Danes je 21 maj 2024, 22:19

Novice Novice od Sadje

Zemljevid od Sadje » Forum : Sadje

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Limeta in citrona

Pozdravljeni, zanima me, če ima kdo v lasti drevo limete ali citrone, oziroma kje bi se dalo stvat dobiti?
Preberi več : Limeta in citrona | Ogledi : 2436 | Odgovori : 0


Nasvet, katere jablane nasaditi

Pozdravljeni
Doma ob hiši, na prostoru 8 x 3 m, smo imeli do sedaj jablane, ki so bile napeljane na žico. Ker so se izrodile, jih moramo zamenjati. Slišali smo, da obstajajo sorte jablan, ki so skoraj brez vej in rodijo čisto ob deblu na majnih vejicah. Ker ne vemo nič o tem bi prosila, če mi lahko kdo kaj pove.
So to posebne sorte jablan, ali je odvisno samo, kako jih obrezuješ?
Hvala vsakemu, ...
Preberi več : Nasvet, katere jablane nasaditi | Ogledi : 5574 | Odgovori : 8


zaščita kivijev

Letos spomladi sem posadil meter visoke kivije.
Zdaj so že visoki preko 2 metra, vendar so stebla še vedno zelo tanka(kot svinčnik).
Zanima me kako naj jih zaščitim pred zimo.

hvala
Preberi več : zaščita kivijev | Ogledi : 6258 | Odgovori : 7


Katera želja se vam bo letošnjo....

....jesen uresničila v vašem "sadnem vrtu"?
Jaz bom presadil vanj Žižulo ki mi jo je pred časom poslala nadina. Do sedaj sem jo imal v lončku, vendar nekak ni napredovala...
Poizkusil bom s kakijem, če mi le uspe priti ob pravem času v Bilje. Kaj pa vi?
Preberi več : Katera želja se vam bo letošnjo.... | Ogledi : 4241 | Odgovori : 7


pomarančevci

berem o limonah in gledam kako krasne so... kaj pa izkušnje s pomarančevci??? je to isto???

spomladi smo posadili par koščic v zemljo, sedaj pa imamo kake 6 komadov malih, ki veselo rastejo. trenutno sem jih presadila v večje posode. jih je treba dati tudi na hladno v klet čez zimo, ali obstanejo tudi v stanovanju?? kaj narediti, da zrastejo plodovi???

hvala za vsak info....

lp
Preberi več : pomarančevci | Ogledi : 2698 | Odgovori : 1


Limona, ki ne rodi

Pozdravljeni!

Letos sem v Baumaxu kupil lepo limono z dosti cvetovi, ki pa na žalost kar naprej cvete, male limonice pa pridno odpadajo. Do sedaj se ni prijel in zrasel niti en samcat sadež. Najprej sem jo zalival z gnojilom sedaj pa sem začel kar z navadno postano vodo. Tako se mi ni obnašala še nobena limona do sedaj. Lahko kaj naredim?
Preberi več : Limona, ki ne rodi | Ogledi : 10667 | Odgovori : 10


Solanum quitoense - Naranjilla

Izvira iz Južne Amerike z imenom Naranjilla (mali pomarančevec). Ima zelo dekorativne, bodičaste, velike liste z izstopajočimi vijoličastimi žilami. Starejše rastline rodijo sadeže eksotičnega okusa v velikosti paradižnika, ki so oranžne barve.
Tale naš je bil kupljen pozno spomladi in je pričel zelo intenzivno rasti ( iz dneva v dan je opaziti razliko v višini in robustnosti rastline). Zadnje dni je nastavil tudi cvetne popke. Obeti so lepi in močno upam, da nam ga bo ...
Preberi več : Solanum quitoense - Naranjilla | Ogledi : 3775 | Odgovori : 3


klet za sadje in zelenjavo

Zdravo!

Sem nov na forumu imam velik vrt in sadovnjak ravno pa zidam klet za sadje in zelenjavo, ki je locena od hise in je v celoti v zemlji. V hisi imam klet vendar je presuha in se sadje prehitro posusi.Zato sem se odlocil narediti se eno klet, ki bo cela v zemlji. Zidam jo iz betonskih kvadrov, zalita bo pa z betonsko plosco-klasika..
Zanima me izolacija..Ali naj izoliram zunanje zidove ali ne?Zaradi vlage namrec. ...
Preberi več : klet za sadje in zelenjavo | Ogledi : 6504 | Odgovori : 6


Uši so napadle Avokado

Pozdravljeni!

Imam smolo, ker so mi uši napadle Avokado, ki je lepo pognal nekaj listov. Ja, pa še posledično na sladke uši je na njem polno mravelj. Pomoč prosim! LP, Daca. :cry:
Preberi več : Uši so napadle Avokado | Ogledi : 3009 | Odgovori : 1


Miracle Fruit (Synsepalum dulcificum)

Me zanima če se to da kje pri nas dobit?

Miracle Fruit

Synsepalum dulcificum

a.k.a. Miracle Berry

A relatively tasteless berry with an amazing side-effect. After eating one miracle fruit, sour things will instantly taste sweet. Eating even the sourest of lemons, one will taste only sugary sweetness. The effect lasts an hour or two. The miracle fruit is a remarkable natural sweetener that is virtually unknown to much of the world.

Več: ...
Preberi več : Miracle Fruit (Synsepalum dulcificum) | Ogledi : 14639 | Odgovori : 7


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610