Danes je 13 maj 2024, 01:38

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

načini sejanja?

Za izkušene vrtnarje je to najbrž smešno vprašanje... :oops:

Zanima me, kako sejemo različne vrste rastlin.
Ali vsa semena samo potrosimo na površino zemlje, ali je treba tudi malo posuti z zemljo? Če je treba posuti z zemljo, kako globoko morajo biti semena?

Zanima me predvsem za solato, cinije, astro, por, redkvico, bučke, sončnice.


Sem sejala cinije in astre, pa jih je vzklilo le nekaj. Kaj delam ...
Preberi več : načini sejanja? | Ogledi : 7264 | Odgovori : 3


Orjaške buče

Pozdravljeni!

Zanima me koliko so že velike vaše orjaške buče, kdor jih pač ima.
Moja je velika kot košarkaška žoga, samo da bolj ploščata ne tako okrogla.
Pa vaše??

lp
Preberi več : Orjaške buče | Ogledi : 2686 | Odgovori : 1


Shranjevanje buč

Letos imam prvič buče, za katere v podatkih piše, da zdržijo do 8 mesecev. Kako V SVEŽEM STANJU shranjujete take buče, da predčasno ne propadejo :?: (prostor, temperatura, zaščita?) Ne bi jih rada zamrzovala, vlagala pa le v skrajni sili.
Hvaležna vam bom za vsak nasvet - pa najbrž še kdo.

Lep poletni pozdrav, še posebej Bučarki, ki mi je semena poslala, a se zadnje čase nič ...
Preberi več : Shranjevanje buč | Ogledi : 9932 | Odgovori : 5


Semena za kalcke brokolija

Pozdravljeni,

Prizadevam si dobiti po sprejemljivi ceni neoporecna semena brokolija za kaljenje. Kalcke nameravam uporabiti za uzivanje kot del diete.
Ali veste kje bi se dalo dobiti v vecjih kolicinah kot je tista ki jo dobimo v KALIA ( Valenitin ) vreckah za vrtno sejanje?

Hvala vnaprej,
Preberi več : Semena za kalcke brokolija | Ogledi : 3080 | Odgovori : 1


"lemon cucumber"

Ima kdo izkušnje z gojenjem teh kumar? Seme sem dobila iz Kanade,zaenkrat sadike še niti ne cvetijo, opažam,da ne rastejo tako hitro kot recimo ene kitajske "kačaste" kumare, ki jih gojim na enak način(in imajo že 20cm doge plodove..)....(tudi setev je bila ob istem času)

Slika ploda (najdena na internetu,domačih še nimam):
Preberi več : "lemon cucumber" | Ogledi : 3030 | Odgovori : 2


Kdaj so semena bučk zrela

Kot sem napisal v temi "Bučke imajo uši", sem pustil sedaj tri bučke za semena. Dve od teh sta težki že kar nekaj kilogramov in se še debelita. Sedaj so vse tri stare med 5 in 7 dni. Kako lahko vidim, da so semena že zrela? Namreč letos sem nasadil bučke sorte Bianca di Trieste katere so bele neglede na velikost in starost.
Lep pozdrav
Preberi več : Kdaj so semena bučk zrela | Ogledi : 4412 | Odgovori : 6


ČIČERIKA

Zdravo,
Mi lahko kdo pove kaj o čičeriki - kot nora iščem podatkem o tem, kako raste, res podobno kot grah - ker sta menda zelo bližnja sorodnika, to pa je tudi vse, kar o tem vem - zanima me, ali rabi oporo, kakšna mora biti razdalja med rastlinami ...
hvala za pomoč
Preberi več : ČIČERIKA | Ogledi : 4690 | Odgovori : 2


Moškatna buča

Lepo prosim, če mi kdo lahko kaj pove o tej buči. Dobila sem sadiko. Koliko prostora potrebuje rastlina, kolikšni so plodovi, je dobra za kuhanje...

Hvala, Miranda
Preberi več : Moškatna buča | Ogledi : 5030 | Odgovori : 2


Lubenice in melone

A mi lahko kdo pomaga? Posejala sem lubenice in melone. Ven je prišlo nešteto bilkic, sedaj pa ne vem, ali moram to ko zraste podtakniti drugje, z koliko razmaka ali naj jih enostavno razredčim? Moram še kaj narediti ko so večje, zastirko,.....?

Hvala!
Preberi več : Lubenice in melone | Ogledi : 2847 | Odgovori : 1


gnojenje zelenjave

Zanima me ali je dobro na vrtu gnojiti z gnojilom KAN ? :oops:
Preberi več : gnojenje zelenjave | Ogledi : 4649 | Odgovori : 3


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron