Marihuana

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a Arraya » 14 mar 2007, 12:10

Zdravo!

Ja...semena das med dva robčka, ki naj bosta vedno vlažna. Ko bodo poganki dolgi približno pol tvojega prsta(približno 4-6 dni), jih daš v lončke (priporočljivi so pol-literski), glavica naj bo obrnjena navzgor, čez pa daš zemlje še za širino 2-3 prstov. Najbolje da je zemlja univerzalna ali izključno samo za vrtnice.
Zemlja v lončkih naj bo prav tako vseskozi vlažna, priporočljiva je tudi prozorna folija, ki jo daš čez lončke saj ta poskrbi da vlaga ne uhaja iz zemlje. Teh lončkov ne dajaj še na sonce dokler zadeva ne pokuka na plano...
Drugače pa najbolje da me kontaktiras na nusa_potocnik@hotmail.com in ti potem sproti dam navodila za dobro in učinkovito vzgojo :)

LP, Nuša
Arraya
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 14 mar 2007, 12:01

OdgovorNapisal/-a vita » 14 mar 2007, 13:18

Dobro, a na tem forumu ni nobenega administatorja?
A je temu namenjen, da se bo nekdo učil o tem, kako se posadi in vzgaja, pa kdaj se požanje marihuana?
Žal mi je, ampak sem zelo, zelo proti tem mamilašem, zato prosim, če kdo ukrepa. Mamila med mladimi povzročajo preveč hudega, da bi lahko to mirno tolerirali.
Ali pa naj obvestim policijo in naj malo brska po tem, od kje kdo sprašuje in ga naj spremlja???
Sorry, mi preveč dvigne pritisk takšna stvar.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a ns » 14 mar 2007, 14:01

Se pridružujem viti
Mamila med mladimi in njihovih svojcih povzročajo preveč hudega, da bi lahko to mirno tolerirali. :!: :!:
ns
Expert
Expert
 
Prispevkov: 116
Pridružen: 20 jun 2005, 12:42
Kraj: Ob morju

OdgovorNapisal/-a robi » 14 mar 2007, 15:33

vita je napisal/-a:Dobro, a na tem forumu ni nobenega administatorja?
A je temu namenjen, da se bo nekdo učil o tem, kako se posadi in vzgaja, pa kdaj se požanje marihuana?
Žal mi je, ampak sem zelo, zelo proti tem mamilašem, zato prosim, če kdo ukrepa. Mamila med mladimi povzročajo preveč hudega, da bi lahko to mirno tolerirali.
Ali pa naj obvestim policijo in naj malo brska po tem, od kje kdo sprašuje in ga naj spremlja???
Sorry, mi preveč dvigne pritisk takšna stvar.



enako :| :x
robi
Expert
Expert
 
Prispevkov: 114
Pridružen: 02 jan 2005, 16:15
Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a santo » 14 mar 2007, 15:56

Marihuana še zdaleč ni mamilo, je samo narkotik, ki te malce sprosti, ima pa tudi zelo veliko zdravilnih učinkov, če bi se uporabljala v pravilne namene, ne bi rabili toliko tablet, ki imajo veliko slabči učinek na organizem kot konoplja.
santo
Expert
Expert
 
Prispevkov: 106
Pridružen: 21 feb 2005, 15:03

OdgovorNapisal/-a sasok » 14 mar 2007, 20:43

nene tudi zraven tega da zdravi astmo tudi uničuje možganskih celic?? hmm če bi bilo tako bi bila legalna verjetno!

am če bi si jo želel doma za lončnico bi se jo dalo imet al bi te policija spravla za.....???? :twisted: :D :D :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a Quli » 14 mar 2007, 21:01

Podforum se imenuje Droge, zakaj potem ne bi smel spraševat o vzgoji marihuane? Če je denis213 spraševal za marihuano, ki vsebuje veliko thc-a, se je pravilno odločil za to rubriko, če je pa mislil industrijsko konopljo, je pa zgrešil podforum. Ne vidim razloga za razburjanje. Če se semena legalno prodajajo v vseh semenarnah, zakaj se ne bi smelo o vzgoji govorit? 8)
Quli
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 31 jan 2007, 20:55

OdgovorNapisal/-a fruto » 14 mar 2007, 21:09

vi trije, ki ste tako proti drogam ali nikoli v zivljenju niste popili pozirka kave ali alkohola, caja, nikoli niste kadili, jedli cokolade ...

zakaj bi moral admin temo zbrisat. ali ni namen foruma da si pomagamo pri vzgoji rastlin. ko pa nekdo vprasa za vzgojo kavovca ali tobaka mu vsi z veseljem pomagamo.

ali z mamilasi zmerjate tudi vse ljudi, ki kadijo cigarete. razlika je samo v tem da je tobak legalen marihuana pa ne, a je za to kriva le politika in korist vodilnih. vcasih so bili ljudje prepricani, da je zemlja ravna in da lahko podes iz nje, zaradi tega si ljudje niso upali raziskovati zemlje. ker so bili ljudje nevedni, so samo pridno delali, od tega pa je imela korist oblast, zato je zatirala in pobijala raziskovalce in ljudi , ki so trdili drugace. res se ucinka nikotina in THC-ja razlikujeta, a oba samo spremenita pocutje kadilca. nisem se slisal da bi cigareti kako pozitivno vplivali na zdravje, o pozitivnih ucinkih marihuane pa govori vse vec raziskav. marihuana povzroca samo lazjo psihicno odvisnost in se to samo v nekaterih primerih.

policija pa mislim da lahko dobi bolj pametno delo kot da po internetu spremlja ljudi, ki mogoce gojijo ilegalne rastline.

lp

sasok ali lahko se enkrat napises prvo vrstico, malo bol razumljivo
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a vita » 14 mar 2007, 21:09

Ne dvomim, da ne boste zagovorniki našli tisoč in en izgovor.
Strinjam se s Sasokom - če bi bilo tako, bi bila verjetno legalna.
kolikor pa stvari poznam, je pot od marihuane do heroina dokaj kratka. Kaj pa pomeni heroin, pa tudi vemo.
Morda bi po vaši logiki pridelovali še rastline in jih nato po kemičnem postopku spremenili v heroin? Kaj pa, če nam še to kdo razloži, kako gre to?
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a sasok » 14 mar 2007, 21:31

ja ni problema bilo je tako mišljeno:
zraven tega da zdravi astmo oz ima pozitivne učinke na zdravljene uničuje možganske celice,
pa verjetno se tudi veže v sinaptičnih špranjah na receptorje, ki prenašajo impulze in s tem precej škodi ravnovesju v telesu, saj človeški hormoni potem niso več v veljavi!
jaz nisem za niti proti vendar menim če bi blo toliko pozitivnih stvari zakaj pa ni legalna! je pa potem še nekaj; če bi bila legalna, potem DRŽAVA nebi mela koristi. koliko se denarja obrne v državi v prid drogam pa si lahko samo mislimo!!....
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a Pepe » 14 mar 2007, 21:45

fruto je napisal/-a:...razlika je samo v tem da je tobak legalen marihuana pa ne...

Bravo, zdaj pa še povej koliko si moral pokaditi, da si prišel do te genialne ugotovitve :lol: :lol: :lol:
Pepe
Guru
Guru
 
Prispevkov: 674
Pridružen: 10 okt 2006, 08:53
Kraj: Tri palme

OdgovorNapisal/-a sasok » 14 mar 2007, 22:04

pepe oprosti ampak to se mi je zdelo nekam nesramno! mislim da ima vsak pravico katiti piti nenazadnje tudi drogirati saj je svobodno živo bitje, mi smo hoteli samo, da se to nebi širilo ampak poskušalo omejiti na minimum če sem prav razumel!
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a felidae » 14 mar 2007, 22:17

Jaz pa mislim da bi drzava imela veliko korist od tega ce bi bila marihuana legalna - lahko bi jo prodajali v trgovinah kot tobak ona pa bi pobirala masten davek pa se cene bi se najmnaj 4x na leto dvignile.
Marihuana ima lahko pozitivne ucinke problem je le v tem da 90% folka marihuano zlorablja in to je eden izmed razlogov zakaj ni legalna.

Zdaj pa k prvem postu: Nimam pojma kako se jo vzgaja kakor verjetno vecina nasih forumasev. Priporocam ti obisk foruma http://www.konoplja.org/Forum/Forum.htm
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vita » 14 mar 2007, 23:08

No, zabavna debata. Jaz vem za primer iz bližine, ko se je vzgajala pod lučmi (verjetno reflektorji), vse je bilo računalniško vodeno (na podstrešju), nato pa je bil zraven še laboratorij. - 900 sadik
In še drug primer: poznam tiste, ki imajo to posajeno na raznih njivicah (al kar že je) sredi gozda. Po mojem nič ne komplicirajo, samo posadijo, malo okopljejo in požanjejo.

Bo kaj tudi o tem, iz česa v Afganistanu pridobivajo heroin? Bi bilo zanimivo to vedet in še, kako se gojijo te rastline. Heroin tudi ni škodljiv?
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 09:29

Vita-brez zamere, ampak še mnogo mnogo boš morala prebrat o konoplji,
predvsem pa začet razmišljat zakaj PROHIBICIJA SLEPI .....
In bodi sigurna, tudi tvoji bližnji in daljnji znanci, kolegi... jo uporabljajo.

Še ena OFF TOPIC - treenutno nam na velko nabijajo, kako je medvedka
napadla ubogega 31-letnika, o katerem ne vemo nič, niti nismo videli kako je
revček "razmesarjen ", vsaj mediji bi lahko šli do bolnice
( ups ali pa tam nobenega ni???? ).... Samo še eno pranje bogih Slovenčkov, da bodo z aplavzom
sprejeli pomor 100 in nevem kolk še medvedov.
( isto ti je z konopljo )


Še dodajam - včas ste vsi divjal u famozno ŠVICO po top 1 zdravila.
Le zakaj vraga imajo IDIJOTI Švicarji legalizirano konopljo?????
Aja točno sej so izmečki Evrope oziroma jih clo nočmo v EU?????
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a vita » 15 mar 2007, 10:20

Ma, me sploh ne zanima in o konoplji ne bom prebrala nič. Imam grozen odpor do vsega tega, saj poznam preveč primerov, kjer se v domačih hišah dogajajo zelo hude stvari.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 10:23

Ja Vita verjamem, pa je mogoče za to kriv alkohol?
Nekako ne gre kar vseskup metat v isti koš in za vsako stvar obtožit marihuano.
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a felidae » 15 mar 2007, 10:41

Tudi jaz imam velik odpor do vsega tega ze zato ker okoli nasega bloka in garaz povsod lezijo ovitki inekcij (3x lahko ugibate kaj so poceli z njimi). Vcasih moram zvecer kam iti in pridem v garazo in tam v kotu se ena punca spika - ziher se zdravi proti nevem cem ane? :roll:
Gre se pac zato da je moj okolis nasicen s tem, fantje pred vhodom bloka v katerem je 80+ stanovanj lahko nemoteno kadijo travo, ni cudno se srecas koga ki je prav vidno zadet - enega videvam ze vec kot 6 let (zdaj bi se pa ze lahko pozdravil ane!?).. nasi juzni bratje brez srednje sole pa se vozijo okoli s svojimi 100.000€+ dragimi avtomobili. Ja drogice v vsakdanji uporabi so res +++ dobre :roll:
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 10:47

Tu je govora o marihuani. Sicer sem pa tudi sam velik nasprotnik trdih drog.
Tisto o 100 000€ tolče ven pa le tipična SLO fovšija.Si se kdaj vprašal
o Južnih vojnih dobičkarjih......

a drogice v vsakdanji uporabi so res +++ dobre


Predvidevam, da ne kadiš cigaret, ne piješ kave, kakava, ne ješ čokolade, ne piješ čaja.........
Za vsako od zgoraj naštetih substanc ti najdem mnoge negativne učinke,
dočim za konopljo je še nisem našel ( dokazane )
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a felidae » 15 mar 2007, 10:52

Ja seveda, komaj 20 let stari mulci so dobickarji iz juzne vojne? Sploh se ne gre za fovsijo, hotela sem samo povedati da pac nekdo na racun drugih mastno sluzi.
Nisem ravno podkovana ker me droge ne zanimajo pa bi te prosila ce mi lahko poves katere bolezni bi se dalo zdraviti z marihuano? Ce se da in ce je vec plusov kot minusov jaz nimam nic proti, samo uporaba bi morala biti nadzorovana.
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

Naslednja

Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov