Koristne notranje rastline

Zelene rastline imenujemo rastline, ki nas razveseljujejo predvsem zaradi svoje atraktivnosti, barvastih listov, nenavadnih stebelnih oblik in pa tudi cvetov.
Araucaria, Asparagus, Asplenium, Calathea, Dracaena, Ficus, Hebe, Yucca, ...

Moderatorji: dusanh, MojcaL, Moderatorji

Koristne notranje rastline

OdgovorNapisal/-a binamika » 09 feb 2007, 14:48

Pozdrav!

Zanima me, ali obstajajo še katere druge koristne rastline - mislim take, da čistijo zrak? Vem za kosmuljko, da absorbira proste radikale v prostoru, pa zamia-zamiofolija naj bi tudi čistila zrak, čeprav ne vem kako, na kakšen način. Ima kdo več znanja o tem?

LP
ljubiteljica
binamika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 8
Pridružen: 18 jan 2007, 12:39

OdgovorNapisal/-a muha » 09 feb 2007, 15:36

Menda tudi asparagus. Naj bi deloval podobno, kot zimzeleno drevje v naravi.

Lp
muha
Guru
Guru
 
Prispevkov: 664
Pridružen: 25 maj 2005, 20:46
Kraj: Medvode-okolica

OdgovorNapisal/-a soraya » 09 feb 2007, 23:00

Tole sem našla, če bo kaj v pomoč:

Lončnice v pisarni so veliki pomočniki pri varovanju zdravja in v zbijanju dobrega počutja. Z lepoto nas razveseljujujo, zelena barva nas umirjeno vzpodbuja, poleg tega osvežujejo zrak in čistijo strupe in negativna sevanja. Za pisarne zelo priporočajo spatifile, nezahtevno zelenolistno, belo cvetočo lončnico, pa tudi priljubljeni fikus benjamin, ki učinkovito čistita električna sevanja. Seveda pa na te pomočnike ne smemo pozabiti. Vodo, zrak in hranila potrebujejo kot vsa živa bitja. Pravijo, da jim tako kot ljudem izredno prija tudi lepa glasba, predvsem pa Ijubeča roka. Dokler bodo rastline lepe in zdrave, bodo dobro vplivale tudi na okolje. Če zbolijo ali se posušijo, jih odstranite, da ne bo simbolika njihovega stanja delovala tudi na vas.


Slika
soraya
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 03 feb 2007, 12:36


Vrni se na Zelene sobne rastline

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov