Danes je 26 apr 2024, 03:01

Novice Novice od Zelenjava

Zemljevid od Zelenjava » Forum : Zelenjava

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Kakšna je bila vaša letina

Vzemite si trenutek časa in odgovorite na kratko anketo. Povezavo najdete na spodnjem linku

http://www.facebook.com/questions/278082512302514/


lp Vrtnarstvo Kržič
Preberi več : Kakšna je bila vaša letina | Ogledi : 8487 | Odgovori : 1


Kitajsko zelje - na milijone luknjic

Spoštovani,
V listih kitajskega zelja na vrtu se pojavlja vse polno malih luknjic. Ovirajo rast. Kako lahko pomagam?
(Sadike kitajskega zelja pripravljam sam na balkonu v platojih iz stiropora. Sadike so neoporečne.)
Dob'r dan
Preberi več : Kitajsko zelje - na milijone luknjic | Ogledi : 10280 | Odgovori : 4


Trda redkvica

Živjo,
Spet je sezona rdečih redkvic in moja tašča ima, tako kot lani in predlani, spet čuden pridelek. Nekatere redkvice, približno polovica, so namreč take, kot bi bile olesenele in sploh niso okusne. A morda kdo ve, zakaj redkvice postanejo trde oz kako to preprečiti?
Hvala za odgovor.
Lp
Maja
Preberi več : Trda redkvica | Ogledi : 8865 | Odgovori : 0


Bledi listi paprike

POzdravljeni! Je imal kdo kdaj težave s papriko? Namreč, ko sem jo posadila iz majhnih sadik v rastlinjak, so začeli listi paprike postajati zelo bledi in paprika popolnoma nikamor ne raste v višino. Cvetove ima vendar pa zgleda zelo boga. Kaj bi lahko bilo narobe?

Lp, Nuša
Preberi več : Bledi listi paprike | Ogledi : 9368 | Odgovori : 0


Central European Jamboree 2012

Pozdravljeni,

s prijateljem Petrom iz Madžarske organizirava tri dnevne delavnice, srečanje na temo Akvaponike, Permakulture in ekološkega gojenja zelenjave. Če koga zanima se mi lahko priključi ko štartam iz Ljubljane.
Informacije:

Central European Aquaponic Jamboree 2012
15-17. june 2012

Kerekestelepi Thermal Bath & Camping – Debrecen – Hungary

The goal:
The goal of the jamboree is to meet echother, and to provide more information for those who are interested in aquaponics. The invited speakers are ...
Preberi več : Central European Jamboree 2012 | Ogledi : 7647 | Odgovori : 0


Kamena volna?

ima kdo izkušnje s setvjo solate, kumaric... v substrate kamene volne? kje bi to volno lahko našel?uporaba gradbenega tervola predvidevam da nebi bila ok, ali se motim?

lp don
Preberi več : Kamena volna? | Ogledi : 13215 | Odgovori : 5


paradižnik in paprika

Lepo pozdravljeni vsi prisotni,

berem in berem in še bom brala. Registrirala sem se ravnokar, razmišljam pa, kako naj vas nagovorim oz. poprosim za pomoč. Živim na obrobju Ljubljane, kjer zadnjih 5 let prepuščam izbiro sadik in semen staršem (prej sem par let urejala večino sama).

Posledično sem ostala brez lastnih semen za paradižnik, papriko, feferone, lubenice, buče...

Koliko sem prezahtevna, če bi zaprosila za semena vsaj za paradižnik in papriko... pogoji so vaši..

Zaenkrat ...
Preberi več : paradižnik in paprika | Ogledi : 9215 | Odgovori : 2


ZELENJAVNO-ZELIŠČNO-CVETLIČNI KOTIČEK

Pozdravljeni vsi skupaj!
Pred kratkim sem se preselila v Ljubljano v blok. V stanovanju imamo precej velik balkon z betonskim koritom primernim za sajenje. Dimenzije balkona so dolžina 3,5 m, širina 1m in višina 2, 45. Dimenzije korita so dolžina 3,5 m, širina in globina pa 30 cm. Balkon ima severozahodno lego, ki je nekoliko delikatna za rastline. Na levi strani je balkon zaprt s steno, na desni pa je odprt. Rada bi čimbolje izkoristila ...
Preberi več : ZELENJAVNO-ZELIŠČNO-CVETLIČNI KOTIČEK | Ogledi : 7320 | Odgovori : 0


feferoni

Pozdravljeni!

lani sem posadila pekoče feferone, od teh tudi Habanero paprike. Samo nekaj feferončkov je imelo blag pekoč okus, preostali so bili sladki, pustila sem jih dozoreti do fiziološke zrelosti...Mogoče kdo ve, čemu je vzrok? Je krivo seme, ali so se morda skrižali z navadno papriko?

najlepša hvala, lep pozdrav!
Preberi več : feferoni | Ogledi : 9750 | Odgovori : 1


Rdeča pesa

Pozdrav!
Zanima me ali je rdeča pesa trajnica če jo posejem in vzgojim v lončko kot okras. Če ni trajnica me zanima če je kakšna druga zelenjava(korenje, čebula, ...)trajnica.

Hvala!
Preberi več : Rdeča pesa | Ogledi : 9713 | Odgovori : 2


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron