Danes je 26 apr 2024, 02:05

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Na pomoč moji selenicereji!

Heeelllppp!

Pred nekaj cajta sem iskal selenicereus grandiflorus. Kaja na tem forumu je bila tako dobra, da mi je odstopila poganjek za potaknjenec. Finta je v tem, da sem jaz malo zavlekel in je zadeva že pognala korenine kaka 2 cm pod spodnjim robom, ko sem poganjek dobil.

Pa sem rastlino potaknil v posodo do globine korenin. Zdaj po kakih dveh ali treh tednih, pa začne rastlina poganjati na vrhu korenine.

...
Preberi več : Na pomoč moji selenicereji! | Ogledi : 4362 | Odgovori : 5 | Forum : Kaktusi in sukulente


STARČEK

Imam 2 leti star kaktus, imanovan tudi starček. Pred nekaj dnevi sem opazila, da se je pri začetku, kjer se stika z zemlju upognil. :shock: Tako da ni več v pokončni obliki. Zanima me, zakaj je do tega prišlo? Je mogoče segnil :?:
Preberi več : STARČEK | Ogledi : 4903 | Odgovori : 3 | Forum : Kaktusi in sukulente


Rebutia calliantha

Doma imam 2 ali 3 leta staro rebucijo. Zanima pa me:

-Ali je treba tudi rebucijo prezimiti? Ker mislim da je to razlog, zakaj ne cveti več. :?

-Ali je normalno, da ima veliko poganjkov?
Ker sem jih nekaj odrezala in posadila, da so se zakoreninile, pa je naredila še več novih brstov.

-Čeprav je cvetela dve leti nazaj, so se pred kratkim spet pojavili sejančki. ...
Preberi več : Rebutia calliantha | Ogledi : 3183 | Odgovori : 1 | Forum : Kaktusi in sukulente


Dan odprtih vrat

Živjo,
obveščam vas da imam v soboto 12. julija od 15.00-19.00 dan odprtih vrat za ogled moje zbirke.
Informacije na moj e-mail:
iztok.mulej@guest.arnes.si
Preberi več : Dan odprtih vrat | Ogledi : 4709 | Odgovori : 6 | Forum : Kaktusi in sukulente


Solata amerikanka

Pred dvemi leti sem dobil iz Amerike seme solate katere imena ne vem ,vem pa da zelo lepo uspeva v sloveniji in gre zelo nerada v cvet .Z ženo sva jo vzgojila na cca 5 m2.Kako nama je uspelo lahko vidite na slikah .Ker je zemlja zelo ilovnata sva kupila 1 vreco zemlje za balkonske roze in okoli vsake sadike nasula nekaj te zemlje .1x tedensko sva jo zalivala z domacim gnojilom narejenim iz kopriv ...
Preberi več : Solata amerikanka | Ogledi : 7975 | Odgovori : 8 | Forum : Zelenjava


Breskova kodravost

Zanima me kaj naj naredim,ker mi vsako leto breskev napade kodravost.Kljub škropljenju s ciramom nič ne pomaga.Prvi listi so rdeci kot,da je na njej zrel sadez ko pa odvrze bolane liste so drugi zdravi .
Preberi več : Breskova kodravost | Ogledi : 5483 | Odgovori : 1 | Forum : Bolezni zunanjih rastlin


Kaktusa zelo razvejana - sta podivjala?

Pozdravljeni.

V prilogi sta dve sliki mojih dveh kaktusov. Finta je v tem, da imata zelo veliko malih poganjkov. Se jima je zmešalo? :wink:

No, zanima me, ali ni to vseeno malo preveč poganjkov. Tisti ožji je visok 20 cm in najmanjši so veliki okoli 0,5 cm, drugi je velik okoli 15 cm.

Verjetno bo treba malo odstraniti poganjke, ane? No, a so 0,5 cm veliki poganjki ...
Preberi več : Kaktusa zelo razvejana - sta podivjala? | Ogledi : 6131 | Odgovori : 10 | Forum : Kaktusi in sukulente


Rdeči javor

Ali mi lahko kdo pomaga z nasvetom : pri hiši - sončna stran - imamo posajen rdeči javor. Vsako pomlad lepo požene nove liste, vendar kasneje ti novi listi postanejo rjavi in "luknjičasti". Potem se rast ustavi in tako je naš javor velik le kakšen meter?
Hvala za nasvet in lep pozdrav.
Bojcar
Preberi več : Rdeči javor | Ogledi : 43540 | Odgovori : 21 | Forum : Drevesa - okrasna


Slonova noga

LP

Moja mami ima v pisarni že kar veliko slonovo nogo, jaz pa bi jo rad nabavil za v mojo sobo, ker imam en kot, ki je prazen, in točno tja bi pasala.

Zatorej bi nekoga prosil, če mi to rastlino opiše, ker je v knjigah, ki jih imamo doma ne najdem, na internetu pa tudi ne. Tako da, če je kdo tako prijazen, bi ga lepo prosil in za odgovor se mu že za ...
Preberi več : Slonova noga | Ogledi : 38004 | Odgovori : 21 | Forum : Palme


Predlog za nova sporočila

:idea: Jaz imam predlog, sedaj ko so ljudje začeli pridno pisati, da bi se rubrika najnovejša sporočila razširila oz. bi se nova sporočila nekako označila (mogoče obarvala).
Uporaba samo številskih datumov bi bila tudi lažja za razpoznavanje, katera tema je nova.

lp jj
Preberi več : Predlog za nova sporočila | Ogledi : 13467 | Odgovori : 7 | Forum : Predlogi za forume


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610

cron