Danes je 14 maj 2024, 19:25

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Sadna drevesca v loncu

Pri Bakkerju sem kupila nekaj sadnih drevesc v loncih, pa sem malo skeptična, če jih imam še lahko v loncih? Imam češnjico, dve slivi in dve breskvi. Po enem letu imam občutek, da bi jim bilo bolje na vrtu kot v teglih.
Preberi več : Sadna drevesca v loncu | Ogledi : 2865 | Odgovori : 1


Sejanje jagod?

Pozdravljeni, prebrskala sem že cel forum, a nisem zasledila, da bi kdo sejal jagode. Če ima kdo izkušnje, bi prosila za nasvet.

Hvala in lp, AB
Preberi več : Sejanje jagod? | Ogledi : 6609 | Odgovori : 7


kivi

Prosim za pomoč!

Potrebujem cvetočo vejico moške rastline kivija. Če mi jo je kdo pripravljen odstopiti in poslati, naj mi prosim sporoči na ZS.
Potrebovala bi čez približno dva tedna.
Lep pozdrav!
Preberi več : kivi | Ogledi : 3466 | Odgovori : 0


Baobab, kruhovec, Adansonia digitata

Indijski orešček ali cashew bi naj tole bilo. Ali pa so spet "kurja črevca". V glavnem, posajeno 29. februarja v mešanico zemlje za rože in vermita, nekaj zrn NPK-ja, na dnu je glinopor, na vrhu pa kremenčev pesek.
Zalivano (skoraj) vsak dan; dnevna temperatura do 28, nočna okoli 12°C . Še 11 takih mora priti iz zemlje. Praktične izkušnje ? Predvsem kako ga ne ubiti ?
- je bilo originalno besedilo tega sporočila.
Pa se ...
Preberi več : Baobab, kruhovec, Adansonia digitata | Ogledi : 16619 | Odgovori : 13


jagodičje na steblu

Pred kratkim sem v merkurju videl 'jagodičje na steblu' aka. ribez, kosmulja in podobne reči na steblu. Skratka, fensi šmensi :lol:

Zanima me, kaj je uporabljeno kot podlaga oz. stebelce?
Prodajalcem se ni sanjalo... pravzaprav so me prepričevali da ni cepljeno, čeprav se cepljeno mesto dobro vidi.
Preberi več : jagodičje na steblu | Ogledi : 5119 | Odgovori : 3


Kako se sadijo maline

Torej: kako naj posadim maline? Koliko narazen? Jih je treba prej pognojiti?


Najlepša hvala za odgovore.

lep dan
Preberi več : Kako se sadijo maline | Ogledi : 12008 | Odgovori : 1


Dodajte fotografije citrusov da vidimo kateri lepše uspeva

Vprašal bi če moja limona dobro izgleda in če ji kaj manjka.

Slika
Celotno drevo :P

Slika
Limone :lol:
Preberi več : Dodajte fotografije citrusov da vidimo kateri lepše uspeva | Ogledi : 13584 | Odgovori : 32


Potaknjenec limone

Septembra lani sem potaknil kakih 10 vejic limone in pred slabim mesecem ugotovil, da je nekaj vejic pognalo korenine. Imel sem jih v garaži na konstantnih 10 stopinjah in slabi dnevni svetlobi. Tri rastlinice sem presadil in jih dal noter, ostale pustil zunaj. Zanimivo se mi zdi, da so vse tri prenešene noter pognale cvetove, a nobene nove vejice ali listka.

Ima kdo razlago ali odgovor na vprašanje kaj narediti, da poženejo listke? Cvetke bom ...
Preberi več : Potaknjenec limone | Ogledi : 14403 | Odgovori : 18


nešplja - kje jo kupiti

Pozdravljeni bralci

ali mogoče kdo ve, kje je moč kupiti sadike nešplje, ali kako priti do te sadike (pečke ali pottaklnjenci)?
Preberi več : nešplja - kje jo kupiti | Ogledi : 4326 | Odgovori : 2


Delavnice- izobraževanaja

Zanima me, če kdo ve za kakšno delavnico oz. izobraževanje, kjer bi se lahko naučila obrezovanja sadnega drevja. :?:
Preberi več : Delavnice- izobraževanaja | Ogledi : 3452 | Odgovori : 5


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron