kadilca, navkljub dejstvu, da sem jo nazadnje kadil dobre stiri mesece nazaj
gregorg
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 13 maj 2007, 10:50

OdgovorNapisal/-a tejča » 23 maj 2007, 16:39

http://www.uradzadroge.gov.si/doc_docs/marihuana.pdf

gregorg to je zate pa ne samo prebrat ustavi se tam kjer so napisane posledice in tudi stranski učinki ki vplivajo na zdravje. pa še enkrat premisli ali je vredno se sproščat z travico!!

Raziskave so pokazale, da tisti, ki na teden pokadijo po pet džojntov,
utegnejo inhalirati toliko kancerogenih snovi kot tisti, ki dnevno
pokadijo zavojček cigaret
Nisi sam na tem svetu!!
tejča
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 55
Pridružen: 28 jan 2007, 15:37
Kraj: Slov. Konjice

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 23 maj 2007, 16:59

gregorg, če slediš bibliji potem ne izbiraj iz nje samo to kar paše tebi. opažam da si verjetno tudi ti eden tistih, ki najdejo vsak možen izgovor za upravičenje kajenja. če si želiš sprostiti duha pojdi v naravo in se pogovarjaj s tvojim/mojim (če govorimo o rimokatoliškem) Bogom. in tega nisem napisal kot posmehovanje, to sem napisal, ker bi tvoj Bog tako želel. ali misliš, da si želi, da si uničuješ telo? razumem kajenje zaradi astme in podobnih razlogov in samo toliko časa kot je to potrebno. če ne gre drugače, seveda. če pa želiš sprostiti duha res pojdi v naravo, meditiraj in se pogovarjaj z Bogom. ali pa pojdi na duhovna vaje, kjer se bo tvoj duh spočil in nabral novih moči.

p.s.: naprošam ateiste (tiste, ki so zapriseženi nasprotniki vere) da ne objavljajo versko nestrpnih odgovorov.
[img]http://shrani.si/f/1w/F0/3icdVq3l/sig4.png[/img]
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a nezza » 23 maj 2007, 17:08

Pepe je napisal/-a:Prosim moderatorje, da zaklenejo to temo. Nima nobene zveze z rastlinskim svetom.


škoda. konoplja je edinstvena rastlina, ki se jo da uporabljat na tisoč in en način. žalostno je da se jo na forumu obravnava na tak način.

za domačo nalogo si vsi preberite :VELIKA KNJIGA O KONOPLJI. ATVOR: David Robinson....pa se dobimo čez en teden in debatiramo o različnih vidikih konoplje.
cherry blossom girl
nezza
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 21 maj 2007, 16:02
Kraj: kp/lj

Naslednja

Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Marihuana
    1, 2Napisal/-a Arraya » 14 mar 2007, 12:10
    39 Odgovori
    75396 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a HellHavoc Poglej zadnji prispevek
    23 mar 2007, 11:09

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov