Danes je 10 maj 2024, 22:14

Novice Novice od Trajnice

Zemljevid od Trajnice » Forum : Trajnice

Vprašanja in nasveti za vzgojo trajnic.
Ameriški slamnik, Lilija, Astra, Dobra misel, Fuksija, Hermelika, ...

Nova sorta v okolici Idrije

No v okolici Idrije so odkrili novo sorto :D
No malce pokomentirajte.

Slika
Preberi več : Nova sorta v okolici Idrije | Ogledi : 3146 | Odgovori : 5


VELIKOCVETNI TROLIST

Po brskanju po netu sem med slikami vrtoljubcev opazila velikocvetni trolist, ki me je prevzel tako, da ga hočem imeti na svoji gredi za vsako ceno..... Zanima me če kdo ima to rastlino in pa kako jo je nabavil, kajti mnogi pri nas na naših vrtnarijah še niso slišali za njega.....Sicer pa so vsi trolisti nekaj posebnega.

LP
Preberi več : VELIKOCVETNI TROLIST | Ogledi : 3204 | Odgovori : 3


Moje redkosti

Ker nikakor ne uspem naložiti fotk na forumski album sem se odločil jih prikazati po tej poti

http://www.email.si/apps/es_gallery/a.php?id=27258

Jih imam pa še kar nekaj za dodat....

Lp
Preberi več : Moje redkosti | Ogledi : 3410 | Odgovori : 3


bamboo

Phyllostachis ponavadi zraste tam do max. 8 m (v naših razmerah)

Fragersia (dežnikasti bambus) pa tam do 4 m

Seveda so pa še tukaj nizko rastoči bambusi, ki dosežejo višino od 30 pa tja do 50 cm.

Kar se tiče razmnoževanja:
Absolutno najlažje in najbolj ziher je z delitvijo koreninskih rizomov in sicer najprimernejši čas je zgodaj spomladi ko bambu še miruje (sam sem ga probal tudi med rastno dobo-toda brez uspeha)
S semeni in ...
Preberi več : bamboo | Ogledi : 15048 | Odgovori : 7


Agapanthus

Halo, forum. Ali kdo pozna to rožo? Rečejo ji tudi afriška lilija, prihaja iz Južnoafriške Republike. Naj bi bila trajnica, vendar ni prezimna. Letos spomladi sem kupila tri gomolje, jih posadila po navodilih, zrastli so pa samo listi. Nobenega sledu o kakšnem cvetenju. sicer ne prenese preveč vode, zato sem jo previdno zalivala. Ker pa stoji na prostem, jo je seveda večkrat namočil dež. Sedaj so pa začeli listi vsi po vrsti rumeneti in zdi ...
Preberi več : Agapanthus | Ogledi : 3599 | Odgovori : 2


Mirabilis jalapa

Pozdrav!

Lani sem pri Bakkerju kupila gomolje čudežne rože (mirabilis jalapa). Ker so mi jih brez problemov dostavili v jeseni, sem jih posadila takoj, letos poleti pa ni nič zrastlo. Ko sem rože reklamirala, so mi poslali nove (brezplačno), kar me je sicer razveselilo. Vendar sem potem vseeno še enkrat poklicala in se pozanimala, ali so te rože zares prezimno trdne. Svetovalka mi je rekla, da so brez problema, samo naj jih malo zaščitim pred ...
Preberi več : Mirabilis jalapa | Ogledi : 7446 | Odgovori : 5


Povoskane vrtnice

V Baumaxsu sem kupila osem vrtnic, pakirane. Doma komaj vidim, da so povoskane. Zanima me zakaj? Ali to kaj vpliva na rast in razvoj vrtnice :?
Preberi več : Povoskane vrtnice | Ogledi : 3945 | Odgovori : 1


Kako se imenuje ta rastlina?

Lepo pozdravljeni!

Na obrobju okoliških gozdov, na obrovih in ob poteh raste ta rastlina, zato me zanima, če slučajno kdo ve, kako se rastlina imenuje. Najde se skoraj povsod. Visoka je do cca. 1m, steblo je sedaj temno vijoličaste barve (tiste rastline, ki se še niso posušile), v sredini pa je votlo (vmes je še bela snov), steblo je vzdolžno rahlo narebreno (posebej se to opazi, ko se rastlina posuši), korenina je ena do dve ...
Preberi več : Kako se imenuje ta rastlina? | Ogledi : 4201 | Odgovori : 3


Hot News

Buy PHENTERMINE Online, Overnight Shipping
Overnight Shipping. Based in the USA for Quality and Safety. No prior prescription required.
TRAMADOL
You save now! We sell all meds at cost. US licensed pharmacy.
Cost plus processing fee. Free Overnight FedEx. Secure

P.S. 2admin,moderators:
If you want stop this click here
Preberi več : Hot News | Ogledi : 2579 | Odgovori : 0


SIVKA PREZIMI??????? in kako jo prezimiti??

pozdravljeni
mene pa zanima če moram pokriti sivko in jo pripraviti na zimo ker se sedaj že počasi približujejo hladni dnevi

smo doma na štajerskem!!!

aja zanima me kako na najlažji način prekriti rastline ki so posajene zunaj vendar ne prenesejo mraza?????????
Preberi več : SIVKA PREZIMI??????? in kako jo prezimiti?? | Ogledi : 18229 | Odgovori : 10


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610