Trenutno cvetoče orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 18 okt 2010, 17:48

Mic božansko, ni kaj!

Tole pa je Bulbo. elatum
Slika
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a rumba » 18 okt 2010, 21:46

Tamika, ful je lep! :P

Dajte mi prosim nekaj povedati: moji bulboti vsi lepo rasejo, poganjajo nove poganjke, a nočejo cveteti. Na novih poganjkih rasejo spet novi, nič pa cvetov. Kaj bi lahko bil vzrok? Ali je to pač normalno za to vrsto? Kake pogoje jim nudite vi?
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a polonag » 19 okt 2010, 15:27

Mic, ful maš lepe in zanimive cvetke! Tamika pa ti tudi! Jaz si pa še ne upam razmišljat o tem, da bi kakšno takšno botanično nabavla... :? Mam občutek, da so grozn zahtevne! Jaz sem sedaj v fazi, ko mi phal zažene novo cvetno steblo in je to vrhunec moje sezone :D
*All that we are, is the result of what we have thought*
- Buddha-


http://www.mojalbum.com/polonag
Uporabniški avatar
polonag
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 01 okt 2010, 13:56
Kraj: Celje

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 19 okt 2010, 16:10

Mladenke hvala, hvala! polonag ista sem bila jaz! To, da sedaj na veliko denar zapravljam je pa kriva tamika. Ona me je prepricala, da vstopim v svet botanike. Po netu prebrskas malo in ugotovis, ce je rastlinica zate. Vcasih mislim, da je zame pa vidim, da ga res v temo brcnem, ampak mi ne zbije volje. Je pa res, da ko sem videla svoje prve botanicne orhideje sem mislila, ce so se zmotili v posiljki. Kaj??? Tak malo je vse to?!! Tak dolg seznam sem imela, zlozili so pa vse v eno skatlico??!!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 19 okt 2010, 16:20

rumba nisem ravno strucko za bulbote. So pa bili poleti kar zunaj, vcasih jih prevec namocila, vcasih premalo. Nisem ravno vzor. Boge bulbe so se skupaj potegnile, pa nisem na koncu vedela al od premalo vlage al od prevec. Zdaj jih pa zalivam 1x na teden, 18 do 21 stopinj stopinj imam. Sem pa bolana na presajanje in vse kar dobim skoraj ven iz loncka vrzem. Zdaj imajo pa eni bulboti rahel substrat (original se nepresajeni ), ki se hitro izsusi in pa taksnega, ko zadrzi malo vec. In sem zmeraj v dilemi kako kaj zaliti. Hitro naj se javi strucko za bulbote! Mene tudi zanima, ceprav sem literaturo prebirala. Je pa tako, da v vsakem prostoru oz. hisi, stanovanju ze iz sobe v sobo lahko vpliva na rast, tako da so ti napotki potem res priblizni.
Tamika totiga ti bom vkradla!

rumba je napisal/-a:Tamika, ful je lep! :P

Dajte mi prosim nekaj povedati: moji bulboti vsi lepo rasejo, poganjajo nove poganjke, a nočejo cveteti. Na novih poganjkih rasejo spet novi, nič pa cvetov. Kaj bi lahko bil vzrok? Ali je to pač normalno za to vrsto? Kake pogoje jim nudite vi?
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 19 okt 2010, 16:23

Se moj razcveteli Gastrochilus japonicus. Gastrochilus bellinus bom pa zamudila cvetove, ker me ne bo. :(

Slika
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a rumba » 19 okt 2010, 18:24

mic, hvala. Ja, jaz se isto lovim, he, he... Tale Gastrochilus japonicus se je pa božansko razcvetel. Ful lepe barve. :P Pa saj ti si že tudi pravi stručko!
Polonag, botanične niso tak bav bav, kot smo si jih po moje kar vsi najprej predstavljali. :lol: So pa fajn, ker so večinoma manjše, tako da, ko jih menjavaš za phale, kar naenkrat dobiš več prostora za nove in nove. Kar pogumno. :D
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 19 okt 2010, 23:27

Rumba tale Gastrochilus se je tako razcvetel, da nisem uspela niti vseh cvetkov slikati, cetrtina jih je se od zadaj. Sem tako ponosna nanj, ceprav sem ga tako premetavala, ko sem ga dobila, pa premontirala na vecji kos plute, ker so korenine ze silile na vse strani. Je pa bil od pomladi zunaj, tako da mu je pasalo. Ah, vecino, ki jih imam bi naj spomladi cvetele, tako da bomo videli, ce bo pomlad res tako cvetoca.
Hmmm pravis, da jih menjavas za phale? Haahahh! Tudi pri meni se enako godi. :) Ubogi phali. Potisnila sem jih na eno veliko 5 policno stojalo iz Bauhausa v napol osvetljeno sobo, ker jih nimam kam dati. Pojma nimam, ce bo zacvetel kateri ponovno. Tisti, ki so pa na okenskih policah pa se obeta nekaj.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a rumba » 20 okt 2010, 19:03

Prvo cvetenje pri meni doma:

Slika
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 21 okt 2010, 08:07

Jao Mojca tale je pa odkar sem tvojega videla spomladi tudi pri meni na seznamu želja. Že sama rastlina brez cvetov je zelo lepa. Cvetovi so pa itak božanski. Koliko so pa veliki?? Nekako sem si predstavljala manjše ...
Pa še malo glede vzgoje mi povej, kako in kaj, prosim.
(če bi ga slučajno zdaj v O&M kupila??? :oops: )
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a polonag » 21 okt 2010, 10:31

Joj, kakšni cvetovi :shock: :D Si nebi niti v sanjah misla, da lahko orhideje tako cvetijo... Zdaj vidim, da se imam še ogromno za naučit! :D
Mam pa vprašanje glede ene moje orhideje. Ko sem jo kupila, ni imela imena, pol sem pa mal goolala in našla sliko cveta, ki je takšen, kot ga ima moja! Sicer trenutno šele steblo poganja, tako, da nimam njene slike, prilagam pa to iz neta. Ime pa naj bi bil BEALLARA PEGGY RUTH CARPENTER! Za takšno ime še nisem slišala... Je možno, da se ji pri nas reče kako drugače?
beallara3.jpg


P.S.
Čujte, kaj moram naredit, da se mi slika v tem okencu pokaže, namesto, da se samo link izpiše?
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
*All that we are, is the result of what we have thought*
- Buddha-


http://www.mojalbum.com/polonag
Uporabniški avatar
polonag
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 01 okt 2010, 13:56
Kraj: Celje

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a rumba » 21 okt 2010, 12:12

tamika, za predstavo o velikosti je tukaj slika:

Slika

Cvetno steblo je dolgo malo manj kot 4cm, cvetek pa je malo manjši od dveh cm v širino. Ja, tudi meni je že sama rastlina ful lepa s temi pikastimi listi.
Vseskozi ga že imam ob južnem oknu, med vandami, tako da mu delajo senco. Vlage je kar dosti, sredi poletja je padla do 50%, sicer pa je cca.70%, temperatura mi ni padla pod 19 stopinj. Poleti mu je bilo kar fajn vroče, a mu je zgleda to kar ustrezalo, saj je takoj pognal nov poganjek, iz katerega je sedaj tudi zacvetel. Vsak dan ga poškropim po koreninah in substratu, medtem ko škropim vande. Občasno ga pognojim z zelo razredčenim gnojilom :P

polonag, jaz naložim sliko na slikomat.com, nato pa link kopiram v odgovor. Poglej si tukaj:http://www.rastline.com/forum/predlogi-za-forume-f67/obdelava-fotografije-pred-uporabo-t5245.html
Glede tvoje rožice ti pa ne znam svetovati, ker take nimam. Poskušaj ugotoviti, kakšen križanec je, nato si pa malo preberi o vzgoji "staršev" na http://www.orchidspecies.com/ . Meni tale stran vedno pomaga glede vzgoje, še bolj pa pred nakupom, da ne čisto v temo brcnem, he, he...
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a linana » 21 okt 2010, 12:35

Važičke. :wink: Uh, sem vam fauš. :twisted: Kake lepe rožice imate in kako vam lepo cvetijo. :D :D
Ena je lepša od druge.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 21 okt 2010, 16:56

Mojca, hvala.
Mi je zdaj bolj jasno, ja! :P .... in želja je še večja!
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a Milamay » 22 okt 2010, 20:10

Pozdravljeni vsi skupaj!

Noro, kako lepe orhideje! MIc - najbolj mi je padel v oči ta tvoj Gastrochilus japonicus. Sem ga že dala na wish list, samo si moram še kaj o njej prebrati preden si kaj naročim.

Meni noro cvetijo vande. Sem jih že pofotkala, le časa nisem imela, da bi kaj objavila. Upam, da mi v prihodnjih dneh uspe.

Uživajte!

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 23 okt 2010, 09:40

Na polno mi cveti Cycnodes Wine Delight. Diši pa tako, kot bi prišel v zdravstveno ambulanto! :?

Slika

Slika
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a rumba » 23 okt 2010, 10:47

mic, prosim napiši mi, ali imaš Gastrochilus japonicus na hladnem, da ti je tako lepo zacvetel? Berem, da mora biti izpostavljen nižjim temperaturam, pa se bojim, da mu tega ne morem nuditi. Torej vsak info o vzgoji bi prišel zelo prav. :P

tamika, uau, kako lepa barva! Čudovita je!
Uporabniški avatar
rumba
Guru
Guru
 
Prispevkov: 313
Pridružen: 13 dec 2007, 19:38
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 23 okt 2010, 11:44

Končno malo več časa in volje, da sem vzela v roke fotoaparat!
Rezultat pa je tu:

Slika

Slika

Slika

... še več fotografij pa v mojem albumu na spodnjem Flickr naslovu! :!:
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 23 okt 2010, 16:31

Rumba oncidium je pa tako sladko lep, da bi ga tudi jaz imela. Tamika tale tvoj Cycnodes mi je ze bil vsec se preden je odprl popke. Zdaj sem pa itak do konca zagledana vanj. Tudi tvoje vande lepe in Rhynchostylis neke vrste alba varianta, ker jaz imam giganteo in ima drugacne cvetke, je vsekakor prekrasen!!!
Rumba Gastrochilus japonicus sem narocila marca in takrat bi naj tudi cvetel pa na zalost ni, kljub temu, da je imel cvetni nastavek. Verjetno ga je sprememba okolja, dostava itd. zmotila.Potem je pa vso poletje prezivel zunaj ne na direktnem soncu, nizkim temperaturam je pa bil izpostavljen, tako da pri meni je pac slo v obratnem vrstnem redu, pac jeseni cveti. Hahahha! Sem ga pustila zunaj vse dokler niso pricele temperature padati konstantno pod 9 ali 8 stopinj, seveda tudi prsenje zmanjsala. Zdaj pa imam, kar imam! Tako obilno cveti in pa cvetovi so zelo obstojni. Zdaj ga imam trenutno v neke vrste domace izvedbe orhidariju, ampak mi vlaga noter nagaja, ker prehitro pade, tako da ga se dodatno prsim. Gnojenje pa tako, kot pri vseh orhidejah. To pa mislim, da vam struckotom ne rabim razlagat, ker me kvecjemu katera od vas se lahko kaj dodatno nauci. Hahahha!
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 23 okt 2010, 16:32

Ja Milamay tudi meni je ta takoj padel v oci in je ze bil na seznamu. :) Tudi mojih vand vecina cveti, nekatere bodo cez kaksen teden, nekatere se pozneje, ampak so vec ali manj modre barve, tako da jih sploh fotkam ne vec. Gremo pa na dopust in bo soseda vesela, ker ji bodo zimski vrt polepsale, ona je pa itak nora na roze in bo z veseljem skrbela za njih. Za druge orhideje pa se moram mamo strenirat kako jih zalivati, ker se bojim, da se bodo plavati naucile. Me kr skrbi malo. Bom pa zamudila cvetenje Gastrochilusa bellinusa. ;((( Grrrrrr...
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Večno cvetoče
    Napisal/-a rumba » 20 nov 2009, 19:09
    3 Odgovori
    3268 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Milamay Poglej zadnji prispevek
    20 nov 2009, 20:08
  • Orhideje
    Napisal/-a metulj » 16 dec 2005, 12:16
    2 Odgovori
    5139 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a romanah Poglej zadnji prispevek
    16 dec 2005, 13:47
  • ime orhideje
    1, 2Napisal/-a kati » 01 jun 2007, 18:03
    29 Odgovori
    18027 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pinpanpun Poglej zadnji prispevek
    10 okt 2007, 19:09
  • Orhideje - mix ph.
    Napisal/-a Ninica35 » 06 feb 2008, 23:30
    7 Odgovori
    5130 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a _Katrca_ Poglej zadnji prispevek
    08 feb 2008, 08:25
  • orhideje
    Napisal/-a lisa2000 » 01 feb 2009, 18:36
    2 Odgovori
    3830 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a lisa2000 Poglej zadnji prispevek
    26 feb 2009, 21:40

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost