Limona, ki ne rodi

Diskusija o sadju.
Jabolka, Hruške, Borovnice, Jagode, Kivi, Grozdje, Maline, Robide, ...

Moderatorji: dusanh, Moderatorji

Limona, ki ne rodi

OdgovorNapisal/-a vomi » 28 avg 2008, 15:15

Pozdravljeni!

Letos sem v Baumaxu kupil lepo limono z dosti cvetovi, ki pa na žalost kar naprej cvete, male limonice pa pridno odpadajo. Do sedaj se ni prijel in zrasel niti en samcat sadež. Najprej sem jo zalival z gnojilom sedaj pa sem začel kar z navadno postano vodo. Tako se mi ni obnašala še nobena limona do sedaj. Lahko kaj naredim?
LP, Miran
vomi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 avg 2008, 14:29
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a cephalotus » 28 avg 2008, 21:43

pri nas doma imamo eno dokaj veliko limono, ki zmeraj obrodi ogromno sadežev in so tudi zelo veliki in lepi. V glavnem, trik je v tem, da limono npr. 1x na teden, lahko tudi bolj pogosto, zalivaš z vodo iz katere pijejo kokoši.
lp
cephalotus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 maj 2008, 16:30
Kraj: Škofije

OdgovorNapisal/-a bush81 » 29 avg 2008, 07:51

Vodo iz katere pijejo kokoši?????? Kaj je pa to?????? Prvič, kokoši pijejo vodo in ne pijejo nobenih stvari iz vode, kot je napisano!! Drugič, kokoši pijejo tako vodo kot jim daš, niso zbirčne. Tretjič, kokoši nimajo nobene veze z limoni.

Limono se v poletnem času zaliva z vodo (ni važno kako), toliko, da jo ima vedno dovolj, včasih je potrebno tudi vsak dan. Vsakih 10 limono pognojiš z npr. tekočim gnojilom, ki je namenjeno prav citrusom (dobiš ga recimo v mrekurju). Pozimi pa potrebuje limona malo malo vode.....
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a cephalotus » 30 avg 2008, 19:53

no saj ni treba biti tako zgrožen in nadirat vse po vrsti :?: ... sploh ni fora da bi obstajala voda za kokoši, point je da zaliješ limon z vodo, ki bi jo sicer zavrgel iz katere so pile kokoši ker pač svoj kljun namakajo v vodo.
vidim, da si eden izmed "tapametnih" .... raje bi prej probal in šele pol kritiziral in se zgražal nad tujo "neumnostjo" .... mah kaj se sploh trudim itak se ne da ponavadi takim nič dopovedat .... :roll:

nam je v glavnem prineslo zelo dobre rezultate in nismo uporabljali nobenega umetnega gnojila, zdej pa se sami odločite če boste probali ... :)

lp

p.s.
nikjer nisem napisala, da pijejo stvari iz vode :wink:
cephalotus
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: 17 maj 2008, 16:30
Kraj: Škofije

OdgovorNapisal/-a bush81 » 01 sep 2008, 08:23

Se opravičujem.
Si zgrešila, nisem tisti izmed "tapametnih". Se nikoli ne delam "tapametnega". Samo se mi je zdelo malo čudno: "voda iz katere pijejo kokoši"! Pač nisem še nikoli slišal in sem mislu, da se hecaš s tem.
Si pa res napisala:"....zalivaš z vodo iz katere pijejo kokoši...." Kokoši pijejo vodo iz neke posode, kjer imajo vodo in ne iz vode. :)
Ej res nisem hotu nobenega nadirat, še enkrat se opravičujem!!!!!
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

Limone, kure in ostale reči...

OdgovorNapisal/-a vomi » 01 sep 2008, 08:55

Zahvaljujem se za odgovore, ki so bili bolj na temo "Kako pa vam uspevajo limone?" in ne o tem, kar sem jaz vprašal. V bistvu me je zanimalo kako kvalitetne odgovore lahko na teh forumih dobiš.
Izgleda, da se bom moral obrniti kam drugam.

Pri odgovoru s kurami pa sem ocenil, da se verjetno nekdo veselo zafrkava, ker si res ne bom šel kupit kur da bi limona boljše uspevala.
LP, Miran
vomi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 avg 2008, 14:29
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a bush81 » 01 sep 2008, 10:33

Se ni treba nikamor drugam obračat, ker tukaj skoraj vedno dobiš odgovor na svoje vprašanje....
Recimo malo poišči po podobnih že predebatiranih temah:
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
http://www.rastline.com/viewtopic.php?t ... ght=limona
.....
Še ogromno tega je bilo napisano, samo malo se je treba potrudit in poiskat......ne pa govorit, da ne dobiš kvalitetnih odgovorov.
Tudi sam sem ti odgovoril.
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

Odgovor

OdgovorNapisal/-a vomi » 01 sep 2008, 11:06

Hvala, bom pogledal. Ta limona je že moja četrta. Pri vseh do sedaj so se prijeli plodovi in je nekaj zraslo. Ta je prva, da se tako čudno obnaša. Pa saj se bo po mojem že unesla. Če ne prej, pa drugo leto.
Večji problem imam pravzaprav s tem, da nimam pravega prostora za prezimovanje in mi do sedaj še nobena ni preživela zime.
LP, Miran
vomi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 avg 2008, 14:29
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a bush81 » 01 sep 2008, 12:51

Glede prezimovanja (moje izkušnje).
Limona mora biti na dovolj toplem prostoru (ne preveč, recimo okrog 5-10 stopinj C). Mora imeti nekaj svetlobe, v nasprotnem primeru odpadejo listi, vendar rastlina preživi (ponavadi). Zalivati se je ne sme preveč. Jaz jo 1 krat na mesec.
bush81
Poznavalec
Poznavalec
 
Prispevkov: 95
Pridružen: 31 mar 2007, 14:46
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a vomi » 01 sep 2008, 13:21

O tem sem že veliko prebral. Lani sem imel limono na neogrevanem hodniku ob oknu, kjer je vseeno bilo 10-15 stopinj. Zalival sem jo enkrat tedensko, svetlobe je imela v izobilju. Vsi poudarjajo temperaturo in svetlobo, jaz pa mislim, da je izredno pomembno še nekaj - dovolj vlage.
Zato sem poleg limone postavil vlažilno napravo in je bilo nekaj boljše. Žal vseeno ni dočakala pomladi. Letos bom poskusil z drugo lokacijo.
Kolikor pa sem imel možnost spoznati so precej petične in ne oproščajo napačnega vzdrževanja.

Pozimi sem bil pri kolegu, ki ima krasno limono v garaži pod stopnicami skorajda v mraku, pa ni nič metala listja. Imela pa je nizko temperaturo in dovolj vlage.
LP, Miran
vomi
Uporabnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: 28 avg 2008, 14:29
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Igy » 17 apr 2009, 14:07

Za prezimovanje limone kot je že omenjeno drugje : 5-10°C, malo svetlobe in dovolj vlage v zemlji. Pod takimi pogoji jo prezimujem že več kot 10 let in vedno brez problemov.
LP
zbiram sadne rastline (eksotične), da le uspevajo-rodijo na Gorenjskem
Igy
Guru
Guru
 
Prispevkov: 178
Pridružen: 11 mar 2009, 16:22
Kraj: gorenjska


Vrni se na Sadje

 


  • Sorodne teme
    Odgovori
    Ogledi
    Zadnji prispevek
  • Limona
    1, 2, 3Napisal/-a jan24 » 10 sep 2006, 19:06
    55 Odgovori
    62251 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a urče Poglej zadnji prispevek
    19 feb 2011, 12:27
  • LIMONA
    Napisal/-a simonagobec » 02 mar 2009, 19:00
    1 Odgovori
    3163 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a miha123 Poglej zadnji prispevek
    03 mar 2009, 16:19
  • Limona
    Napisal/-a orhideja » 20 sep 2023, 19:19
    0 Odgovori
    1667 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a orhideja Poglej zadnji prispevek
    20 sep 2023, 19:19
  • Limona
    Napisal/-a jozekuch » 10 mar 2019, 17:07
    0 Odgovori
    9662 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a jozekuch Poglej zadnji prispevek
    10 mar 2019, 17:07
  • Limona iz pečk!!!
    Napisal/-a robinho » 15 jul 2007, 13:34
    3 Odgovori
    64309 Ogledi
    Zadnji prispevek Napisal/-a tomibizjak123 Poglej zadnji prispevek
    27 feb 2015, 22:14

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov