Danes je 04 maj 2024, 09:07

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

CORDYLINE

zanima me kaj je to za na rastlina......
zelo mi je lepa pa me zanima njeno vzdrževanje.....
ali gdo ve kaj o njej..... :?: :?: :?:
Preberi več : CORDYLINE | Ogledi : 4673 | Odgovori : 8 | Forum : Zelene sobne rastline


Razstava BIOEXO 2010

www.bioexo.si je napisal/-a:10. in 11. april 2010 - STRUPENJAČE!!!
Z veseljem vam sporočamo, da smo določili datum spomladanskega Bioexo in sicer bo to 10. in 11. april 2010.

V posebno čast nam je, da je letos pokroviteljstvo nad razstavo Bioexo prevzel ljubljanski župan g. Zoran Jankovič.

V mednarodnem letu biotske raznovrstnosti 2010 je ta razstava edinstvena priložnost, da si ogledate živalske in rastlinske vrste, ki jih pri nas v naravi ne moremo srečati in prebivajo na različnih ...
Preberi več : Razstava BIOEXO 2010 | Ogledi : 9364 | Odgovori : 0 | Forum : Mesojede rastline


FICUS IYRATA

imam tole rastlinico pa me zanima kako jo je potrebno vzdrževati.......
ali mi lahko negdo pove......
hvala v naprej..... :?: :cry:
Preberi več : FICUS IYRATA | Ogledi : 4032 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline


YUCCA

mi lahko negdo pove zakaj se yucci vihajo listi........
drugače je barva listov lepa.....
Preberi več : YUCCA | Ogledi : 3827 | Odgovori : 3 | Forum : Zelene sobne rastline


termo teleskopi

termo teleskopi za rastlinjake

Termo teleskopi ali po domače temperaturno odpiranje in zapiranje zračnih loput
Kot sem že omenil jih je na trgu več kot preveč
Poglej na največjo internetno stran e-bay
Če nekaj razumeš nemško so to gäwächuaser ali bolje na
e-bay

Samo na nekaj ne pozabi nikjer v navodilih ni poudarjeno da moraš paziti v slučaju nevihte na zapiranje katero pa glede termike – temperature ni možno se pravi je treba lopute okna ...
Preberi več : termo teleskopi | Ogledi : 9343 | Odgovori : 2 | Forum : Rastlinjaki


wilhelma- botaničen vrt

wilhelma še ena mojstovina zgodovine

Še en lepotec v starem stilu.
Wilhelma iz Stuttgarta ( v Nemčiji ) ali kot jo imenujejo Nemci Alhambra na Neckar –ju.
Nemški kralj dežele Baden- Württemberg Wilhem I. von Württemberg je leta 1837 zadal nalogo arhitektu Karl Ludwig von Zanth, da uredi in zgradi park v obstoječem kraljevskem dvoru. Arhitektura mora biti španskega stila in ime bo imela ime Wilhelma. Po nekajletnem delu je nastal park in seveda tudi ...
Preberi več : wilhelma- botaničen vrt | Ogledi : 9107 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


PERMAKULTURA

se kdo od vas ukvarja s tem načinom obdelave vrta?
Preberi več : PERMAKULTURA | Ogledi : 2202 | Odgovori : 3 | Forum : Zelenjava


FIŽOL - nizek

Ker bi si za ozimnico rada pridelala dovolj fižola za luščenje (recimo kakih 20 kg), sem se odločila za nizek fižol (z belim breznitnim imam že izkušnje in o njem nebi). Prosim, če mi pomagate z nasveti o sorti, ki bi dala dober in okusen pridelek in seveda, kako ga naj nasadim? Njivo imam dovolj veliko, tako da pridejo v poštev tako grede in setev prečno v vrstice, kot setev v dolge vrste. Kakšna bi ...
Preberi več : FIŽOL - nizek | Ogledi : 19727 | Odgovori : 22 | Forum : Zelenjava


Male zvijače pri vzgoji sadik zelenjave ali pridelkov

Danes mi je prišlo na misel, da bi tule objavili kake naše "pogruntacije", ki nam pomagajo pri vzgoji, negi, ohranjanju zdravja rastlin in podobno. Da danes začnem z eno svojo pogruntacijo, kako zaliti prepikirane sadike v lončkih, brez da zmočim ali poderem rastlino. Imam sicer zalivalno kanglico z dolgim in tankim rorčkom, pa mi je še vedno uspelo kar nekaj rastlin podreti. REŠITEV: Vzela sem večji lijak, ga nastavila na zemljo v lončku in zalila ...
Preberi več : Male zvijače pri vzgoji sadik zelenjave ali pridelkov | Ogledi : 5732 | Odgovori : 3 | Forum : Zelenjava


botanic garden belfast

kot sem že v prejšnji opisih omenil znanost in lepoto teh botaničnih vrtov še en kratek opis irkega vrta - tudi vreden ogleda

Na površini 110.000 m2 je pričel nastajati botaničen vrt mesta Belfast leta 1828. Belfast leži na severni irski in je glede na to, da je zelo severno s svojo klimo zelo spoštljiv do svojih rastlin.
Leta 1839 se je pričel graditi pokrit botaničen vrt ali kot ga imenujejo hiša palm , čudovit ...
Preberi več : botanic garden belfast | Ogledi : 8801 | Odgovori : 0 | Forum : Rastlinjaki


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610