ZELENJAVNO-ZELIŠČNO-CVETLIČNI KOTIČEK

Sem spadajo vse užitne rastline.
salate, gomoljnice, stročnice, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

ZELENJAVNO-ZELIŠČNO-CVETLIČNI KOTIČEK

OdgovorNapisal/-a zelvaspela » 10 jan 2012, 19:02

Pozdravljeni vsi skupaj!
Pred kratkim sem se preselila v Ljubljano v blok. V stanovanju imamo precej velik balkon z betonskim koritom primernim za sajenje. Dimenzije balkona so dolžina 3,5 m, širina 1m in višina 2, 45. Dimenzije korita so dolžina 3,5 m, širina in globina pa 30 cm. Balkon ima severozahodno lego, ki je nekoliko delikatna za rastline. Na levi strani je balkon zaprt s steno, na desni pa je odprt. Rada bi čimbolje izkoristila prostor in lego hkrati pa bi si želela posaditi tudi kaj zelenjave in zelišč. :?: Zanima me katere rastline dobro uspevajo na severno-zahodni legi. :?: :!: Oziroma kje bi lahko našla te informacije na spletu? Sonce obsije balkon v popoldanskih urah, kar pomeni da tam nekje do tretje ure popoldne ni direktne sončne svetlobe. S pomočjo različnih virov sem nekako sestavila naslednji seznam rastlin, ki bi jih mogoče lahko posadila: paradižnik, fižol, špinačo, motovilec, jagode, meto, meliso, drobnjak, timijan, žajbelj, peteršilj ter vijolice, ognjič, ameriški slamnik, spominčice, kamilice ter vrtnice. Ali mi lahko nekdo pomaga? Sem popolna novinka kar se tiče vrtnarjenja. Zelo rada pa bi ta grdi balkon spremenila v zelenjavno-zeliščno-cvetlični kotiček.
Hvala vsem, ki si boste vzeli kaj časa in prebrali te vrstice.
Lp
zelvaspela
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: 10 jan 2012, 18:25

Vrni se na Zelenjava

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost