Danes je 28 apr 2024, 13:02

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Kako prezimiti roženkraut

Pozdravljeni!
Zanima me, kako naj prezimimo roženkraut. Trenutna ga imam na balkonu. V stanovanju imam centralno kurjavo in suh ambient.
Hvala in LP, Smukvica
Preberi več : Kako prezimiti roženkraut | Ogledi : 7908 | Odgovori : 1


trajnice

Kupim trajnice blazinaste.
Za sonce in senco
Preberi več : trajnice | Ogledi : 3000 | Odgovori : 0


Trajnice v balkonskih koritih

--------------------------------------------------------------------------------

Odločila sem se, da bi v cvetlična, balkonska korita namesto bršljink vsadila kakšne počasi rastoče grmovnice, ali mogoče kakšne majhne ciprese. Vmes pa bi rada vsadila kakšne zelene, necvetoče visoče plezalke ali kaj podobnega, vendar da bi bilo zeleno tudi pozimi. Ne vem sicer kaj je primerno, da vsadim v ta plastična korita in da bi prezimilo, pa še da bi bilo okrasno. Gre za 11 m dolžine.
Ima kdo kakšen nasvet ? Ali ...
Preberi več : Trajnice v balkonskih koritih | Ogledi : 4535 | Odgovori : 0


Kako prezimujejo...

Zanima me, kako prezimujejo (oz. ali sploh) naslednje rastline:

- lantana - no, to sem že dala na spodnji hodnik, kjer bo čez zimo kar mrzlo, ker tam ni kurjave - saj je to ok, ne?

- lobelija (a je to trajnica ali enoletnica? - zdaj mi še vedno lepo cveti na balkonu, a je zunaj že tako mrzlo, da se mi začenja smilit :))

- grenivka, ...
Preberi več : Kako prezimujejo... | Ogledi : 15695 | Odgovori : 12


Sandersonia

Pozdravljeni
Imam seme Sandersonia aurantiaca ali kitajska laternica vendar ne vem kdaj ga posejati ali jeseni ali spomladi. lp Jelka
Preberi več : Sandersonia | Ogledi : 3471 | Odgovori : 4


prezimovanje sivke?

V cvetlicni posodi imam posajeno sivko. Nimam izkušenj s to rastlino. A mi lahko kdo pove, kako jo ohranim čez zimo?
lp & thanx
Preberi več : prezimovanje sivke? | Ogledi : 3594 | Odgovori : 2


informacija o ponudbi trajnic za skalnjak

Lep pozdrav!

Urejam si precej velik skalnjak pa bi rada imela čimbolj raznolike rastline tako po barvi kot po času cvetenja. Določenih vrst trajnic ne dobim v vrtnih centrih (okolica Ljubljane ) pa bi vas prosila, če veste kje se dobijo ali pa jih imate mogoče celo sami. V tem primeru vas prosim, da mi sadiko prodate ali celo odstopite. Navedla sem latinsko in slovensko ime rastline.
Cyananthus microphillus - Cianant
Dryas octopetala - Velesa ...
Preberi več : informacija o ponudbi trajnic za skalnjak | Ogledi : 23113 | Odgovori : 19


SEMENA ZA TOBAK

En lep poletni pozdravček...
me veseli da sm našla tale forum vs lepo puzdravljam

zanima me če ma kdo kšno informacijo kje bi lahko dobila semena tobaka

thx a lot and have fun :lol:
Preberi več : SEMENA ZA TOBAK | Ogledi : 4992 | Odgovori : 5


KROKUS

Kdo mi ve povedati, kako se dela z krokusom. Ali se spomladi odcvetele krokuse lahko pokosi, če rastejo med travo? Ali se zeleni del pusti tako kot pri narcisah?
Preberi več : KROKUS | Ogledi : 3806 | Odgovori : 3


KAKO DO TRAJNIC?

Pozdravljeni ljubitelji rožic! Tudi sama sem ljubiteljica cvetja.Na računalnik pa se bolj slabo spoznam in sem porabila kar veliko časa,da mi je uspelo se prijaviti.
Spomladi mi je končno uspelo dobiti vrt, ki pa je bil veliko let neobdelan. Uspelo mi je rešiti nekaj zelo starih potonik (50 in več let).Začela sem ga urejati v zelenjavno cvtlični vrt. Cvetlični vrt sem zasadila večinoma z dalijami, gladijolami in enoletnicami. Trajnice sem večinoma našla v naravi,nekaj pa ...
Preberi več : KAKO DO TRAJNIC? | Ogledi : 5161 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610