cvetenje

Rastline s fascinantnimi cvetovi prihajajo k nam iz celega sveta.
Dendrobium, Cymbidium, Oncidium, Brassia, Cattleya, Pleione, Paphiopedilum, ...

Moderatorji: dusanh, frenky, Moderatorji

cvetenje

OdgovorNapisal/-a nika19 » 17 jan 2010, 18:26

oj
mene pa zanima,zakaj mi orhideje takoj odcvetijo,cvet zdrži približni 4 dni potem pa odmre.
bay
nika19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 28 mar 2009, 12:50

OdgovorNapisal/-a Milamay » 17 jan 2010, 23:21

Halo!

Boš morala kaj več napisati, predvsem to, katero vrsto orhideje imaš. Nekatere cvetijo kratek čas, nekatere pa tudi več mesecev.

LP
Milamay
Guru
Guru
 
Prispevkov: 251
Pridružen: 14 okt 2004, 12:40
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a nika19 » 18 jan 2010, 18:06

imam phalaenopsis.
nika19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 28 mar 2009, 12:50

OdgovorNapisal/-a snupy » 19 jan 2010, 13:56

Kakšne pa kaj imaš pogoje rastline....Je morda na kakšnem prepihu?....Premalo svetlobe ?....Vzrokov je lahko več. Seveda je največji hladen zrak, ki jih "opiha" , kadar zračimo stanovanje. (Pa to ne pomeni, da jst ne zračim - pač jih imam odmaknjene neposrednemu hladu.) Takrat se najbolj pozna na popkih, ki postanejo rumeni in odpadejo. Sama večno rogovilim po hiši zaradi nepotrebnega odpiranja balkonskih vrat in mi en majhen "pišk" odnese tako težko pričakovane cvetke, ki v normalnih pogojih lahko cvetujo tudi 5 ali 6 mesecev- morda več.
Pa še to : na napakah se učimo in nekoč jih boš imela (če že ne) celo zbirko :lol: ....
Lep dan !
Uporabniški avatar
snupy
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: 04 maj 2008, 20:33
Kraj: SG

OdgovorNapisal/-a nika19 » 19 jan 2010, 18:28

svtlobe jim ne primankuje, na prepihu pa tudi niso.listi so zdravi močni,korenine isto.
ja sam ne mečejo popkov dol,ampak cvetove ki so že odprti.ena ma že cvete že zelo dolgo,druge tri pa odprejo cvet,pa par dni pa ga odvržejo, pa so vse iste sorte.tak da res nevem kaki je vzrok.
lp
nika19
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: 28 mar 2009, 12:50


Vrni se na Orhideje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov