Danes je 10 maj 2024, 18:58

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Brokoli,še čas za setev?

Imam seme od brokolija, ali je že prepozno za setev,ali še ne?

Sem v Ljubljani.
Preberi več : Brokoli,še čas za setev? | Ogledi : 6620 | Odgovori : 10


kalilnik

Pozdravljeni,
mene pa zanima, kje bi lahko kupila kalilnik za kaljenje kalčkov. Hvala za vsak vaš odgovor.
Preberi več : kalilnik | Ogledi : 12422 | Odgovori : 7


opora za paradajz

Oj!

A mi lahko kdo svetuje, s čim naj zaščitim lesene palice za oporo za paradižnik, papriko in fižol. Leseni del v zemlji mi vsako leto zgnije in moram iskati vedno nove palice oziroma prekle. Sem razmišljal, da bi zaščitil z bitumensko smolo IBITOL, pa se bojim, da bom s tem zastrupil rastline.
Preberi več : opora za paradajz | Ogledi : 11630 | Odgovori : 10


bakrena žica-paradižnik ?

Zanima me,ker sem slišal,da če prebodeš steblo paradižnika ko raste z bakreno žico,da ne more postati črn in da veliko bolje tudi rodi?! Ali kdo pozna to zadevo in če,prosim da mi na kratko opiše,kako se to stori? Pa v naprej hvala za pomoč! :oops:
Preberi več : bakrena žica-paradižnik ? | Ogledi : 5588 | Odgovori : 2


Sadike paprik

Mene pa zanima, zakaj se sadijo paprike dve po dve skupaj? Vsa ta leta sem sadila samo po eno sadiko, sedaj pa sem slišala, da sadijo v eno luknjo po dve :?:
Preberi več : Sadike paprik | Ogledi : 6983 | Odgovori : 5


ŠPARGLJI

ŽIVJO!

Zanima me kje dobiti sadike špargljev?
Jih prodaja kakšna vrtnarija? :?:
Preberi več : ŠPARGLJI | Ogledi : 18974 | Odgovori : 20


CHILI

Pozdravljeni.
slisal sem da se ciliji zelo radi med seboj "parijo"
zdaj me pa zanima ce je to res, ali morem vse razlicne sorte locit, ali jih lahko imam skupaj...(jih imam 18 razlicnih)
hvala
Lp
Preberi več : CHILI | Ogledi : 13858 | Odgovori : 19


Gojenje lubenic

Na vrt sem posadila tri sadike lubenice in jih lepo zadelala z vrteksom. Zdaj pa me zanima, kako dalje, kako jih gojiti, kakšno zemljo potrebujejo, zalivanje... V naprej hvala za odgovore!
Preberi več : Gojenje lubenic | Ogledi : 4021 | Odgovori : 1


Beluši

Zanima me ali kdo prideluje beluše ali šparglje in kako to poteka. Kupil sem vrečko semena BELUŠ ARGENTUIL in me zanima ali bo pridelek res še to leto, kajti bral sem, da je prvi pridelek komaj tri leta po sajenju. Je še kaj pomembnega na kar bi moral paziti? :lol:
Preberi več : Beluši | Ogledi : 13400 | Odgovori : 14


kaljenje semen

Pred 10 dnevi sem posadil semena iz hrane za papige.Pozanimal sem se ali je to možno posejati in odgovor sem dobil pritrdilen.In kaj me zanima' Zanima me,zakaj je šele po 10 dneh komaj prišlo ven 5 kalčkov pa še ti si bolj kot ne slabi.Imam jih posajene v posodi (stiropor) za kaljenje.Zemljo imam za rože,vendar ne vem na koliko časa je to potrebno zalivati in ali je sploh primerna temperatura za kaljenje;namreč jaz jih imam ...
Preberi več : kaljenje semen | Ogledi : 7636 | Odgovori : 6


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610