Presajanje orhidej

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

Presajanje orhidej

OdgovorNapisal/-a Bravica » 28 jun 2007, 20:24

Ali naj phalaenopsise presadim kljub temu da mi cvetijo že od lanskega julija. Imajo polno korenin v lončku, ter tudi čisto nova stebla. :lol:
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a Connie » 28 jun 2007, 21:41

Jaz bi phalaenopsisa zaenkrat pustila v starem substratu. Če ga boš presadila, bo doživel šok in zaradi tega bodo tudi cvetovi odpadali oziroma bo kar nekaj časa miroval. :?
Uporabniški avatar
Connie
Guru
Guru
 
Prispevkov: 322
Pridružen: 23 jan 2007, 10:15
Kraj: Ljubljana okolica

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 29 jun 2007, 14:48

jaz bi storila enako kot Connie.Pusti ga da sam odcveti,sele nato ko bos porezala stebla do ocesc,ga presadi.
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bela01 » 04 jul 2007, 11:13

Sem pred kakim mesecem presadila enih 7 orhidej. 6 jih je vse lepo preneslo in. Nekatere so celo cvetele in jih presajanje ni zmotilo. Ena pa se kislo drži, najprej je odvrgla še tisti en cvetek, ki ga je mela. Sedaj pa so začeli od spodaj navzgor rumenet listi. Sem mislila, da so pač propadli stari listi, sedaj pa je šlo tudi na mlade liste. Pa taka lepa je bila :oops:
Rada imam rože in živali...
Bela01
Expert
Expert
 
Prispevkov: 122
Pridružen: 18 apr 2006, 16:04

OdgovorNapisal/-a tamika » 04 jul 2007, 18:08

Jaz sem zadnjič kupila eno znižano, pa je zgledala relativno vredu za malo denarja. Zdaj pa mi je po dveh tednih čisto zgornji list porumenel in v roku parih dni odpadel - da znoriš. Zdaj pa samo upam, da mi ne bo cela orhideja šla in da bo pognala kakšno mlado na strani. Sem jezna da popeniš.
V glavnem pa imajo po mojih izkušnjah daleč najlepše orhideje (cvetoče in znižane) v Baumaksu (se čuje kot da delam reklamo, ne :wink: )!

Lp, T.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a frenky » 05 jul 2007, 19:10

lepota je eno, kvaliteta pa drugo :wink:
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bravica » 05 jul 2007, 21:10

Res imajo in lepe in kvalitetne orhideje v Baumaksu (Celje), vendar jih uspejo uničiti z neprimernim zalivanjem. Včeraj so jih imeli do polovice lončka v vodi, ta voda pa že smrdi po postanem, torej so že kar veliko časa takole na kopanju. Sploh se jim rastline ne smilijo. Čudi me sploh kako lahko osebje na tem oddelku obdrži svoja delovna mesta v današnjem času. Vendar to je že tema, ki najbolj ne spada v ta forum.
Orhideje s "flekci " mi ni uspelo dobiti, sem pa rešila kar nekaj primerkov( cena dobre 4 evre), ki bi najverjetneje končali v smeteh.
Moje prejšnje rastlinice bodo pa še naprej čakale na presajanje, saj imajo čedalje več cvetov, lončke pa polne korenin.
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a tamika » 06 jul 2007, 07:06

Jaz sem bila v torek v Baumaksu in sem videla utapljanje. Vendar sem nekako verjela, da bodo tisto vodo ven zlili, vendar očitno ne. Eno sem dvignila, pa je kar teklo iz nje. V glavnem - obup!
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 06 jul 2007, 08:42

Ma ja...osebje nima pojma kaj dela in nasploh so neusposobljeni,sploh pri rastlinah.Enkrat sem tko za hec vprasala prodajalko na oddelku "VRT"....ces,ce se lahko fikus Benjamin razmnozuje kar doma,tako da ga odscipnes in das v vodo da spusti korenine in ga nato presadis v zemljo..je rekla ""ne,ne,..to sploh ne gre,ga boste morali kupiti""...Jaz sem pa pred tem ze par let nazaj na taksen nacin,ki je najbolj navaden in znan ze iz starih cajtom uporabljala in si nardila enih 6 novih fikusiv :)Mislim..popolnoma so neusposobljeni...
In najhuje je to,da sme bila zadnjic pri prijateljici in sem vidlea ubogo orhidejo,ki jo je dobila v dar....in tisti,ki ji jo je poklonil,je v centru dobil napotke,da jo je treba vsak dan zalit s kozarckom vode.....znorela sem,ko mi je to rekla...orhideja je bila cisto zgubana,rumeni listi,cvetje uvelo,v okrasnem loncku pa je smrdela voda...ogabno!In zlo zlo zal mi je bilo za to orhidejico...itak bo propadla...le vprasanje casa se je.
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a frenky » 06 jul 2007, 09:19

ojla!

Kaj še govorimo o orhidejah ?
L.p.
frenky
Moderator
Moderator
 
Prispevkov: 606
Pridružen: 03 sep 2004, 16:10
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 09 jul 2007, 17:51

Seveda govorimo:)Vendar te razjezi ce ti svetuje neusposobljeno osebje,sploh takrat ce ti dajo napotke,ki ti kasneje rastlino unicijo:)Sam svoj mojster..to je najbolje :)
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bravica » 10 jul 2007, 16:03

Da, govorimo o orhidejah. Vsekakor je za vzgojo rastlin potrebno nekaj znanja, vendar brez občutka ne gre. Npr. navodilo o zalivanju enkrat na teden je slabo navodilo. Kaj če je rastlina že pred tem izsušena, ali pa je mokra, da bo po ponovnem zalivanju v vodi?
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov