Danes je 05 maj 2024, 08:27

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

Gobe so pričele rasti

Na našem koncu, to je na Pohorju so začele rasti gobe: travniški kukmak,
orjaški dežnik, lisičke tu in tam kakšen goban. Če se bo ozračje segrelo, napovedujejo do konca tega tedna, bodo pognale še ostale gobe.
Preberi več : Gobe so pričele rasti | Ogledi : 13583 | Odgovori : 1 | Forum : Nabiranje gob


Polnjene marele(orjaški dežnik)

Potrebujemo: slanino, sir in klobučke mladih orjaških dežnikov.
Priprava: klobučke očistimo, notranjost ovijemo s slanino, v sredino damo košček sira in vse skupaj prepražimo v ponvi. Klobučke lahko tudi spohamo.
Preberi več : Polnjene marele(orjaški dežnik) | Ogledi : 17160 | Odgovori : 0 | Forum : Recepti iz gob


Razstava mesojedih rastlin

Od 22. 9. do 10. 10 bo v Botaničnem vrtu Univerze v Ljubljani prvič razstava mesojedih rastlin v Sloveniji. Razstava bo v velikem rastlinjaku. Vstopnina je simbolična, 100 SIT, čas pa je omejen do 17 ure, ker se takrat že zmrači. Ob sobotah in nedeljah mesojedk ne bo mogoče videti (predvidoma).
Rastlin ne bo mogoče kupiti, sem pa videl kar lep izbor v trgovini Baumax v Ljubljani.
Nekaj več lahko preberete na strani ...
Preberi več : Razstava mesojedih rastlin | Ogledi : 43194 | Odgovori : 52 | Forum : Mesojede rastline


Profesionalni rastlinak

Že dolgo razmišljam o pravem, profesionalnem rastlinaku za kaktuse. V prvi vrsti zato, ker na tak način kot je zdaj (balkon) ne morem uspešno gojiti zahtevnejših kaktusov (npr. ariocarpus).
Kakšne so prednosti in slabosti balkona (zastekljen balkon) v primerjavi z profesionalnim rastlinakom, da ne omenjam kvadratnih lončkov in posebnega peska.
Poldi
Preberi več : Profesionalni rastlinak | Ogledi : 97955 | Odgovori : 83 | Forum : Rastlinjaki


Problem svetlobe z ene strani na okenskih policah

Pozdravljeni!

Ker nimam primernejšega prostora za moje kaktuse in ostale rastline, morajo biti na mojih okenskih policah (no, tudi dnevno sobo sem že zasedel). Tam jim je prav prijetno in lepo rastejo, vendar pa se opaža, da dobivajo svetlobo le z ene strani, saj potem rastejo v tisto smer.

Ali obstaja kaka rešitev (razen obračanja kaktusov)? Jaz sem razmišljal, da bi nastavil neko desko na drugi strani in preko nje ovil alufolijo, da bi se ...
Preberi več : Problem svetlobe z ene strani na okenskih policah | Ogledi : 5127 | Odgovori : 7 | Forum : Kaktusi in sukulente


Pridobivanje semen kaktusov

Pozdravljeni.

Kar nekaj kaktusov mi je letos že cvetelo, pa me zanima, kako se najbolj gotovo dobijo iz cvetov tudi semena? Malo sem poskušal z umetnim opraševanjem s čopičem, a nič ni zaleglo. Kaj je najboljši recept?
Zraven pa je še ena stvar. Ali to tudi izčrpa rastlino, tako da jo je potrebno intenzivneje zalivati in gnojiti?

LP
Boris
Preberi več : Pridobivanje semen kaktusov | Ogledi : 4212 | Odgovori : 4 | Forum : Kaktusi in sukulente


Nagrada za zveste uporabnike

Pozdravljeni,
ker nimam dostopa do foruma Nagrada za zveste uporabnike objavljam temo tukaj.
Ker je Miša, ki je zmagala v Avgustu komplet glasil dobila že pri meni in bo ob priložnosti dobila nadomestni kaktus, naj se javi drugi po številu prispevkov.

LPI
Preberi več : Nagrada za zveste uporabnike | Ogledi : 5396 | Odgovori : 9 | Forum : Kaktusi in sukulente


življenska doba kaktusov

:arrow:
Preberi več : življenska doba kaktusov | Ogledi : 3068 | Odgovori : 0 | Forum : Kaktusi in sukulente


kakšno zemloj potrebujem za to... nevem če je kaktus

Oj. Nekdo mi je rekel da ta stvar ni kaktus jaz seveda ne vem tega... in me zanima če ma kdo izkušnje s to rastlino (EUPHORBIA FEROX) da mi pove kakšna zemlja je najboljša za to. In tudi ... kako lahko to 'razmnožim' nevem ali ma to potem semena ali kak to naredim ?
Prezimit jo tudi moram ali ni to obvezno ?

Hvala za odgovore vsem !
Preberi več : kakšno zemloj potrebujem za to... nevem če je kaktus | Ogledi : 4339 | Odgovori : 2 | Forum : Kaktusi in sukulente


še en ID

Živijo!
Lani spomladi sem dobila majhen kaktus, ki je sredi poletja cvetel. Prezimila sem ga kot vse ostale kaktuse in z njim ravnala tako kot z ostalimi (zalivanje, gnojenje, ista zemlja). Letos junija pa se mi je čisto posušil. :cry: Ne vem zakaj, ga nisem vrgla stran, ampak sem ga pustila na polici skupaj z drugimi kaktusi. Sredi avgusta pa je čudežno zacvetel. ...
Preberi več : še en ID | Ogledi : 12047 | Odgovori : 28 | Forum : Kaktusi in sukulente


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610