Danes je 28 apr 2024, 11:20

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Spomladansko zalivanje

SPOMLADANSKO ZALIVANJE
Kaktusi, sukulente, živi kamenčki itd.
V marcu je sonce že dokaj močno in kaktusi, sukulente poženejo prve popke. Tedaj potrebujejo tudi več vode in potrebno jih je zaliti.
Naše izkušnje so naslednje, pod pogojem, da so kaktusi in sukulente v dobro prepustnem substratu:
Marca bomo prvič zmerno zalili vse steklenike. Vrste, ki imajo rade bolj toplo ozračje manj, ostale malo več. Če se bodo nočne temperature nenadoma občutno znižale, bodo manj zalite rastline ...
Preberi več : Spomladansko zalivanje | Ogledi : 3596 | Odgovori : 0 | Forum : Kaktusi in sukulente


Seme tobaka

Zdravo.
Zanima me, kje se da dobiti seme za tobak... Brala sem, da je dobro imeti 3-4 vrste tobaka za mešanico (osnova, okus, aroma). Kako pa vi to prakticirate?
Vsakega nasveta bom vesela.
Preberi več : Seme tobaka | Ogledi : 3979 | Odgovori : 0 | Forum : Droge


Žarnica za sobne rastline

Pozdravljeni, za fakulteto delam preprost projekt in zanima me naslednje. Ali obstajajo žarnice nizke DC voltaže (npr. 12V, 24V), primerne za osvetljevanje rastlin ? Sam sem našel le 240V AC, pa tudi cene so bile precej visoke. Lp
Preberi več : Žarnica za sobne rastline | Ogledi : 3861 | Odgovori : 0 | Forum : Zelene sobne rastline


Problem z rastlino

Nisem prepričan,če je to palma ima pa neke bele pike in me zanima kaj bi to bilo in kako to odpraviti. Hvala,prilagam slike
Preberi več : Problem z rastlino | Ogledi : 4539 | Odgovori : 2 | Forum : Palme


Kaktus cca 2,5m

info na 051/727403
Preberi več : Kaktus cca 2,5m | Ogledi : 3782 | Odgovori : 2 | Forum : Prodam


Ledeni nakupi

Ob izredno nizkih nočnih in dnevnih temperaturah, pazimo, da cvetoče rastline, orhideje, cvetoče kaktuse kar najbolj zaščitimo od mraza. Že pri pretovarjanju so izpostavljene nizkim temperaturam. Vozički iz ogrevanih prevoznih prostorov kar nekaj časa ostanejo na temperaturah pod lediščem, kar je večinoma usodno za nadaljno vzgojo. Zato ne smete biti presenečeni, če rastline ovenejo in propadejo. V takih mrzlih dneh se občutljive cvetoče rastline ne kupujejo, če pa je nakup nujen naj bodo čim bolj ...
Preberi več : Ledeni nakupi | Ogledi : 5739 | Odgovori : 0 | Forum : Cvetoče sobne rastline


Seme paradižnika

Pozdravljeni!

Zanima me kje nabavljate seme paradižnika. Namreč bi rada imela črnega, rumenega,vijolčnega, namreč nekaj drugačnega ne samo rdečega. Rada bi preizkusila kakšno novo sorto.

Hvala za odgovor!

Lep večer
Preberi več : Seme paradižnika | Ogledi : 3704 | Odgovori : 0 | Forum : Zelenjava


Šentjanževka-cvetovi, posušeni

kupim
dob'r dan, Jože
Preberi več : Šentjanževka-cvetovi, posušeni | Ogledi : 3814 | Odgovori : 0 | Forum : Kupim


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610