Trenutno cvetoče orhideje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a Paph » 24 avg 2010, 09:50

Punce, krasne orhideje!
Tale Brassavola nodosa tudi mene muči: raste lepo, poganja nove korenine in nove liste, za kakšnim cvetom pa ne duha ne sluha. Pa na precej svetlem mestu je, zjutraj na soncu, tako da kakšno pomanjkanje svetlobe ne bi smel biti problem, in zdaj ne vem, a mora doseči kakšno konkretno velikost da zacveti?
Paph
Guru
Guru
 
Prispevkov: 346
Pridružen: 16 jun 2008, 09:37
Kraj: Ljubljana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 26 avg 2010, 14:12

Wooow punce! Milamay tudi pri tebi vse cveti! Tista African beauty je cisto friska, tako da zdaj nic ne poganja, ampak cveti in tako bozansko disi, da nisem vedela na zacetku al disi cvetoca limona (ki ima mimogrede tako mocan vonj) ali je cattleya in potem sem le zjutraj prislonila nos gor. Neverjetno!
Pri meni se tudi nekaj dogaja, cvetele bodo nekatere cambrie, pogrizena od polzev Miltonija ponovno, Haraella odorata namontirana s 5 do 6 cvetki in pa tadruga Haraella z 1 cvetkom, ki je v loncku. Nekaj se dogaja z Leptotesom bicolor, pa nevem, ce bo kaj z njega, isto z Gastrochillus belinus in Trichoglottis pusilla. Zagotovo bo pa cvetek pri Kefersteinia species Peru, Gastrochillus japonicus, Dichaea Ancoraelabia, se en cvet pri Psygmorchis pussillum in pa Cleisostoma crochetii. Me prav zanima kaj bo iz tega nastalo, ce ne bo vreme kaj zafrknilo. Angraecum didieri je pa pognal najprej cvetni nastavek, se ustavil in se potem odlocil, da bo tam korenina ven gnala. :( In zdaj samo raste in raste in korenine ven zenejo iz lonckov. Tako je ze 3x nardil v tem letu. Z njim pa neznam, kot zgleda. Je pa res, da sem ga 3x presajala in ga zmotila v prvotnem cvetenju, zdaj mi pa vraca nazaj. Bo pa drugo leto bolj priden, jaz pa tudi.
B. nodoso imam tudi jaz cisto na sveze in je pridna v rasti, en kup poganjkov novih je, cvetela bo pa drugo leto najverjetneje. Jo pa nameravam isto namontirati tako kot Brassavolo cucullato, ki je ponorela, ko sem jo iz loncka ven vzela.
Lepo bodite in uzivajte se ob koncu poletja!

Lp. Mirjana

Ps. ce bo pa cvetelo bom pa slikala, prav?
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 26 avg 2010, 15:57

mic to pa bo enih cvetkov! Noro!
Te bom držala za besedo glede slik!! :lol:

Meni pa končno cveti Ascocentrum ampullaceum! 6 cvetnih stebelc, nekatera se še niti niso razcvetela.

Slika Slika

Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a linana » 26 avg 2010, 19:55

Tami, božanska je.
Mic, saj ne boš mogla vse te lepote sprejet, če ti bodo vse naenkrat zacvetele. Se javim, da ti pomagam iz te zagate in prevzamem nekaj cvetenja. :lol: :lol: Čakam vsaj na slike. :wink:
Meni pa bo zacvetel zigipetalum, ki sem ga kupila pri Obiju za 1 €. Na poganjku, ki je pognal v tem poletju je pognal tri stebla za cvet. Komaj čakam. Miltonija pa mi cveti, takoj ko je poganjek malo večji, požene en cvetek. Sploh ne utegne zrasti (rastlina mislim).
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 26 avg 2010, 22:38

Tamiiiii! Kaj bi dala za eno stebelce pri mojem. Sicer pa je novoprislek in bomo videli kaj bo drugo leto prineslo. Hja glede slik..itak bom tebe prosila za nalaganje, ker s tem mac-om jaz lih nisem prav vesca oz. mi ni slo oz. sem bila prelena, da bi vztrajno prikazala slike. Ja, saj vem. Sem za po riti.
Linana hahah..saj bi ti jih komot lahko pripeljala, da jih malo popazis, neda? Mojo Miltonijo tudi nekaj trga..vcasih je bilo cvetno steblo z vec cvetki, zdaj pa samo 2 ali 3je oz. nisem uspela videt, ker so mi polzi vse pozrli in sem samo 1 cvet obdrzala, pa se ta je bil preresetan. BOm drzala pesti, da nama bo uspelo pridelati vec cvetkov!

Lp. M
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a Milamay » 28 avg 2010, 11:09

Tamika, 6 cvetnih stebel?????? :shock: NOro!
LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a linana » 28 avg 2010, 16:32

:D :D
Mic, kar pripelji jih v varstvo. :wink:

Moja miltonija izgleda takole
Slika

Tista vanda, ki sem jo kupila pred kratkim pri Merkurju za 4,5 € pa je tole

Slika]

Phalček, ki sem ga dobila od Tami cveti že drugič

Slika]

pa še ena neutrudna

Slika

Kaj pa mislite, kaj je tole?

Slika

Slika
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 28 avg 2010, 18:26

Lina - zelo lepe so!
Me veseli, da ti Phal. tako lepo cveti.

Jaz sem danes nekaj eksperimentirala s kokosovimi vlakni, ko bo končano pa bom malo poslikala (če bo uspelo)! :roll:
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 30 avg 2010, 15:21

Linana lepe, lepe, lepe! Tudi moja Miltonija je taksna. Hehe..Tisto, kar si slikala je mogoce B. nodosa? A so novi poganjki? Jaz bi rekla, da so.
Tamika a si dobila kokosova vlakna? Sorry nisem nic hodila po tistih vrtnih centrih, da bi se pozanimala o ceni. Sicer pa si se znasla ze. Ti kar poslikaj.
Punce kaj je s temi temperaturami???!!!! Sploh nevem al naj noter zanesem miniature ali jih zunaj pustim? Upam, da jih ne bo zmotilo tiste, ki mislijo cveteti.

Lp. M.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 30 avg 2010, 20:45

Ja, sem jih dobila. 4m2 sem jih nabavila (stisnjena in zvita v rolo), tako da bo kar za en čas! :lol:
Če jih še kdo rabi, jih lahko dobi v podjetju KO-SI v Slovenj Gradcu! Pa še precej cenovno so ugodni!

Glede temperatur je pa res kriza! Vsaj upam, da bodo spodbudile kakšen nov cvetni poganjek. :roll:
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 31 avg 2010, 12:04

Še nekaj cvetočih:

Slika Slika

Slika Slika



Lp, t.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a Milamay » 31 avg 2010, 21:39

Tamika, super!

Tudi mene skrbijo te nizke temperature. Upam, da jim ne bo škodilo.

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a linana » 02 sep 2010, 15:55

Danes je že bilo kar precej mrzlo. Jaz moje prenašam - zvečer not, zjutraj, ko se malo segreje pa ven. Razmišljam pa, da bi jih zvečer dala vse na eno mesto in potem pokrila (naredila streho in stene) s kopreno. Če bom dolgo razmišljala bo prej zima :oops:
Tami, lepe rožice imaš. Pa še srečnica si, ko imaš rastlinjak. :D
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a FURBI » 02 sep 2010, 21:32

No, da se še jaz pohvalim z Sobralio, katero sem odkupil od Tamike... Prava lepotica je postala!!!
Ogromen cvet! Trikrat hura za Tamiko!!! Hurra!! Hurraaa!!! Hurrraaa!!!! :D

(btw, kaj to stran poznate?? zgleda zanimiva... http://www.orchidgeeks.com/ )
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 03 sep 2010, 13:28

Tami itak "trga gate" s temi njenimi! Zdaj, ko ima rastlinjak pa bi lahko organizirala izobrazevalne dneve in racunala vstopnino pocasi. Furbi kaj si pa delala z njo, da je zacvetela? Sicer se sobralije ne poznam, ampak clovek vedno kaj novega vidi. Nesmem prevec hoditi po teh forumih, ker potem bi vse imela. Drugace pa prekrasen cvet! Cestitke!
Punceeee! Ha?! Kaj menite? Bi pocasi noter znosile orhideje ali se zmeraj upamo na kaksne bolj tople dneve? Mene kar skrbi tole, ker 8 stopinj za tiste tatople je znatno prenizko. Da bi jih pa vsak dan nosila noter in ven pa mislim, da ne bi imelo smisla. Pa tako nerodna, ko sem bi itak kaksen substrat raztresla, kak poganjek odlomila ali pa cvet zasustrala. Da se ne menimo o tem, kako cudno bi me moj gledal..prvo bi vprasal, ce sem nomalna? Sicer pa ze tako ve odgovor na to.

Lp. M
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a linana » 03 sep 2010, 18:06

Mic, jaz jih zdaj lepo zaprem z kopreno - jo dam v dvoje, da je bolj "debela". Samo kot napovedujejo za drugi teden deževje, bodo verjetno vandrale not.
Vse kar cveti diši. Lahko lepo ali ...
Pozdravček Lina

http://picasaweb.google.si/home
Uporabniški avatar
linana
Guru
Guru
 
Prispevkov: 338
Pridružen: 01 maj 2004, 12:15
Kraj: maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a FURBI » 03 sep 2010, 20:55

Malo pogooglaj sobralie, res so lepe. Enkrat sem bral od zasvojenosti z orhideajmi, v reviji GEO, dokler je še izhajala, je pisal en star japonc, da zasvojenost z orhidejami je najmočnejša od vseh ;-) bo že držalo :twisted:
Čez poletje sem jo dal ven v senco pod hrast, in ko sem ostale rože zalival z vodo, v kateri so se namakali kurji dreki (zelo močno gnojilo, veliko dušika)- sem si rekel, pa saj v naravi ptiči tudi serjejo po vejah,pa še kako, pa sem še sobralio zalil z tem močnim gnojilom - enkrat na teden - in rezultat so tri novi poganjki in dva ogromna cveta, jupiiii!!!!
Imam srečo, da sem na primorskem, še ni tak mraz, moje bojo še zunaj nekaj časa.... :mrgreen:
tudi robida je lahko lepa ;-)
Uporabniški avatar
FURBI
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 82
Pridružen: 31 jan 2008, 16:12
Kraj: sežana

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a mic » 03 sep 2010, 23:17

Ups! Furbi! Malo sem ti nadela zenski spol. Ne zameri prosim. Obicajno so nekako bolj podvrzene zenske tej zasvojenosti, sem pa vesela, da se najde tudi kaksen predstavnik moskega spola. Ah, saj to sem tako ali tako sla naredit. Sem prevec radovedna bila. Povej mi koliko casa pa traja cvet. Sem zasledila, da ne dolgo, kaj?
Vidis, ce bi jaz bila na primorju bi imela od zunaj tahladne orhideje veliko dlje casa, me pa prav zanima kdaj jih pa ti noter pospravis?

Lp. M.
Uporabniški avatar
mic
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 22 dec 2009, 03:23
Kraj: Maribor

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a tamika » 05 sep 2010, 11:39

Furbi, Sobralia je čudovita. Koliko pa meri cvet??

mic - če bi začela zaračunavati obiske, mislim da nikogar več ne bi bilo ... :lol:

Mi pa spet cveti Haraella retrocalla, ki je gotovo ena izmed najbolj hvaležnih orhidej v moji zbirki, saj tako rekoč neprestano cveti!

Slika
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

Re: Trenutno cvetoče orhideje

OdgovorNapisal/-a Milamay » 05 sep 2010, 11:48

Sobralia je res čudovita. Te orhideje pa še nisem videla. Ja, res se vsak dan nekaj novega naučimo.

Tamika - haraella je RES hvaležna. Moja tudi cveti že skoraj vso poletje.

Vreme me pa jezi. Ne vem, kaj naj naredim z orhidejami. :? Naj jih dam raje noter ali ne? Jutri je zjutraj napovedano kar hladno, potem za naslednje dni pa ni tako hladno. Kaj pa vem? Mogoče jih bom le danes zvečer pokrila s kopreno.

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Večno cvetoče
    Napisal/-a rumba » 20 nov 2009, 19:09
    3 Odgovori
    3261 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a Milamay Poglej zadnji prispevek
    20 nov 2009, 20:08
  • Orhideje
    Napisal/-a metulj » 16 dec 2005, 12:16
    2 Odgovori
    5132 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a romanah Poglej zadnji prispevek
    16 dec 2005, 13:47
  • ime orhideje
    1, 2Napisal/-a kati » 01 jun 2007, 18:03
    29 Odgovori
    18001 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a pinpanpun Poglej zadnji prispevek
    10 okt 2007, 19:09
  • Orhideje - mix ph.
    Napisal/-a Ninica35 » 06 feb 2008, 23:30
    7 Odgovori
    5124 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a _Katrca_ Poglej zadnji prispevek
    08 feb 2008, 08:25
  • orhideje
    Napisal/-a lisa2000 » 01 feb 2009, 18:36
    2 Odgovori
    3823 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a lisa2000 Poglej zadnji prispevek
    26 feb 2009, 21:40

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

cron