Danes je 27 apr 2024, 20:53

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

buče za vlaganje

Živjo!

A pozna mogoče kdo buče, ki so primerne za vlaganje, velike približno 5-8 cm in visoke tudi pribl. 5 cm? So zele do zeleno-rumene barve in imajo zelo čvrsto meso. Vložene imajo okus podoben kislim kumaricam. Rada bi kupila seme, pa ne vem kje.

Hvala za odgovor!
Preberi več : buče za vlaganje | Ogledi : 6887 | Odgovori : 5


paradižnik-bolan?!? na pomoč!

lep pozdrav. v teh dneh so se na paradižniku pojavili majhni flekci oz. ne vem kako sploh to definirat. ni pa to na vseh paradižnikih in niti na vseh listkih.

mogoče kdo ve, kaj je to... in če je bolezen, kako se da to odpravit? res upam, da se da!!! me zelo skrbi.

paradižniki so še v lončkih na balkonu pod streho.


:cry:

hvala.
Preberi več : paradižnik-bolan?!? na pomoč! | Ogledi : 4740 | Odgovori : 3


Soja

Kje na Gorenjskem bi lahko dobil bio seme soje in ali je nadmorska visina 585 metrov primerna
Preberi več : Soja | Ogledi : 6637 | Odgovori : 4


Polži

Imate tudi kakšen nasvet za boj proti polžem?

Imamo jih vse sorte,s hišico,brez,črne,sive,rdeče,vseh velikosti.. :(

Lani je bilo divje,ker je bilo deževno leto :evil:

Pobiranje ni preveč uspešno(nikoli ne dobiš vseh(in še samo tiste hišico lahko pobereš),pa novi pridejo,strup Mesurol je tudi tako tako...
Preberi več : Polži | Ogledi : 5397 | Odgovori : 4


Iščem sadike čilijev

Iščem sadike kakih bolj 'eksotičnih' paprik. Recimo Jalapeno, Chitlepin, Pequitn, Tepin, lahko tudi Habanero in podobno.

Prodaja kdo pri nas kaj takega? Ali pa bi mi kdo za naslednjo sezono bil pripravljen odstopit nekaj semen?

Hvala!
Preberi več : Iščem sadike čilijev | Ogledi : 10157 | Odgovori : 10


Solata kristalka???

Naši doma bi radi tovrstno solato.. Katera sorta je sploh to? Ali je res,da imajo seme kristalke le za velike vrtnarje in ni v maloprodaji(to so rekli na enem drugem forumu)..
Preberi več : Solata kristalka??? | Ogledi : 4349 | Odgovori : 1


Buče kiwano

Zanima me če uspevajo te bučke pri nas. Nedavno sem kupil v TUŠU en plod in bi to posadil, če ima kdo kake izkušnje z njo?
Preberi več : Buče kiwano | Ogledi : 7782 | Odgovori : 8


čajota

Pozdravljeni!
Če želi imeti kdo bučo čajoto, mu jih lahko nekaj odstopim. Bučka je znana po svoji obilni rodnosti, v kleti pa vzdrži do pozne pomladi.
Lp
Caramela
Preberi več : čajota | Ogledi : 20391 | Odgovori : 18


Bramor :(

Kako uspešno zatirati bramorje na zelenjavnem vrtu? Naredijo nam veliko škode,najbrž jih privablja hlevski gnoj,s katerim gnojimo :?
Mesurol ne pomaga kaj dosti...
Preberi več : Bramor :( | Ogledi : 32647 | Odgovori : 11


zelenjava- čebulna muha

zanima me o čebulni muhi,ki mi vsako leto pride na čebulo.
ali kdo kaj več ve o tem. :?:
Preberi več : zelenjava- čebulna muha | Ogledi : 5531 | Odgovori : 1


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610