Danes je 28 apr 2024, 00:58

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Cipresa

:D Lep pozdrav!
Zanima me kako zalivati cipreso. Velika je 40 cm in posajena v loncu. Jo lahko imam v notranjem prostoru ali tudi na balkonu ali kje drugje?
Se zahvaljujem za odgovor.
LP
Preberi več : Cipresa | Ogledi : 21873 | Odgovori : 3 | Forum : Akvarijske rastline


difenbahia

zdravo!
ko sem jo pred dvema mesecema presadila, so se na listih začele pojavljati neke čudne pege,za tem pa se je list začel sušiti. mogoče ve kdo zakaj?
lp
Preberi več : difenbahia | Ogledi : 4555 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni sobnih rastlin


Šopki iz umetnega cvetja

:D Mi lahko kdo pomaga?
Kako najboljše očistiti šopke iz umetnega cvetja? Prah in ostala umazanija. Kaj je najboljše in najučinkujoče?
Lep pozdrav
Preberi več : Šopki iz umetnega cvetja | Ogledi : 17792 | Odgovori : 5 | Forum : Umetno cvetje


Ricinus

Na vrtu sem posadila ricinus. Zanima me, kako ga najbolje vzgajam?
Preberi več : Ricinus | Ogledi : 7364 | Odgovori : 2 | Forum : Grmovnice


Phalenopsis - poganjek

Pisem vam, ker mi do sedaj se nihce (po cvetlicarnah, razstavah...) ni znal povedati pravega odgovora na moje vprasanje.
Imam orhidejo (Phalenopsis), ki mi je pred cca 1 letom in pol odcvetela. Cez nekaj casa so se na istem steblu priceli pojavljati popki in mislila sem, da se pojavljajo novi cveti. Vendar pa so namesto cvetov na steblu priceli rasti listi. Rastlino sem pustila tako kot je in jo normalno vzgajala neprej. Listi na steblu ...
Preberi več : Phalenopsis - poganjek | Ogledi : 11312 | Odgovori : 8 | Forum : Orhideje


acer palmatum

Pozdravljeni!

Kupila sem javor (acer palmatum) in ga želim imeti na balkonu (živim v bloku), dokler ne bo prevelik. Sedaj je velik približno 60 cm in je v lončku premera 20 cm. Zanima me naslednje:
- ali ga moram presaditi v večjo posodo in kakšne velikosti naj bo
- v kakšno zemljo ga moram presaditi
- kako je potrebno skrbeti zanj (ima rad vlažno ali suho zemljo, moram dodajati kakšna gnojila itd., kako je s ...
Preberi več : acer palmatum | Ogledi : 6324 | Odgovori : 2 | Forum : Drevesa - okrasna


Balkonsko cvetje

Želel bi nasvet, katere cvetoče rastline bi bile primerne za okras balkona z nameščenimi koši. Hvala za odgovor
Preberi več : Balkonsko cvetje | Ogledi : 7832 | Odgovori : 1 | Forum : Zunanji prostori


Koledar dogodkov

<a href='http://www.rastline.com/calendar.php'>Koledar dogodkov</a> je namenjen vsem dogodkom povezanih z rastlinami, naj bo to razstava cvetja, sejem cvetja, organizirani obiski vrtnarij, seminarji na temo rastlin, shodi društev, ...

V <a href='http://www.rastline.com/calendar.php'>koledar</a> lahko vpisujejo vsi registrirani uporabniki. Vpisane dogodke bomo pred objavo pregledali.

Dogodek vpišete tako, da na strani <a href='http://www.rastline.com/calendar.php'>koledarja</a> kliknete na Dodaj dogodek.

Tomi
Preberi več : Koledar dogodkov | Ogledi : 13474 | Odgovori : 0 | Forum : Arhiv novic


Je to možno kupiti pri nas?

Lep pozdrav vsem na forumu!
Zanima me, ali je pri nas mogoče kje dobiti naslednja zelišča:

- grško seno (Fenugreek) - uporablja se tudi kot začimba
- Wild Jam (žal ne poznam slovenskega ali latinskega imena)
Preberi več : Je to možno kupiti pri nas? | Ogledi : 16781 | Odgovori : 9 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Začetnik

Glede na to da sem začetnik pri vzgoji bonsajev bi imel nekaj vprašanj.
Če kdo pozna kakšno dobro literaturo na to temo?
Katere naše vrste dreves so primerne za bonsaje?
Preberi več : Začetnik | Ogledi : 12472 | Odgovori : 7 | Forum : Bonsaji - notranji


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610