bonsai-prosim za pomoč!

Bonsai - miniaturna drevesca iz daljnega vzhoda. Sem spadajo samo notranji bonsaji, ki so predvsem listavci.
Ficus, Podocarpus, ...
Zunanji bonsaji - iglavci so v kategoriji Zunanje rastline!

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

bonsai-prosim za pomoč!

OdgovorNapisal/-a elis » 27 apr 2006, 17:53

Pozdravljeni!

Včeraj sem prvič kupila bonsai, čeprav nimam pojma,kako se ga vzgaja:)Problem je tudi,ker ne vem,za katero vrsto gre,da bi si lahko pomagala z navodili preko neta.
Če morda kdo od vas ve,katera vrsta je moj bonsai-priložene so slikice-bi bila zelo hvaležna za pomoč.

Hvala.

Karmen
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

OdgovorNapisal/-a gregano1 » 29 apr 2006, 08:31

Ker so teme tega tipa stalnice na tem forumu bom poskušal s sledečim prispevkom vsem začetnikom olajšati začetne korake.
Včeraj sem prvič kupila bonsai, čeprav nimam pojma,kako se ga vzgaja:)Problem je tudi,ker ne vem,za katero vrsto gre,da bi si lahko pomagala z navodili preko neta.


V naših trgovinah prodajajo kot "bonsaje" največkrat sledeče drevesne vrste:

ZELKOVA
CARMONA MICROPHYLLA
FICUS RETUSA
FICUS BENJAMIN
LIGUSTRUM CHINENSIS
SERISA
SAGERETIA THEEZANS

Vsa ta našteta drevesa najdemo rasti v subtrobskem ali trobskem podnebnem pasu in jih nekako prištevamo med vrste primerne za gojenje v notranjih prostorih, oziroma kot sorte primerne za notranje bonsaje. Kljub zagotovilom, da so drevesa primerna za gojenje v notranjih prostorih, pa se moramo zavedati, da imajo vsa ta drevesa v naravi rastni ciklus prilagojen naravnim letnim časom! Tako vsa drevesa v zimskem času počivajo in večina listavcev takrat tudi odvrže liste, pač zaradi nekaj nižjih zunanjih temperatur, vendar pa v naših stanovanjih tega drevesom ne moremo zagotoviti in drevesa se s časom izčrpajo in žalostno propadejo, če se seveda prej zaradi centralne kurjave ne posušijo.
Karmen, v tvojem primeru mislim da imaš carmono microphyllo ali celo ligustrum chinensis, slike so tako nejasne, da nebi trdil kaj imaš, vse zgoraj naštete drevesne vrste so si takole na prvi pogled zelo podobne in iz slik je zelo težko določiti drevesno vrsto. Zelo podobne imajo tudi zahteve pri gojenju in ne moremo narediti večje napake, če se držimo napotkov za le eno od teh. Predvsem pa velja, da drevesom poskušamo zagotoviti čim bolj naravne rastne pogoje.


l.p. zeko :lol:
gregano1
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 72
Pridružen: 28 sep 2005, 09:01
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a elis » 01 maj 2006, 19:50

Hvala...Se bom držala tvojega nasveta...

Lp
elis
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: 31 jan 2006, 11:44

OdgovorNapisal/-a Zelkova » 16 avg 2006, 14:07

Naslednjič, ko boš kupovala mačka v zaklju, preveri, če je kompatibilen s tvojim Bonsajem, da ti ga ne bo uničil.
Zelkova
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: 04 avg 2006, 17:33

OJLA!

OdgovorNapisal/-a študent » 28 avg 2006, 07:52

Naj ti prijazno povem, da imaš LIGUSTRUM-a, ki ga uporabljajo za žive meje. Več onjem boš našla na googlu.
Jaz sem kljub prošnji za pomoč na tem forumu, mogla iskati sama, ker tukj očitno nekateri niso za pomoč ampak za graje. Izjemam se zahvaljujem,
Želim ti obilo sreče in veselja s svojim bonsajem.

Lp
Silvija
študent
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: 19 mar 2006, 20:51

OdgovorNapisal/-a pipika » 05 jan 2007, 23:59

hola.

jaz sem za božička dobila bonsai sagarethia theezans, zdaj pa imam en problem. Zalivam ga vedno pa škropim ga pa je v sobi kjer je radjator ugašen in je na okenski polici da ima svetlobo.
ampak listi rumenijo po hitrem postopku in odpadajo.
Lepo prosim če bi mi pomagali ker nebi rada da ostane brez vseh listov in gre v koš ker mi dosti pomeni.

hvala že v naprej

bye
pipika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 jan 2007, 23:54

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 09 jan 2007, 11:33

Sagarethia theezans

Zagotoviti ji moramo veliko vlage in veliko svetlobe, vendar ne neposrednega sonca. V topli sobi z suhim radiatorskim zrakom bodo začeli odmirati poganjki in odpadati listi, zato jo čimvečkrat popršimo. Temperatura tudi pozimi ne sme pasti pod 18 stopinj, sicer bo prav tako izgubljala liste. Za nemoteno rast potrebuje veliko prostora, če je stisnjena, lahko izgubi celo vejo.
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Leopold Scheicher » 09 jan 2007, 11:49

Da ne bo pomote: To ni moje znanje, temveč je tekst pobran iz foruma Slovenski bonsaj kub.

Samo pomagati sem hotel
Leopold Scheicher
Guru
Guru
 
Prispevkov: 423
Pridružen: 07 maj 2003, 07:54
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a pipika » 09 jan 2007, 12:46

hvala za pomoč :D
pipika
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 05 jan 2007, 23:54


Vrni se na Bonsaji - notranji

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost