Problem z mladimi kalanhojami

Diskusija o kaktusih in sukulentah (sočnicah). Kako kaktuse in sukulente vzgajamo, presajamo, gnojimo, ...

Moderatorji: dusanh, izi, Moderatorji

Problem z mladimi kalanhojami

OdgovorNapisal/-a BoGo » 02 nov 2003, 11:00

Pozdravljeni.

Imam kar precej mladih kalanhoj (kalanchoe diagremontana in kalanchoe tubiflora). Rastlinice so velike približno 3-4 cm. Predvsem pri diagremontana so se pričeli listi zelo zvijati. A je to normalno ali pa delam kaj narobe. Zalivam jih, ko se substrat posuši. Ali je to še vedno prepogosto ali pa mogoče preredko?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 02 nov 2003, 15:27

Ojla,

Kalanhoja načeloma sploh ni občutljiva, mogoče bi jih res moral zaliti predno se popolnoma osušijo :wink: (samo ne jih pustiti stati v vodi).
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 02 nov 2003, 18:00

Hojla. Čudno, da se predvsem zgornji listi samo pri diagremontani zvijajo. Ostali se še koliko toliko držijo. Sicer pa se substrat popolnoma tudi ne izsuši. A je mogoče to normalno, da se zvijejo listi? Je mogoče to normalno?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 02 nov 2003, 18:39

Ojla,

dej fotko gor vrž, pa se bo lažje videlo, a je to normalno al ni :?
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a manca1 » 02 nov 2003, 20:08

Ja daj fotko, ker nimam pojma o kateri kalanhoji govoriš :oops: .
Moje kalanhoje se tudi zvijajo in se mi malo sanja, da je to lahko od mraza, ker so se začele zvijati sedaj v jeseni, ko je postalo hladneje.

lp
Manca
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a BoGo » 02 nov 2003, 23:35

Hojla. Trenutno imam baterije od digitalca na polnjenju (imam dva seta, pa sta oba prazna :oops: ). Ob prvi priliki objavim. Se je pa meni tudi to pričelo pojavljati sedaj in močno sumim mraz... A potem kalanhoje ne prezimujejo?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 03 nov 2003, 00:56

Ojla,

a misliš zunaj :?: Ne.
V kleti so meni prezimile (6-10°C), za zunaj pa mislim, da nebi prenesle toliko mraza. Tudi, če jim odpade kak list, se spomladi full obrastejo in če počivajo (zalivaš minimalno) tudi cvetijo. Katera je ta vrsta za katero sprašuješ (jo imaš na svoji strani) :oops:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 03 nov 2003, 03:50

Hojla. Imam diagremontano in tubifloro, pa še eno. Vse imam majhne "sejančke" <- saj itak veste, kako se kalanhoje razmnožujejo. Mi jih je dosti dala Renee, katera mi je tudi sporočila imena.

Zunaj niso bile, notri pa je temperatura min. 15 stopinj... Prilagam še sliko:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Bogi Bogo

OdgovorNapisal/-a izi » 03 nov 2003, 12:05

To verjetno niso sejančki, ker te vrste kalanhoj (živorodnice jim tudi pravijo) naredijo še rastline na listih. Nič ni narobe z njimi. Bogi zato, ker jih boš kmalu imel povsod in se jih ne boš mogel znebiti. To je huje kot plevel.

LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a BoGo » 03 nov 2003, 12:09

No, ravno zato sem dal sejančke v narekovaje, saj sem ravno mislil na te mlade rastlinice, ki nastanejo na listih. Obstaja kak učinkovit način za kontroliranje populacije? Jaz sem razmišljal, da bi okoli lončka nastavil tako velik podstavek kot bo široka rastlina, pa se bodo vse odpadle rastlinice zbirale.... Ali pa sprotno obiranje...
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Obiranje

OdgovorNapisal/-a izi » 03 nov 2003, 12:11

Nekaj časa funkcionira, samo kaj ko nismo dosledni.
Jaz jih imam še vedno. Lahko dobiš še kakšno pri meni. Take še nimaš.
LPI
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 03 nov 2003, 13:49

Ojla BoGo,

zdej pa vem katero imaš (sej veš jaz pa imena :oops: ), ko bo zima mimo, ti bom povedala ali so te rastline "prezimnotrdne". Zaradi nevšečnosti, ki jih ta vrste kalanhoja povzroča (zasadile so se same tudi pri sosedi), sem jo posadila pod grm na vrtu. Zaenkrat še veselo rase (sneg in mraz očitno nista prišla še do nje), če bo pretrpela celo zimo :roll: pol ti jo pa tud jaz dam. Lahko ti jo pa že sedaj izkoplem (če boš šel ravno do Izija..)
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 03 nov 2003, 14:50

Hojla, za zdaj hvala obema.

:arrow: Izi, jo še imaš nalašč, ali pa zato, ker se je ne moreš rešiti? Bom videl, kako se bodo moje obnesle...

:arrow: Klavdija... Ali se je sama posadila pri sosedi s pomočjo mladih rastlin, ki so padle z lista ali pa mogoče tudi korenina tako raste?

Ima pa zanimiv način razmnoževanja. Takega še nisem zasledil. Pa tudi rasla je izredno hitro prvih nekaj tednov. Razlika je bila opazna iz dneva v dan...
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

Kalanhoja

OdgovorNapisal/-a izi » 03 nov 2003, 15:32

Mislim, da sem se jo že znebil, pa spet nelje zraste nova.
Uporabniški avatar
izi
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 685
Pridružen: 29 apr 2003, 08:09
Kraj: Lesce

OdgovorNapisal/-a Klavdija » 03 nov 2003, 16:23

Ojla,

ne korenine niso šle k sosedi, samo veter (lahko tudi dež spral) je mlado rastlico tja odnesel :wink:
LP Klavdija
Klavdija
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1046
Pridružen: 10 okt 2003, 12:53
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a BoGo » 03 nov 2003, 21:42

Hoj!

Moram povedati, da se mi je po resnici povedano zaluštala Kalanchoe tubiflora v vrtu kaktusov, ker sem jo videl cveteti. Očitno bom jo moral postaviti v nekekšen tulec, da se ne bo preveč razraščala. Ne bi rad spomladi pisla post z naslovom: Na pomoč! Kalanhoje napadajo!
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a manca1 » 04 nov 2003, 11:37

Bogo tudi jaz ti lahko kakšno priskrbim, ker so res kot plevel pa praktično neuničljive. Meni je pri nekaterih kalanhojah spodnji del stebla odmrl (črn pa suh je ratal). Pa to ni pomenilo, da so odmrle :? . Ne, so iz stebel pognale nove, najprej zračne korenine, ki so se potem spustile do zemlje in veselo nadomestile stare :shock: :!: .
Ker sem imela svoje kalanhoje pred garažo, kjer imamo tlakovce in so tisti mali poganjki z listov padali vsepovsod, smo imeli celo poletje med tlakovci hotro rastoče kalanhoje :x .
Jaz ti svetujem, da jih postaviš malo vstran in, da ostali lonci kaktusov niso preblizu, ker jih boš imel povsod. Ampak res povsod zrasejo.

lp
Manca

P.S. Na pomoč, mene so napadle kalanhoje :twisted:
manca1
Guru
Guru
 
Prispevkov: 181
Pridružen: 07 maj 2003, 22:31
Kraj: Medvode

OdgovorNapisal/-a BoGo » 04 nov 2003, 12:04

Manca, hvala lepa. Očitno kolikor opažam, bom moral nekaj teh kalanhoj predčasno eliminirati, saj jih imam okoli 50 - 60. Sem pa razmišljal, da ko bi bila rastlina večja, bi dal okoli nje mogoče kako plastično folijo ali pa kako cev, da ne bi odpadali mladi poganjki vsenaokrog. Kaj menite o tej rešitvi?
Ste že prebrali namig dneva za danes?
http://users.volja.net/kitaraman
BoGo
Guru
Guru
 
Prispevkov: 598
Pridružen: 08 maj 2003, 00:06
Kraj: Murska Sobota

OdgovorNapisal/-a renee » 04 nov 2003, 12:18

:wink:
renee
Guru
Guru
 
Prispevkov: 421
Pridružen: 12 sep 2003, 08:50
Kraj: Ljubljana


Vrni se na Kaktusi in sukulente

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov