Marihuana

Droge in halucinogene rastline.
Pejotl, marihuana, koka, nore gobe, datura, ...

Moderatorji: dusanh, borutcerkvenic, Moderatorji

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 10:59

-migrena ( dokazano )
-astma ( dokazano )
-rak ( dokazano )
-vsesplošne dihalne težave ( dokazano )
-povečuje imunski sistem - THC se veže na receptorje odgovorne za dotični sistem v vranici... ( dokazano )

in tako dalje.....

še enkrat PROHIBICIJA SLEPI

oK - še slaba stran, znižana trenutna produktivnost ( pa kaj ), tako ali tako so ljudje preobremenjeni
-baje pozabljivost ( nedokazano )

Ja seveda, komaj 20 let stari mulci so dobickarji iz juzne vojne?


Kolk slovenskih otročkov 20-letnih vozi strašne avtomobile???
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a felidae » 15 mar 2007, 11:02

Zanimivo. Si bom sla malo pogledati tole prohibicijo ko bom imela cas. Zdaj pa se nekaj. Recimo mene je ful strah vseh teh reci, ali bi v mojem primeru tudi pomagalo ali je to odvisno od trenutnega stanja cloveka?
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 11:10

Pomagalo? Odvisno za kaj bi pomagalo pri tebi ( ne vem ), ima pač
stranski učinek, da si zdet.
Ta zadetost je pa seveda precej odvisna od trenutnega razpoloženja.
No nikakor pa pred 20-im letom ( labilna psiha ), no nekateri tudi po 20-em ;)
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a muha » 15 mar 2007, 11:22

Vedno me zbode, ko kdo enači marihuano, heroin in ne vem kaj še vse z alkoholom, cigaretami, kavo ...

Zame je dovolj močan pokazatelj, da tega ne gre metati v en in isti koš, dejstvo

da se ne spomnim, da bi kdo kdajkoli zaradi potrebe po alkoholu, kavi, cigaretah koga oropal ali celo ubil. V povezavi s trdimi drogami je bilo pa tega že kar nekaj.

Verjamem, da zmerno kajenje konoplje ni tako močno pogubno, a je prav lahko začetni uvod v kaj hujšega. Če ne bi bilo tako, bi se dobilo preparate iz konoplje na recept, ali v prosti prodaji. Ne verjamem, da zaslužkov željna industrija in davkov potrebna država tega ne bi že zdavnaj izkoristili.

Fantje (in dekleta), pamet v roke dokler je še čas!

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a Buld » 15 mar 2007, 11:40

Zakaj se vsi, ki so se načitali informacij o konoplji, vedno postavijo njej v bran? A ni to malo sumljivo?
Zakaj pa tisti, ki so kategorično proti, nočejo prebrati niti najosnovnejših podatkov, ampak slepo verjamejo propagandi?
Za koga bi se lahko reklo, da ima oprane možgane?

Na kratko, zakaj je konoplja (tudi industrijska) prepovedana, grozdje npr. pa ni, čeprav je alkohol trda droga, marihuana pa ne. Še moja stara mama je za hišo vsako leto vrgla nekaj semen industrijke, njena vlakna pa je uporabljala za vrv. Izkazalo se je, da se splača lan (bombaž) gojiti samo na velikih plantažah, kar je bila voda na mlin velikim podjetjem (=bogatašem), ki so v konoplji videli veliko oviro, saj jo je bilo zelo enostavno gojiti tudi v manjših količinah, njena vlakna pa so neprimerljivo boljša od bombažnih. Še danes je boj proti konoplji iz strani bogate manjšine v polnem teku. Dejstvo je, da je bilo v USA uničenih več življenj se tem, ko so ljudi zapirali zaradi posedovanja kot bi bilo, če bi se vsa zaplenjena droga uporabila. Zaradi konoplje je bilo odsedenih več kot milijon let!
Narkotični učinki so samo izgovor za prepoved, razlog pa ni, saj je v interesu teh istih ljudi, da je čim več raje zadrogirane, saj so tako enostavno vodljivi volivci. Če bi koka rasla po evropi, bi bila prav tako legalna kot je grozdje, saj se iz nje enako kot iz grozdja ne da delati nič drugega. kot drogo.

B
Buld
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 76
Pridružen: 21 mar 2005, 11:14

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 11:42

1- marihuana ali trda droga je kot noč in dan in verjemi, zaradi marihuane ni
še nikoli noben nikogar okradel , kaj šele ubil......
2- Zakaj tega ne izkorišča država za svoje davke, sem se pa v tem forumu že raspisal.
Samo v razmislek ( onkološki inštitut ali bolnica al kaj že delajo svojih 10 let )

Še ena zgodovinska - zakaj že je šel NAPOLEON nad rusijo??
Zaradi ozemlja, ali zaradi njihovih ekstremnih polj konoplje.

SSaj ste tut verjel, da bo SLO druga Švica po odcepitvi, pa bomo kmal druga Albanija.
( vsaj po številu lačnih.... )
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a yocker » 15 mar 2007, 13:21

zmeda je napisal/-a:Pomagalo? Odvisno za kaj bi pomagalo pri tebi ( ne vem ), ima pač
stranski učinek, da si zdet.
Ta zadetost je pa seveda precej odvisna od trenutnega razpoloženja.
No nikakor pa pred 20-im letom ( labilna psiha ), no nekateri tudi po 20-em ;)


Malo cudno sem uprasala. Recimo da imam jaz migreno ampak se bojim ne imeti kontrole nad lastnim telesom in bi me pod vplivom marihuane zajela panika. Ali bi mi tudi v tem primeru lajsala/pozdravila migreno ali je tu pomembno tudi kaj se godi v glavi?
yocker
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2005, 23:53

OdgovorNapisal/-a yocker » 15 mar 2007, 13:21

Sem na fantovem racunalniku tako da v tem primeru yocker=felidae :wink:
yocker
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: 26 dec 2005, 23:53

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 13:51

Prihaja ZS.
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a vita » 15 mar 2007, 15:01

Zmeda, to je pa že malo preveč.
Tisto o alkoholu. Bom povedala primer, potem pa na ta forum nikoli ne grem več.

Sin mojih znancev je težak narkoman, doma jim pobira denar, da ne rečem krade, jih izsiljuje, nazadnje je prodal televizijo (od staršev, se razume), da je dobil denar za nakup mamil.

Povezovat alkohol, cigarete in ne vem kaj še vse z mamili te vrste, pa je abotno.
vita
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 27 apr 2006, 23:44

OdgovorNapisal/-a zmeda » 15 mar 2007, 15:25

Tu je debata o konoplji

Koliko gorja naredi alkohol in koliko droge pa vzemimo statistično
( slovenci pak prisegate na statistiko )

Se pa tudi jaz umikam iz neplodne debate.
Če koga karkoli zanima ZS.

lp
DEMOKRACIJA VARA
zmeda
Guru
Guru
 
Prispevkov: 197
Pridružen: 23 maj 2005, 22:49

OdgovorNapisal/-a muha » 15 mar 2007, 15:27

Ah, vidim, da si vsak od nas zapomni predvsem tiste informacije, ki so mu najpomembnejše. Ampak dejstvo je, da se mame bojimo za svoje otroke in babice za svoje vnuke :( :roll: :( :roll:

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a fruto » 15 mar 2007, 19:03

lepo da ste se tako razpisali

ja vita pravis da uporabniki konoplje kmalu preidejo na trde droge. lahko da se vecina uporabnikov heroina prej drogira z mehkimi drogami ubistvu ti pravis da kadijo marihuano. je pa procent tistih ki prej kadijo in potem preidejo na trde droge majhen v primerjavi s tem koliko jih samo kadi.
prav tako bi lahko rekla da je vecina ki kadijo marihuano prej kadila tudi cigarete. potem je tudi pot od cigaret do marihuane kratka in bodo po tvojem vsi kadilci prej ali slej kadili marihuano.
tisti sin tvojih znancev vrjetno ne potrebuje toliko denarja da si kupuje marihuano ampak katero od trdih drog. pa lazje je povezati alkohol s trdimi drogami, ki te lahko fizicno zasvoji, kot pa marihuano, ki ne povzroca odvisnosti.
mi se poves zakaj naj bi pri pridelavi konoplje potrebovali laboratorij???
pa ce te res tako zanima heroin s kemicnimi postopki pridobijo iz morfija, katerega pa se pridobiva iz opija. opij pa je strjena "smola" ki pritece iz glavic maka.

felidae me prav zanima s kje si ker se nikoli prej nisem slisal da bi si travo z inekcijami vbrizgavali v zilo. jo mogoce prej drobno zmeljejo da gre lazje v kri.
ti svojo migreno vrjetno raje zdravis s tabletami, ki te lahko fizicno zasvojijo pa tudi predoziras jih veliko prej kot marihuano. mogoce si pa od njih ze odvisna in te glava boli zato ker potrebujes novo dozo tablet.

legalizacija ne bi prinesla veliko dobicka, ker konoplja dobro uspeva v nasem podnebju in ce bi bile cene previsoke bi jo ljudje raje gojili sami. veliko tezje bi pri nas vsak zase gojil tobak. pa tudi ti je res da je industriska konoplja uporabna za veliko stvari, pridelava je poceni in jo je lahko pridelovati v velikoih kolicinah, zato bi kmalu prevladala v tekstilni industriji in bi imeli nekateri veliko mansi dobicek.

mogoce bi bilo pa za otroke bolse ce bi bila legalna in bi lahko poizkusili kupljeno v trgovini, tako kot jih vecina poizkusi cigarete, kot pa da jo dobijo od kaksnega pokvarjenega dilerja, ki jim raje ponudi kaj drugega s cimer zasluzi vec.

lp

pa ja ko ne mores vec braniti svojega mnenja je najlazje zapustiti pogovor, biti tiho in si misliti da si vseeno zmagal.
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

OdgovorNapisal/-a felidae » 15 mar 2007, 20:15

:shock: :shock: :shock:
prvic: tisto o iglah ni bilo misljeno kot da si marihuano vbrizgavajo v kri.. Gre se zato da se zaradi hujsih drog vsem zdi normalno, da pred blokom mulci kadijo travo medtem ko je frekvenca ljudi ki gredo mimo velika. Meni se pac se vedno ne :roll:

drugic: nimam migrene. Bilo je vprasanje tipa KAJ CE (vsaj potrudil bi se lahko prebrati).. zgleda da imamo stanovanje pod kamerami in vsak lolek tocno ve kaj pocnem in koliko skatel tablet na dan stresem vase :roll:

In sploh zakaj tako sovrazen post?
felidae
Guru
Guru
 
Prispevkov: 286
Pridružen: 21 okt 2005, 22:35
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fruto » 15 mar 2007, 20:50

vem da ni bilo tisto z iglami misljeno z marihuano, samo ce je tema marihuana zakaj potem predvsem tisti ki ste proti zraven tlacite trde droge in jih enacite z marihuano.

res sem zgresil besedo recimo, je pa bilo tisto s tabletami misljeno kot to da se uporaba tablet vsem zdi normalna, ceprav imajo lahko stranske ucinke in te lahko zasvojijo, naravno zdravilo, ki ima manj negativnih ucinkov pa zavracajo, ker so jih prepricali da je slabo. tudi v zdravstvu se obrne veliko denarja, kar je se en razlog proti legalizaciji.

kje v postu pa je kaj sovraznega
res pa se mi ne zdi ravno vredu, da nekdo govori o stvari, o kateri ne ve prav veliko, noce pa si o njej nicesar prebrati, ker ga ne zanima. zakaj potem sploh zacne pisati v temo ki ga ne zanima.
fruto
Guru
Guru
 
Prispevkov: 157
Pridružen: 21 feb 2005, 11:21

kaj je folk proti marihuani

OdgovorNapisal/-a no name » 22 mar 2007, 18:51

zakaj so usi proti legalizaciji?sej če nočejo kadit jim ni treba pa tudi dokazano je da nima marihuana samih slabih lastnosti!!! če je tolk škodljiva naj prepovejo tudi nezdravo hrano (fast food)sej tudi če poješ 3 hamburgerje na dan te lahko zadene srčna kap v nekaj letih.

halo folk :shock:
no name
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: 22 mar 2007, 18:31
Kraj: il.bistrica

OdgovorNapisal/-a sasok » 22 mar 2007, 20:23

hmm saj maš prav ja! bol dolgo bo nelegalna bol dolgo bo IN! saj kot vemo: kar je prepovedano je najslajše!!! :D :D :D
Slika
sasok
Guru
Guru
 
Prispevkov: 613
Pridružen: 15 okt 2006, 20:29

OdgovorNapisal/-a cyberman » 23 mar 2007, 09:28

Zanimiva debata. Tudi sam drog ne podpiram, vendar se pridružujem mnenjem da je pri nas alkohol veliko večji problem kot marihuana. Hkrati zahteva tudi več življenj (statistika prometnih nesreč). Da o nasilju v družini, ki je tudi pogosto povezano s tem sploh ne govorimo. In vsi se zgražajo neprimerno bolj če mladina pokadi travo, kot pa kadar se zapija v bližnjih kafičih. In debata teče ravno sedaj, ko je žal en tak velik "praznik alkohola" tudi v Planici.
Še enkrat, sem sam tudi proti drogam, ampak posvetimo se raje veliko večjim problemom kot je pa marihuana.
Aleš
cyberman
Guru
Guru
 
Prispevkov: 196
Pridružen: 07 maj 2003, 12:38
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 23 mar 2007, 10:54

iz ene skrajnosti v drugo...

problem je v tem, da dons mularija misl, de je ql če so zadet, zdi se jim kul da sedijo sredi parka in žlokajo poceni vino, zdi se jim fajn prižgati kakšno smotko, zdi se jim fajn v stanju "blaženosti" zganjati vandalizem, pisati grafite na uradne ustnove. mislijo da s tem širijo svobodo in svojo mentaliterto. vse kar širijo pa je dejansko njihova retardiranost. žal mi je zaradi izraza, a tako je. tako brzobrazne mladine kot je danes je šeni bilo. vem kaj mislite sedaj > zihr en stari k je med vojno švabe pregajnu tlele hoče nam pamet solit. ne, star sem bogig 19 pomladi in naj vam povem, da se zgražan mad 90% sovrstnikov. obrača se mi želodec. nobenega spoštovanja, nobene kulture. vse je naše, mi smo svobodni. KU**C! (še enkrat se opravičujem za sočen izraz). vi ste navadni hedonisti, ne pa svobodni. sužnji užitkov in drog. daleč od svobode.

se mi meša? lahko tudi. vsi smo krvavi pod kožo. tudi jaz kdaj spijem kakšno kapljico rujnega preveč, skadim kakšen čik > a vse v mejah normale in kulture. vino > seveda, glažek traminca v družbi prijateljev pa morda kakšen cigaret. brez problema. a kaj ko nekateri tega ne razumejo. dajmo se zadet > jst tolk nucam eno đolo zdle > stari maš staf? dejte no. povejte mi iskreno > kdo med vami kadi travo zato, ker preprečuje astmo? kdo med vami jo kadi zaradi zdravilnih učinkov? to so le izgovori da bi izpadli lepše. v resnici pa ste že tako globoko, da razmišljate kje boste jutri dobili za novo rundo.

in potem ste glasni. dajte nam legalizacijo, dajte nam svobodo. kdo naj vam jo da, če si jo sami kradete? koliko jointov ste si kupili iz lastnega denarja? iz tistega ki za katerega ste dejansko delali? in koliko denarja so vam dali starši, nevedoč da sine kupuje marihuano? ste zračunali? ne bom komentiral, ker veste kam ciljam.

vsi ste veliki družboslovci. no, osebno se družboslovca ne pritaknem niti s palico. zame so glasni izmečki. veliko hrupa nič dela. vsi govorijo in razpregajo, kako današnji svet omejuje svobodo, kako se družba podira. pišejo raziskave, objavljajo analize. vse črno na belem, a nikjer ničesar narejenega. hujši ste kot naši politiki. še hujši pa so tisti, ki navijajo za "svoje" politike. ali ni vseeno kdo je na vrhu? samo da so ljudje zadovoljni. ampak sedaj že zahajam s teme (no, sej je vse skupi, kar sem napisal en velik šmoren). ampak tole sem mogel spraviti s sebe.

bottom line: tist 1% kadilcev marihuane, ki jo dejansko kadi zaradi zdravilnih učinkov je zasenčenih s strani pokvarjene mladine, ki hedonistično izkorišča njene narkotične učinke. ti so najbolj glasni: "poglejte, kako je zdrava, dajte nam jo legalizirat!". pa jade...
Zadnjič spremenil HellHavoc, dne 23 mar 2007, 11:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

OdgovorNapisal/-a HellHavoc » 23 mar 2007, 11:09

pa še en povzetek vsega skupaj:

pravite da je marihuana zdrava. se strinam. žal pa je dejstvo, da je tudi glažek rdečega na dan zelo zdrav. pa slišite koga opravičevati svoje pijančevanje z dejstvom: "kako naj mi škodi, če ga pa 'na zdravje' pijem?".

nihče ni angelček. če bi bilo v mejah normale bi bilo vse ql. tako pa.... iz principa ne bom več pisal naprej, ker me bo spet zaneslo. kar je je. vse se izkorišča. nekaj bolj potiho, nekaj bolj na glas.
Uporabniški avatar
HellHavoc
Guru
Guru
 
Prispevkov: 657
Pridružen: 12 mar 2007, 18:03
Kraj: Izlake

Prejšnja

Vrni se na Droge

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost