Danes je 12 maj 2024, 21:16

Novice Novice od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

Zemljevid od vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum » Forum : vzgoja rastlin, sobne rastline, bonsai - RASTLINE.COM forum

sobne rastline, vzgoja rastlin, bonsai - Vse kar ste želeli vedeti o rastlinah, a si niste nikoli drznili vprašati!

suhe fige

lep pozdrav
V nedeljskem dnevniku sem videl recept za čaj iz suhih fig proti zaprtju. Sedaj pa me zanima, ali mogoče kdo ve koliko teh fig damo v liter vode in koliko časa se to kuha.
Zanima pa me če ima kdo mogoče tudi kakšen drug podoben recept.
hvala :)
Preberi več : suhe fige | Ogledi : 17626 | Odgovori : 5 | Forum : Zdravilne rastline za prehrano


Oncidium

Ker sem dobil dve orhideji (Oncidium), bi prosil za nasvet glede vzgoje. Je podobno kot pri Phalu. in Cimbidiumu?
Lp Miha
Preberi več : Oncidium | Ogledi : 3778 | Odgovori : 5 | Forum : Orhideje


oljka in mandelj

Živjo,

sem nova in me zanima kar nekaj stvari. Danes sem dobila odgovor od Bakkerja, da ne morem naročat stvari, ki so v nemškem katalogu....SRA***!!

No, ker sem se odločila, da bi imela letos terase v toskanskem stilu, bi imela kot lončnice stebeljno ojlko in limono ter mandljevec.

Za limone ne bo problem kupit tut v trgovini. Kje bi pa lahko dobila oljko in mandljevec?

Sem iz Lj okolice. Lani sta mi lepo uspevala evkaliptus ...
Preberi več : oljka in mandelj | Ogledi : 5714 | Odgovori : 3 | Forum : Drevesa - sadna


ime rastline

Hola!
Ali mogoce kdo ve kako se imenuje tale rastlina?

Hvala
Preberi več : ime rastline | Ogledi : 2787 | Odgovori : 1 | Forum : Mediteranske, subtropske in tropske rastline


Presajanje

Odprla sem novo temo, ker mi še zmeraj ni čisto jasno, kako, v kaj in kdaj naj presadim moje mesojedke.
Imam Dionejo, Drosero in dve Saraceniji.
Ali mi lahko prosim svetujete za vsako od teh vrst v kaj in kdaj jo naj presadim? Ali bodo rastline uspevala, če jih posadim samo v šoto ali je bolje, da dodam perlit?
Preberi več : Presajanje | Ogledi : 4462 | Odgovori : 6 | Forum : Mesojede rastline


Encyclia ponovno

Nujno potrebujem pomoč pri vzgoji Encyclie, ki je odcvetela. Vsaka informacija je dobrodošla, ker sem začetnica.

adjam
Preberi več : Encyclia ponovno | Ogledi : 2751 | Odgovori : 3 | Forum : Orhideje


nekaj slikc

Malce se lahko tudi pri nas pohvalimo
Preberi več : nekaj slikc | Ogledi : 3188 | Odgovori : 4 | Forum : Orhideje


IME rože na sliki-ali morda kdo pozna?

Danes sm v cvetličarni kupila tole rožo,vendar sem pozabila vprašati za njeno ime.Prodajalka mi je samo rekla naj je ne nastavljam na svetlobo,ker ima raje zasenčen del sobe.Ali mi lahko morda kdo pove,kako se ta roža imenuje:
Preberi več : IME rože na sliki-ali morda kdo pozna? | Ogledi : 4174 | Odgovori : 2 | Forum : Zelene sobne rastline


bele žametnice

Dragi vsi,

ali kdo mogoče ve, kje bi dobila seme žametnic in sicer nizkih velikocvetnih ampak belih? Nizkih velikocvetnih namreč ni v prosti prodaji. Običajne rumene in oranžne imam (ima jih Semenarna Ljubljana), sem pa že leta nazaj nekje v mešani zasaditvi videla bele. Sedaj pa nikjer nič ne vedo o tem.
Preberi več : bele žametnice | Ogledi : 3760 | Odgovori : 3 | Forum : Enoletnice


ZAMIA

Pozdravljeni forumci!

Imam že leto dni staro zamio,ki mi je do nedavnega lepo uspevala.Sedaj pa mi rumenijo listi,čeprav je ne zalivam preveč,saj je zemlja čisto izsušena.Imam jo na zasenčenem prostoru dnevne sobe,vendar kot so mi povedali to ne bi smel biti problem,saj naj mi zamia bila prav zaradi svoje nezahtevnosti priporočljiva za bolj temne prostore.

Kaj je potem narobe z mojo rastlinico?Ker vem,da ste nekateri dobro podkovani na tem področju bi vam bila hvaležna za ...
Preberi več : ZAMIA | Ogledi : 46446 | Odgovori : 37 | Forum : Zelene sobne rastline


 

Prijava  •  Registriraj se!


Statistika

Skupaj 50830 prispevkov • Skupaj tem 7102 • Skupaj uporabnikov 9610