ocean orchids

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

ocean orchids

OdgovorNapisal/-a azalea » 26 maj 2007, 21:48

Prvo bi rad pohvalil osebje, ki dela tam in posebej Tomaža Jevšnika, ki je res car. Razume se v orhideje kot verjetno nihče v sloveniji in že nekaj časa spremljam njegovo delo in me res navdušuje, kar dela ( beri tip raztura ). Ko sem odkril, da gojijo orhideje v Dobrovniku, sem šel pogledat in takoj kupil orhidejo, ki se samo ravija in razvija, še naprej. Zaj pa na vsak mesec in pol grem v Dobrovnik oz. kak je denarja in si kupim orhidejo, ker se mi zdijo perfektne in kar je najpomembnješe so zdrave. Nedavno sem šel spet tja in imajo akcijo rumenih orhidej (miniaturnih) zgledajo ful lepo in sicer so po 12 EUR in to z dvema cvetnima stebloma :shock:
verjetno se sliši, kot da reklamiram stvar, mogoče mal :lol:, je pa treba dobre stvari naprej prenest. Še enkrat pohvale kolektivu v oceanorchids, ki opravljajo izjemno delo in še veliko uspeha naprej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lp
zigy
azalea
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 jul 2006, 17:58

OdgovorNapisal/-a tamika » 27 maj 2007, 17:15

Upam, da bodo razširili prodajo tudi na spletu. Bilo bi super, če bi lahko naročili substrat ali pa kakšna gnojila, ne da jih je potrebno iti tja iskat.

Aja, imam pa Tomaževo knjigo in sem z njo zelo zadovoljna.

Lp, T.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a blacklove » 28 maj 2007, 17:59

Strinjam se z prav vsako vajino besedo, ker se moje navdušenje nad njihovo orhidejo (phaleonopsis) nikakor ne konča, kot je že zigy povedal: so zdrave in se kar ne nehajo razvijati. Že po velikosti se razlikujejo od drugih orhidej ki se jih da dobiti npr. v bauhausu...kajti moja orhideja meri v višino natančno 102 cm ker sem jo izmerila.

Same pohvale in nič drugega za OceanOrchids!

LP, blacklove
blacklove
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: 18 apr 2007, 16:21
Kraj: domžale

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 28 maj 2007, 19:19

mene pa zanima kaksen je odpiralni čas rastlinjakov itd.In kako je to z akontacijo..itd.?
havla
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Bravica » 29 maj 2007, 11:17

Ja tudi mene zanima zemlja oz. lubje za dendrobije, phalenopsise, cambrie in miltonije. Orhideje iz Dobrovnika so res lepe, vendar cvetovi so kar nekako nestvarni, kot umetni.
Najlepše so orhideje
Bravica
Guru
Guru
 
Prispevkov: 141
Pridružen: 24 mar 2007, 20:37
Kraj: Vzhod

OdgovorNapisal/-a faneblopsis » 29 maj 2007, 13:40

Njihovo zemljo za orhideje prodajajo v cvetličarni Eli v ljubljani (baje tudi drugje). Akontacije vstopnine nimajo več, kot piše na njihovi spletni strani, je pa zato nemogoče pokukati v proizvodni del rastlinjaka, kar se je še lani dalo... :(
Tudi odpiralni čas je na spletni strani (delavniki od 8 do 15, vikendi zaprto)

Faneblopsis
faneblopsis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 25 mar 2005, 00:09

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 01 jun 2007, 14:16

hvala za informacije..zanima me se nekaj..a tamle prodavajao le roza,bele in rumene Phale,ali imajo kaksno zanimivo barvno mesanico Phala?
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a azalea » 01 jun 2007, 20:16

meni lepe orhideje, ki sem jih videl tam so, ko imajo rumeno podlago s pikicami in vijoličasto sredino (ful dobro zgleda), pol pa še enake s pikicami samo, da so svetlejše barve bolj na vanilijo spominja (tudi ful hudo zgleda). v vsakem trenutku si lahko tam izbiraš izmed 20 različnih križancev phala, ki so vsi lepi na svoj način. upam, da sem kaj pomagal.
lp
zigy
azalea
Strokovnjak
Strokovnjak
 
Prispevkov: 67
Pridružen: 04 jul 2006, 17:58

OdgovorNapisal/-a tamika » 02 jun 2007, 07:55

Jaz imam onega drugega pikastega phala:

Slika
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a lunca » 02 jun 2007, 11:01

pošiljam vam link do mojega albuma- v njem so slike orhidej iz murske sobote:

http://picasaweb.google.com/xency.k/OceanOrchidsMurskaSobota
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a tamika » 02 jun 2007, 12:42

Jaz imam enako belo (iz O.O.) in je res ful velika, tako da jo kar težko kam postaviš. Ampak, po drugi strani pa tudi zeloo lepa in nekaj posebnega.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a faneblopsis » 02 jun 2007, 14:15

Roger, na substratu, ki ga Ocean Orchids prodaja piše, da je proizveden na Nizozemskem, slišal pa sem, da je to ista mešanica, ki jo uporabljajo tudi sami v proizvodnji.
Torej, zemlja ni iz Cinkarne Celje. :lol:

Lunca, lepe slike!
faneblopsis
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 77
Pridružen: 25 mar 2005, 00:09

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 04 jun 2007, 08:48

Lunca.....
daj povej ti meni,ali iams vse orhideje postavljene tik ob oknu (predvsem za Phale me zanima),ali jih imas tudi par metrov vstran od okna?
Jaz sem namrec poskusila postaviti en Phal. od ona proc,ker nisen imela vec prostora na okenski polici,pa mi je odvrgel popke..so se zaceli susiti..ko sme ga potle postavila zopet k oknu je ponovno zazivel.Zdja pa ne vem,ali so resnicno tako obcutljivi na svetlobo,ali bi se moral le navaditi na manj svetlobe..ampak smesno mi je to,ker je bil le meter in pol od okno na podstavku...pa mi ni hotel vec uspevati kot se spodobi.Resnicno imam malo prostora na okenskih policah,ker so ze vse zasedene z rozami (Phali)..in ne vem ce si naj se kaksnega kupim,ki ga bom imela postavljenega vstran od okna..se bojim da mi bo propadel...hmm..kaj pa vem.Prosim za nasvet.. :)

Lepe slikce...cudovite orhideje;)
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lunca » 04 jun 2007, 11:04

imam točno tak problem kot ti. Tudi jaz sem opazila da mi ob oknu orhideje delajo veliko bolje kot stran od okna. Tako da sem zelo v pomanjkanju prostora na policah. Meni stran od okna ne odvrže popkova ampak samo počasneje raste. Tako da ne vem kam bom postavila te nove orhideje potem ko odcvetijo. Zaenkrat bojo zraven okna potem pa bo treba najti nov prostor.
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 04 jun 2007, 11:32

ja,to je velik problem...lepe rastlince,ki jih nimas kam dat zaradi pomanjkanja okenskih polic:)Jaz bi jih iemla se vec in vec,pa zal ni prostora..zato bom rajsi malo pocakala z nakupom dokler mi tele sedaj ne odvetijo,da jih postavim nekam na temno...da si opomorejo...kupim nato druge cvetoce in jih dam na njihovo svetlo mesto:)kaj pa vem...toliko lepih cvetov,pa ne pridejo do izraza nekej v temi:)
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a lunca » 04 jun 2007, 12:26

ko odcvetijo jih boš postavila na temno? pa je to dobro?
lunca
Guru
Guru
 
Prispevkov: 364
Pridružen: 17 dec 2005, 13:04
Kraj: grosuplje

OdgovorNapisal/-a tamika » 04 jun 2007, 12:31

pinpanpun je napisal/-a:zato bom rajsi malo pocakala z nakupom dokler mi tele sedaj ne odvetijo,da jih postavim nekam na temno...da si opomorejo...


Na temnem si gotovo ne bodo opomogle!

Jaz imam svoje do največ en meter stran od okna, pa se ne morem pritoževati glede rasti in cvetenja. Pazim pa, da ima orhideje z večjimi listi zadaj in manjše spredaj. Ter seveda odvisno od vrste.

Lp, T.

Slika
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 04 jun 2007, 13:38

Opomogle..sa iamjo svoj pocitek po obilnem cvetenju..tako mi je svetoval strokovnjak iz ocean orchids.To naj ne bi veljalo le za bolne orhideje ali orhideje po presaditvi.rekel mi je,da anj postavim orhidejo po oiblnem cvetenju na nekoliko zasenceno,ne toliko svetlo mesto...in ko bo zacela odganjati nove liste-nov par...jo pa naj postavim zopet na svetlo in soncno lego,ker bo zacela odganjati nastavke za cvetke...po tem,ko odzene nove liste..to je anmrec znak,da si je pridobila na kondiciji in je zopet pripravljena cveteti in rasti.Torej..bom tako tud nardila.Sem pa tud par orhidej pustila tko na soncku na okenski polici,jih nisem po cvetenju nic prestavila na sencno in temnejse mesto,pa so mi cvetele in cvetele..sicer v roku premora parih mesecev..in potle skozi po 8 mesecev skupaj.
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a tamika » 04 jun 2007, 15:09

Vsak gojitelj ima svoje "fore", ampak nikjer pa še res nisem zasledila, da moram orhidejo po cvetenju postavit na temnejše mesto, da si opomore. Meni osebno je logično, da jo postaviš na hladnejše mesto, kjer si pridobi moč in potem spet cveti. Lahko pa da se motim?! :?

Sicer pa vsak dela po svoje, tako kot mu najbolj ustreza, ne. Gojitelji gor ali dol.

Lp, T.
Uporabniški avatar
tamika
Guru
Guru
 
Prispevkov: 1531
Slike: 1
Pridružen: 06 okt 2005, 09:00

OdgovorNapisal/-a pinpanpun » 04 jun 2007, 15:49

ma ja....gojitelj gor ali dol..eni to nardijo kar jim drugi recejo,pa jim pravtako ne uspe..jaz mislim d aje vse odvisno od rozice same..kajti sama imam enkaj trmastih Phalov ki ne cvetijo obilno...medtem ko drugi dobesedno ponorijo na svetlobi...kaj pa vem sploh kaj je se prav in kaj ne.No..vglavnem da uzivam ob pogledu na te princeske:)
Tamika....lepa slikca.. :)
;Lp
pinpanpun (ž) ;)
Uporabniški avatar
pinpanpun
Guru
Guru
 
Prispevkov: 154
Pridružen: 21 feb 2007, 10:20
Kraj: Maribor

Naslednja

Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

cron